Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tanuljak nem magolva?

Hogyan tanuljak nem magolva?

Figyelt kérdés

Általában magolva tanulok, sokan mondták már, meg én is tapasztaltam, hogy ez így nem jó semmire, nem marad meg az agyamban így tartósan.

Szeretnék valahogy leszokni a magolásról, valami más módszerrel, hatékonyabban tanulni, de hogyan lehetne? Mit tudnék tenni?


2013. nov. 28. 16:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Próbáld átlátni az összefüggéseket, képletek, események egyéb dolgok közt. Ha ezekre rájössz, már nagyon egyszerű dolgod lesz. Én gimibe sohase tanultam otthon, csak órán figyeltem és egy erős 4-es átlagom volt. Mondjuk van amit magolni kell, szabályok és egyebek (na ha én ezeket megtanultam volna 5-ös is lehettem volna...)De pl. a törit is inkább átláttam és belegondoltam, hogy ha én lennék az uralkodó mit tennék, beleképzeltem magam a korba, plusz ugye a mi tanárunk elég jól tanított szóval nem volt nehéz. De a többi tárgynál is, érdekelt a téma, én pl nagyon kíváncsi ember vagyok és ezért meg is jegyeztem azonnal, amit mondanak...
2014. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!