Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom közel engedni az...

Life is beautiful kérdése:

Nem tudom közel engedni az embereket magamhoz, mert sokaknak akarok a barátja lenni, ezért senkinek sem leszek, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

kissé furán hangzik ,de ez a helyzet..


mondták már mások is, hogy jellemző rám ez a tulajdonság (hogy nehezen engedek közel vkit magamhoz) ,az a baj ,hogy nekem ez nagyon fáj.


mikor látom ,hogy nálam sokkal fiatalabbaknak ez milyen jól megy, ugyanakkor azt is észrevettem ,hogy ők sem többek egymásnál mint haverok, de elvileg ez nekik így jó.


én mikor a haverjaimmal vagyok, olyan feszültnek érzem magam, mikor humorizálnak, egymaguk elvannak ,tökre bekapcsolódnék ,de elmegy a kedvem az egésztől mikor 5-en mennek egymás mellett ,lökik a hülyeséget, amire én egyáltalán nem is vagyok vevő(részegen még csak-csak)


és megpróbálok csatlakozni hozzájuk ,és hallom ,hogy a közös ismerősükről van szó, ekkor már olyan szinten nincs kedvem az egészhez ,hogy legszívesebben otthagynám őket..


ha vki kérdez tőlem vmit próbálom kifejteni a gondolataimat, hogy sokáig tartson ,van mikor jön minden magától ,meg h csak erőlködöm:\


egy jó barátom van akivel semmi ilyen gondom nincs,viszont mikor jönnek az ő barátai és vagyunk 3man ,akkor is van hogy én beszélek vele többet ,vagy hogy a haverja, és a haverja aki elvileg nekem is haver, nem vagyunk olyan jóba h órákon át dumáljunk... tehát ez is szar ha 3man megyünk, akkor már inkább menjünk 10en(ezzel a társasággal) és akkor talán nem maradok egyedül ,de erre is volt már példa


mire jók a haveri kapcsolatok?


ez így nagyon rossz, most is azért írom ezt le, mert volt egy semmilyen napom..annyira bosszant ,hogy ha a mi osztályunkba jön egy új csaj, akkor 2 hét alatt többet dumálnak vele mint velem eddig...


pedig egy jó suliba járok ,ahol elvileg jó fejek az osztálytársaim..nemértem:\


18f


2011. nov. 23. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdök, bár nekem kicsit összetettebb a dolog, az önbizalomhiányom miatt. Sajnos az emberek felé kevésbé vagyok nyitott, nehezen barátkozom, pedig szeretnék... szeretnék barátok, de nem megy. Taszítom magam körül az embereket, minél jobban szeretnék haverokat, annál jobban nincsenek. Sajnos én társaságban nem igazán kommunikálok, még ha tudnék is a témához szólni, akkor sem teszem.

21/F

2011. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Én is ugyanígy érzek a barátaimmal kapcsolatban. Nekem az a legnagyobb gondom, hogy hiába vagyok sok emberrel jó kapcsolatban, ez csak felszínes. Pl. az osztálytársaimmal is csak akkor beszélek, amikor iskolában vagyok. Gondoltam rá, hogy ahhoz, hogy elmélyítsük a barátságunkat, sulin kívül is kéne találkoznunk. Mivel ők nem hívnak soha engem sehová, néha bepróbálkozom, hogy mi lenne, ha elmennénk valahová. Sajnos legtöbbször kifogásokat keresnek , hogy nekik miért nem jó az adott időpont.

Magamat egy kedves, udvarias, intelligens embernek tartom, ennek ellenére mégis önbizalomhiányban szenvedek.

Ha akarsz barátkozni vagy csak beszélgetni valakivel, akkor írj nyugodtam privátban!

2011. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!