Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Véget akarok vetni az életemne...

Véget akarok vetni az életemnek, van megoldás (15/F)?

Figyelt kérdés
Rengetegen utálnak a világa. Nem vagyok csúnya, se idegesítő, nem bántok semmit de nyomi se vagyok mégis olyan a kisugárzásom hogy mások utálnak. Egy nagyon erős iskolába járok és mióta tudom hogy mi az az iskola elhatároztam hogy én ide fogok közép iskolába járni (Mechwart) De nem bírom a követelményeket méghozzá okkal. Erős gyanúm van rá hogy Diszkalkuliás vagyok de a szüleim nem hiszik el. És ebből van az a gond hogy állandóan veszekednek velem ha rossz jegyet kapok: matekból vagy fizikából. Azt mondják nem tanulok pedig igen, csak nem megy emiatt a "betegség miatt". Mikor veszekednek velem akkor sírok és szorongok. Nem tudom elviselni mikor veszekednek felrobbanok szinte az adott pillanatban megölném magam. Sose tudok rendes aludni. Minimum éjfél van mire elalszok de fél 6 kor már kelek is és indulok az iskolába. Tudom ez kevés ok hogy öngyilkos legyek de emiatt lesz az hogy nem lesz belőlem semmi se. Ha megbukok szenvedni fogok. Mi a megoldás segítsetek?

2013. dec. 25. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Beszélj a szüleiddel, emiatt szorongani nem érdemes, persze tudom, hogy kívülállóként könnyen beszélek. A saját tapasztalatom az, hogy a tanár módszere is lehet oka annak, hogy te nem érted pl. a matekot. Ha megteheted akkor vegyél pár órát egy másik tanártól. Így a szüleid is látni fogják, hogy szeretnél jobban tanulni, ill. a másik tanár is elmondhatja a véleményét arról, hogy mi lehet a gond. Azzal pedig ne is törődj, hogy utálnak, sajnos rengeteg irigy és gonosz ember él a földön. Fel a fejjel!
2013. dec. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm : Csak sajnos az is gond hogy utálok szenvedni. És nekem a legkisebb veszekedés is olyan mintha a családból elvesztenék valakit. Ezért akarok véget vetni mert az csak egyszer fáj..
2013. dec. 25. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó ha összebarátkozol a szenvedéssel, mert ezek apró dolgok, sokkal nagyobb teher is fogja a válladat nyomni a későbbiekben.
2013. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Légy férfi! Ne másokért tanulj, hanem magadért! Fogadd meg a jó tanácsokat, de legyen saját véleményed! Élj azért, hogy maradjon valami nyomod a ebben a világban!(17/F)
2013. dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De basszus ez is milyen már. egy héten 36 órám van. tesi nélkül 31. És ez mind rengeteg tanulás úgy hogy nincs bioszom meg rajzom meg énekem se. Viszont a sok informatika szaktantárgy meg minden ááá.... Jó persze én ugatok miközben egy egyetemista mennyivel többet tanul de akkor is... Nekem minden nap 7 órám van és szerdán 8. Ha az ember 7 órát csak tanul a suliba otthon már alig van ereje. Max 1-2 órát bírok tanulni annak a nagy része meg matek amit úgyse jegyzek meg de nem engedhetem meg magamnak hogy megbukjak. Mások sokkal többért ölik meg magukat de benne csak ennyi erő lakozik
2013. dec. 26. 00:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Én napi 8 órát dolgozom, + 2 óra utazás, emellett heti 3x sport, ami kb 1óra/alkalom, majd angol+német tanulás.


Addig örülj míg iskolás vagy, az élet sokkal keményebb, főleg akkor ha a suliban nem tanultad meg azt amit kellett és utólag kell pótolni, hogy előre juthass.

2013. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja hogy mennyivel nehezebb dolgozni mint tanulni. De mi lenne benne nehezebb? Én az ilyen féle strapát jól bírom én egész nap hóban vagy fagyban inkább cementes zsákot hordanék mint hogy tanuljak és még pénzt is adnak érte
2013. dec. 26. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen a 7-8 óra iskolai tanulás plusz az otthoni tanulás szerintem is túl sok, főleg akkor, hogyha tényleg valamilyen tanulási zavarod van.

Szerintem olvass utána a diszkalkuliának, ha még eddig nem tetted meg. (Ez itt pl 2 diszkalkulia teszt.: [link] , [link]

Nem vagyok benne biztos, hogy ki tudja a diszkalkuliát diagnosztizálni, de én a helyedben a következőket faggatnám ki róla: iskolai pszichológus (ha van), iskolai orvos, körzeti orvos. Ha tényleg ez a baj, akkor a diagnosztizálás után lehet hogy jobb lesz (pl. ha jól tudom matekból felmenthető leszel), ha nem akkor más a baj. Lehet hogy csak a matektanár stílusa nem passzol Hozzád. Mindenesetre az első hozzászólás szerintem nagyon hasznos. Sok sikert és fel a fejjel!

2013. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14:53


nem mindegy ám, hogy egy felelősségmentes cementhordást végzel, amit egy betanított majom is el tudna végezni, vagy épp felelősségteljeset, ami szellemileg is lefáraszt, mert koncentrálnod kell + használnod kell az elméleti tudásodat is mert nem mindegy hogy mit csinálsz. Na mag marha jó érzés egy patkánylyukban lakni, filléreskedni, mert ugye a cementhordásért nem fogn neked senki sem 350e nettót adni... ha szerencsés vagy akkor minimálbért, vagy épp be se jelent é nap végén ki sem fizet.


1 napig nem bírnád te a "egész nap hóban vagy fagyban inkább cementes zsákot hordanék" <- típusú munkát.



Természetesen a kérdésre visszatérve, egyszerűbb megoldás a halál, egyből megoldódik minden problémád, azt se fogod látni, hogy a szüleid bele fognak őrülni, vagy emiatt szétmennek, v zárt osztályra kerülnek. De mit érdekel téged?


Beszélhetsz a suliorvossal, iskolapszichológussal, de lehet csak egy normális magántanárra lenne szükséged, na meg sportolásra. Mert ha ténylegesen el lennél fáradva, akkor te már este 8kor aludnál...


Ha tudtad, hogy ennyire erős a suli, akkor miért ide jelentkeztél? nem akarom elhinni, hogy általánosban simán megtanultál mindent, középsuliban meg egyből előjön a "betegséged". Ha meg előtte is volt problémád, akkor , már ne is haragudj, de te cseszted el.


Vizsgáltasd ki magad, háziorvos tud beutalót adni, ha azt odaadod a szüleidnek, biztos elvisznek és kivizsgálnak.



Még 1 dolog, lehet hogy te tanulsz, csak nem érted, matek meg a fizika pedig logika alapú tantárgy. ha nem érted az alapokat, akkor görcsölhetsz, nem fogod tudni megérteni ill. megoldani a példákat.

2013. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!