Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem bírom már tovább. legszíve...

Nem bírom már tovább. legszívesebben menekülnék. Valaki esetleg tudna segíteni? :'/ (lent folyt. )

Figyelt kérdés
9.es vagyok eddig a szomszéd suliba jártam biciklivel, de most, hogy új sulim lett busszal kell mennem. Az a baj, hogy pánikbeteg vagyok. Általában mindig barátnőmmel szoktam menni de most egész héten egyedül kell végig mennem a buszvégen és már előre nagyon félek, hogy rengetegen lesznek és majd mind megbámulnak vagy kiröhögnek esetleg elkezdenek nekem beszólogatni...ha megyek az utcán akkor is szinte mindig elfordítom a fejem vagy lefelé nézek, hogy ne lássák az arcom..vagy ha egyedül kell mennem valahova akkor is nagyon félek. Amúgy 6.ba kezdődött minden mikor elkezdtek csúfolni h rusnya és dagadt vagyok...pedig nem tartottam magam annak, de hála nekik 4 év alatt teljesen lerombolták az önbizalmam. Próbáltam utána újból és újból felépíteni de valaki mindig jött és lerombolta. Így alakult ki nálam ez a betegség. Hála nekik az új osztályomba is nehezen illeszkedek be. Remélem örülnek hogy tönkretették valakinek az életét(:..Nem tudom hogy mit csináljak és hogy legyek újra a régi..ezért is kérem a segítségeteket..
2009. nov. 22. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nekem is ez a problémám.

sokat javult, amióta van kutyám, és ha zenét hallgatok és úgy megyek el otthonról, akkor úgy jobb.

szerintem neked önbizalomhiányod is van, mondod, h túlsúlyos vagy. hát próbálj meg mozogni kicsit(lépcsőzés és hullahopp karika) ez beválik. amikro reggel felkelsz nézz bele a tükörbe, sé kezdd el mondogatni h szép vagyok, addig amíg úgy is nem gondolod! aztán mielőtt kilépsz az utcára, énekelj egy picit, egyedül, úgy hogy mások ne hallják.(lehet furán hangzik, de az megnyugtat midenkit) még egy ötlet: táncolj a tükör előtt: ez lehet, nem fog menni elsőre(nekem nem ment, annyira alacsony az önbizalmam) akkor csukd be a szemed, kezdj el táncolni, aztán képzeld el magad miközben táncolsz, ezt csináld 1-2 percig, majd nyisd ki a szemed és úgy táncolj tovább!

hallgasd meg christina aguilerától a beautifult, és fordítsd le!sok erőt adhat

először tűzz ki magadnak pici célokat: lemész a házatokkal szembeni bolta,, aztán csak a buszmegállóig, majd hazamész, lenyugszol, folytasd tovább, és egyre távolabb menj, ez segíthet

ha ezek egyike sem segít, akkor fordulj pszihológushoz, hátha ő tud segíteni.

2009. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen...sokat segítettél és kifogom próbálni(:

amúgy súlyommal kapcsolatban 160 cm és 60 kg vagyok. Nem arányosan oszlik el a testemen mert hasam nincs de viszont eléggé nagy a combom.:S

2009. nov. 22. 20:16
 3/14 anonim ***** válasza:
BESZÉLTÉL MÁR ERRŐL A SZÜLEIDNEK????
2009. nov. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Énis sokszor voltam depresszióban, csak nálam nem ez volt a szitu.Én elmentem pszihológushoz és rengeteget segített.Ha nem is aakrsz oda elmenni, akkor keress egy oan embert akivel ezt megbeszélheted, lehet ez idegen is, velem is emailezhetsz,mert ebből csak akkor fogsz kinőni ha kibeszéled magadból, és segítséget kapsz!És hidd el h asenki nem röhög rajtad, nézz bárhogy ki!
2009. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Engem is sokat csúfoltak (engem is úgy 6.ban) azzal, hogy csóró vagyok. Egy ideig én is úgy éreztem, tönkretették az életem, de aztán rájöttem, hogy nem muszály tűrnöm. Tudom, hogy általában az erőszak nem megoldás, de nálam beváltak a jól célott tökön rúgások. A rosszindulatú megjegyzéseik is sokat segítettek abban, hogy megpróbáljak vátoztatni a hibáimon. Más társaságban már, nem merültek fel ilyen problémák. Keress sok új barátot, és ha barátkozol, ne panaszkodj, hogy neked "hogy lerombolták az önbizalmad", meg ilyesmi. Viselkedj úgy, mintha új ember lennél, kezdj új életet! Ha mind csak a 6. osztályban kapott sérelmeken jár az eszed, sose tudsz alkalmazkodni.
2009. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Meséltem anyunak erről,de csak ordibált velem hogy nincs nekem semmi bajom:'S..aztán apunak is meséltem erről ő próbált segíteni.Kaptam a suliba egy telefonszámot, hogy hívjam fel és kérjek időpontot a pszihológustól, de akárhányszor felhívtam nem vette fel és utána nem is hívtam többször...
2009. nov. 23. 17:20
 7/14 anonim ***** válasza:
Figyi nekem sincs semmi önbizalmam ,de én azt se tudom ,hogy mit jelent az,mert én tényleg ronda vagyok és kövér ...:S és akkor minek gondoljam magam szebbnek?Én szívesen beszélgetek veled én tutira segítenék :) Ha más nem én értelek meg a legjobban..:)
2009. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Úgy mondd egy cipőben evezünk, csak nekem a bnőm avval próbál "büntetni", hogy nem jön velem suliba.. Mert tudja, hogy rám minden pillanatba amikor egyedül vagyok ilyen szociopata emberek támadnak, és hát össze vesztünk, ezért ő másik busszal jár. Na mind1. Lényeg a lényeg én telefonálok! Ahogy kilépek az ajtón hívom anyum ha nem veszi fel apum ha ő sem bátyám vagy barátnőjét. Már megszokták, hogy reggelente
2009. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocsi véletlenül küldtem el idő előtt. szóval, hogy reggelente én keltem őket.. Amúgy a zene hallgatás is segít! Egyszerűen tereld el a gondolataidat. ÉS adok 1 tippet, sose nézz lefele, mert ez indokot ad az embereknek a mustrálásba. Bárhol vagy, és ugye húz a szemed lefele, nem akarsz más emberekre ránézni, tipp, buszon nézz ki az ablakon, vagy nézd az egyik széket vagy bármi, csak ne nézz lefele!

Rám tapadnak az elmebetegek és már észre vettem, ha így félelemmel teli szemekkel pásztázod a földet jobban rád másznak. Erősen, biztosan előre kell nézni, nyakat kihúzni. Így úgy nézel ki mintha magabiztos lennél.. Amúgy meg ha nevetgélnek és úgy néz ki mintha rajtad.. rájuk nézel és vágsz egy ilyen "leszarlak titeket ti kis suttyó g.cik" nézést már is bekussolnak. Meg kell tanulni szinészkedni és jobb lesz az életed! :)

2009. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

19:03:

köszi és szívesen beszélnék veled(:

20:15:

próbáltam..és mindig mondogattam magamba hogy "erős vagyok és megtudom csinálni és elmerek menni így mindenki előtt":D

de aztán amint odaértem buszvéghez megszólalt egy srác hogy "nézd de rusnya"..aztán,hogy rám mondta vagy csak én képzeltem be magamnak azt nem tudom,de akkor utána megint lehajtottam a fejem és mentem tovább.:S..Jövőhéten ha lesz a védőnő akkor lemegyek hozzá és megint elkérem tőle a számot..hátha rosszul adta meg..amúgy én is úgy vagyok, hogy ha velem van egyik barátnőm akkor sokkal jobban elengedem magam és nem is félek annyira csak az a baj, hogy neki mindig több órája van mint nekem..és így nem tudunk mindig 1ütt jönni..


Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

2009. nov. 24. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!