Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Legyek önmagam bármi áron?

Legyek önmagam bármi áron?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja legy onmagad...ha en igazan onmagam skarok lenni, akkor joparszor durvan ittas lennek, de ez altal nem lennek szimpi masoknak...ha viszont nem iszom annyit, akkor jobb fenyt kelt, de en meg nem voltam onmagam, mi a helyes valasz?
2013. nov. 23. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ivás nélkül nem megy?
2013. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Önmagad valójában nem az az ember,aki menekül,méghozzá az alkoholba.Önmagad az,aki az alkohol nélkül képes vagy lenni.
2013. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

1.Ihatsz,amennyit csak akarsz.De tedd úgy,hogy ne veszélyeztess másokat!Igyál otthon,egyedül,és amíg részeg vagy,addig ne vezess se autót,se buszt,se repülőt,se hajót,se biciklire ne ülj..és még csak sétálni se sétálj.Ne legyél agresszív sem!

2.Legyél tudatában annak,hogy mennyire károsítod a szervezeted.

3.Legyél tudatában annak is,hogy akár teljesen is tönkreteheted a szervezeted,ha függővé válsz.

4.Sőt azt is tudd,hogy akár meg is hallhatsz,vagy detoxba kerülhetsz,ha túl sokat,túl gyakran iszol.

5.Egyszer kérdezd meg magadtól,hogy miért csak az alkohollal lehetsz önmagad?És ha találsz egy értelmes választ(hát ezt nem hiszem),akkor élj aszerint.

6.Ha alkoholista akarsz lenni,akkor ne vállalj saját családot!

7.Mondj le minden épeszű emberről a környezetedben!


0.A fenti tanácsokat NE tartsd be,SOKKAL JOBB IS LEHET AZ ÉLETED,de te választassz!Kezedben a kulcs.

2013. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a legyél önmagad egy másik, mélyebb értelmű tanácsnak a népies vagy inkább bulvárosított változata.

Amikor ittas vagy, nem vagy teljesen tiszta tudatodnál, tehát nem vagy önmagad. Felejtős.

Több irodalmi műben van az eredeti értelmében, Shakespeare Hamletjében:


Légy hű magadhoz: így, mint napra éj,

Következik, hogy ál máshoz se léssz. (I/3)


A hangsúly a HŰ - n van - hogy önmagad lényegi önvalódnak megfelelően gondolkodsz, beszélsz, cselekszel.

A gondolkodás még normális embereknél, mivel ott keletkezik, az önvaló által, még megvan - de hűtlenség, ha asszinkronban van a szavával és cselekedetével.

Ilyesmi. Érdemes elgondolkodni ilyen megvilágításban a feltett kérdéseden:)


"Légy hű mindhalálig, és neked adom az élet koronáját!"

2013. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lassan nekem is meg kell barátkoznom a gondolattal, hogy ahhoz, hogy önmagam lehessek ahhoz le kell mondanom olyan luxuscikkekről mint a másik ember felőli pozitív visszajelzések. :) Pillanatnyilag talán kicsit zavaró lesz, hogy nem vagyok szimpatikus más számára, de hosszútávon a lelkemnek sokkal jobb ha nem hazudok másnak, és magamnak se. Én is piáltam egy jó ideig, de arra kellett rájönnöm, hogy ha képes vagyok piásan dolgokra amikre józanul nem, akkor lehet, hogy józanul is képes vagyok, csak míg józan vagyok élnek bennem azok a gátló erők amik akadályoznak abban, hogy szabad lehessek, ergo a gondolatok tesznek determinálttá, és boldogtalanná. Szóval meg kell tanulni a életben a helyzetekre úgy reagálni, hogy az ne a tiltó gondolatokat ébressze fel benned, hanem a vágyat a cselekvésre.
2013. nov. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szo emberek higy a piaba menekulok, en arrol beszelek, hogy ha eppen pialni akarok sokat, akkor meg merjem e tenni, vagy inkabb jatsszak egy szerepet, hogy jokuslany vagyok, es beerem1 poharral????
2013. nov. 23. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Legyél inkább jokuslany. Adios!
2013. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne játssz szerepet soha!
2013. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!