Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért "élek" a múltban?

Miért "élek" a múltban?

Figyelt kérdés
Valamiért a múltban "rekedtem". Szívesebben élnék az 1930-as vagy az 1700-1800-as években. Nem tudok a jelenre koncentrálni, egyszerűen nem veszem komolyan (mintha az egészet csak álmodnám és mikor felkelek abban a korban ébredek féle dolog). Valahogyan a jelenre kéne koncentrálnom és komolyan vennem, de hogyan álljak hozzá?

2013. nov. 24. 23:24
 1/8 Srapnel ***** válasza:
Miből gondolod, hogy "jól éled" az akkori éveket? Ki van az színezve.
2013. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha abban a korban éltünk volna, akkor már lehet hogy a mostani életkorunkat se értük volna el!
2013. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem ez nem számít, pontosan tudom hogy mik voltak akkor, de egyszerűen oda vágyom :/ Nem tudom miért
2013. nov. 25. 17:39
 4/8 anonim válasza:
ezzel én is így vagyok :) utálom a jelent a fejlődést régen minden sokkal szebb volt, az emberek is egymással törődtek és nem azzal pl hogy hogyan szerzi meg a legújabb iphone-t
2013. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Srapnel ***** válasza:
100%

"pontosan tudom hogy mik voltak akkor"


Nem-nem. Valójában nem tudod. Pl. a harmincas évek kifejezetten egy gazdasági válságról és Európában a nácik felemelkedéséről szólt. Te csak kiválasztasz pár hangulatelemet, elhanyagolva megszámlálhatatlan mennyiségű dolgot, majd azt gondolod, hogy az milyen jó volt. Nem, nem volt jó. Lehet, egy szutykos mosókonyha mélyén dolgoznál napi 16 órában. Se internet, se tévé, se normális kaja.

2013. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Srapnel ***** válasza:
100%

"az emberek is egymással törődtek és nem azzal pl hogy hogyan szerzi meg a legújabb iphone-t"


Az emberek pont ugyanilyenek voltak, mint ma. Amivel a mai világ rosszabb, annyival jobban ebbe a világba nőtél bele. Sokminden rosszabb ma, de sokminden jobb-más. Te már nem tudnál akkor élni.

2013. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez hülyeség. mert van egy idealizált elképzelésed arról hogy ott minden tökéletes volt, de ez nem igaz. képzeld csak el hogy a mi korunkat is meg lehet csinálni ilyen filmesen csábítóvá majd sok évvel később. valaki meg a jövővel teszi ezt, h idealizálja csak te a múlttal teszed ezt, de mindkettő ugyanolyan hamis. csak a jelen van.. minden ember egyedül van és küzd a problémáival. nekünk van ez, azoknak volt az, a kis mindennapi dolgok meg ugyanazok. család, szerelem, barátok, munka, tanulás, mindenkit ugyanazok a dolgok öveznek. az életkörülmények meg most csak jobbak. szerintem csak elkeseredtél amiért nem vagy boldog most de az nem jelenti azt hogy akkor jobb volt
2013. nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kedves_ válasza:
Azóta mi történt?
2022. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!