Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is van, aki nagyon magányo...

Más is van, aki nagyon magányosnak érzi magát?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, csak haverjaim vannak, akik Face-n néha rámírnak, egyesével néha elvagyunk, esetleg kis társaságban is.

De egyrészt nagyobb társaságokban sosem érzem jól magam.

Másrészt úgy érzem, igaz barátom nincs.


Egy kudarcnak érzem a viselkedésemet, egy kudarcnak a jellememet.

Nem tudom, mi lesz így.

Még egyetemista vagyok, még óhatatlanul is sok ember vesz körül, és van időm járni helyekre is.

Viszont majd, ha dolgozó ember leszek, és csak pár munkatárssal leszek egybezárva, mi lesz? Úgy gondolom, most kell igaz barátokat szerezni, mert egy dolgozó ember csak elfoglaltabb, mint egy egyetemista. Pár év múlva elsősorban fenntartani lesz lehetőségem a kapcsolatokat, nem kialakítani.


Hogyan fogok párt találni?



Amiről én beszélnék, az kb. senkit se érdekel. Ezért már egy "önvisszafojtással" indítok.

Másrészt félreértik, amit mondok, mert furcsa, elvont a szóhasználatom, a nézőpontjaim. Nem tudok általánosságban beszélni, diplomatikus lenni, rávezetni, és ha velem beszélnének így, félreértem.

Amit én "spilázok túl", az mások szerint szóra se érdemes. Pedig én kb. űrt érzek, ha azt nem beszélem meg. Amit mások ragoznak túl, azt viszont szerintem nem kellene, az szerintem szóra se érdemes.


2013. dec. 20. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak olyan pillanataim, mint neked az utolsó taktusban - bár szerintem ez egyrészről természetes, hiszen mindenkinek más a fontos. Egyszer majd megtalálod azt, aki olyan, mint te, de addig nagyon hosszú az út.


A munkahelyen találhatsz olyan embert is, akit hamar a szívedbe zárnál és fordítva. sok emberben fogsz csalódni, ahogy mind tettük. Csalódsz vagy behódolsz.


Azon túl, hogy a munkahely nem egy olyan hely, ahol az ember feltétlenül a legjobb barátait halásza, van akinek összejön, de célt is ad, és, ha jól végzed a munkádat, akkor sikerélményt ad, erőt is egyben... :-)

Szóval ott nem húzod le feltétlenül a klotyón az életed, van, hogy más teszi meg, vagy egyszerűen senki.


Szerintem próbálj kikeveredni ebből, mielőtt még mélyebben leszel benne. Nagyon nehéz kifelé indulni segítség nélkül.


akár anyukáddal, vagy egy haveroddal, akinek az érzelmi intelligenciája nem 0, próbálj beszélgetni. Nem szabad túl sokat önteni egy emberre, de talán apránként adagolva jól is elsülhet. ;)

2013. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És mit tud csinálni attól, hogy elmondom?

Amúgy mondtam már el..

2013. dec. 20. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:

"Amiről én beszélnék, az kb. senkit se érdekel."


Mondanál példát, hogy miről beszélnél, ami mást nem érdekel?

2013. dec. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon sok dolog.


Például akár mindennapi történések, amik mellett mások elmennek, nekem meg eszembe jut azokról valami. Ott megy egy vonat, amott már megint fúrnak, emitt végre befejezték az irodaházat.

Vagy tudományos, technikai dolgok, vagy bizonyos dolgok működése.

2013. dec. 21. 10:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok.

Nos igen, aki elgondolkodik a dolgokon, aki kicsit mélyebbre próbál nézni a felszínnél, annak ma nehéz dolga van.


Úgy látom, hogy a többség a felületesség irányába megy. A világot most ez uralja (és egyre inkább sajnos).

Az emberek beszélgetés helyett pletykálnak.

Önmegismerés helyett a szórakozást hajszolják.


Te úgy tűnik szeretsz szemlélődni és gondolkodni. Ezt őrizd meg, mert ez visz közelebb a lényeghez.

Nem csoda, hogy magányos vagy, a mai közösségek nem arról szólnak, hogy megbeszéljék az emberek a világról alkotott gondolataikat.

Azért van egy (szerintem kisebb létszámú) embercsoport, akik hozzád hasonlóak, akiket nem elégít ki a mostani korszak érdektelen, közönyös és felületes világszemlélete, stílusa.

Ha eléggé figyelsz, megtalálod a társaidat az úton.

Törekedj a maximumra!

2013. dec. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kudarc szerényebb, visszahúzódóbb, de sokkal jobb emberré tehet.


Nekem 1-2 barátom és és annyi.


Nem várt dolgok történtek velem, ennek következtében jobb ember lettem.


Én full magányos vagyok, de kezdem megszokni. :)

2013. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én is azt érzem, hogy egy igaz barátom sincs. Persze van 2-3 ember és vannak haverok, de néha rám tör ez az érzés. Ha dolgozni fogok még ennyi se lesz. Volt 2 nagyon jó barátnőm, de ahogy elkerültek az iskolából, valahogy minden megváltozott és ezt sajnálom. Nem találkozunk,alig beszélünk. Megértem, hogy van külön életük stb. , de én is ott lennék. Az a baj, hogy én mindenkinek ott vagyok, csak nekem nincs itt senki. Ilyeneken rágódok mindig. Bocsi, hogy nem tudok tanácsot adni.
2013. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pont a kérdésre válaszoltál :)

Legalább mindketten tudjuk, hogy más is érzi ilyen sz*rul magát :D

2013. dec. 24. 21:59
 9/10 anonim válasza:

Oké :) Hát igen nem vagyunk egyedül.

Az én érzéseim még hullámoznak is. Hétköznapokon még hiszem, hogy van pár barátnőm, de hétvégére már lezuhanok a magányra. Majd eldől iskola után ki marad nekem. Bele kéne törődnöm, hogy új hely, új lehetőségek,új barátok. Mindegy, most próbáljuk élvezni a dolgokat a haverokkal. Majd kiderül ki a barát, amúgy munkatársakkal is lehet barátkozni.

2013. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Persze, hogy van.

Nekem például egy barátom sincs, mert falun lakom, a sulit meg befejeztem egyelőre.

Nagyjából csak anyuhoz beszélek többet, de ő meg sokat dolgozik. Az öcsém még ovis, a húgom meg éppen a tini korszakát éli, ráadásul nem igazán hasonlít az ízlésünk. De anyuval sem tudok úgy beszélni, hogy lássam rajta, hogy érdekli, mert néha fura vagyok, fura dolgokat mondok, úgy, ahogy te írtad, átlagos dolgokról, amik mondjuk feltűntek nekem, vagy ilyesmi, aztán én többet látok benne. Egy ideig frusztrált ez, de aztán rájöttem, hogy nem várhatunk többet az emberektől, mint amik, ráadásul egy szülő szülő, nem pedig barát, és ezt el kell fogadni.

Szerintem van, ha nem is sok, de jónéhány ilyen ember, mint te, vagy hozzád hasonló, nem hiába van tele a net blogokkal és önjelölt művészekkel. Bár azért ebből is jól ki kell hámozni azt, ami igazán lényeges.

Na, végül össze-vissza beszéltem, de nem is lehet erre igazán mit mondani. Azt sem mondhatom, hogy "jaj, majd lesz valaki", mert az hazugság lenne, én nem tudhatom. De azért fel a fejjel.

2013. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!