Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek felelős valaki...

Szerintetek felelős valaki azért, mert gyengébb személyiség vagy gyengébb lelki alkat? Hogyan fejleszthető?

Figyelt kérdés

Például,ha valaki erőszakos akkor nem mer nemet mondani.Fél a konfliktusoktól(nem minden egyes szituba). Nem mer az erősebb személyiségűvel konfrontálódni(szerintem sok emberre igaz ez bizonyos szitukban,csak a szájuk nagy,hogy mindenkivel mernek)

-túlérzékeny


2013. dec. 2. 13:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Ilyen téren kicsit hülye vagyok.Évekkel ezelőtt kerültem ilyen szitukba,de már ritkábban.Kölcsönadtam a telóm olyannak akinek nem is akartam.Ez ,már korábbi szitu.A dohányzásról leszoktam,és így nem kérnek tőlem cigit.Most készülök elmenni dolgozni,és kicsit félek a kihasználástól.
2013. dec. 2. 13:46
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehéz egyszerűen kinyilvánítani, hogy felelős érte, vagy hogy egyáltalán nem felelős. Nyilván is-is. Én személy szerint inkább afelé hajlok, hogy kevésbé felelős. Ha valaki ilyen, akkor személyiségtől eltérő, hogy hogyan lehet fejleszteni. Biztos vannak olyanok, akiknek segít az, hogy keményen bánnak velük és egy ilyen, "ami nem öl meg az megerősít" elvet követve leküzdik a gyengeségeiket. Ugyanakkor badarság lenne azt feltételezni, hogy ez mindenkinél működik, vannak akiknél a gyakori nyugtatás, esetleg dicsérés (autentikusan, tehát megdicsérni, ha valamit jól csinált és nem csak egyszerűen nem csinálni semmit, mintha ez elvárt lett volna az egyéntől), hogy egyensúlyt és esetleg teljesítménynövekedést (és egyben az illető talán könnyebben fogja venni azok után a dolgokat). Az ilyen emberek rendszerint kerülik az erősebb, durvább személyiségűeket és szerintem ez így rendben is van, hiszen egyik fél sem tud nagyon mit kezdeni a másikkal és nyilván az előbbi fog visszavonulót fújni. Munka szempontjából az az ideális, ha olyan a főnök, aki nem gondolja azt, hogy X taktika (pl.: az emberek folyamatos lecseszése; vagy a dicsérünk is mindig egy kicsit, aztán le is tolunk mindenkit egy kicsit) mindenkire jó. Lehet eléggé kibogozhatatlan a válaszom, de ez egy eléggé nehéz téma, amire nem nagyon lehet egyértelműen felelni.
2013. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!