Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az baj, ha egyre jobban...

Az baj, ha egyre jobban érzéketlen vagyok?

Figyelt kérdés

Valahogy nem érzem a dolgok súlyát, amiknek kellene, és egy ideje már úgy érzem szeretni sem tudnék. Olyan mintha nem is élnék, csak vagyok és kész. Lelkesedni sem tudok semmiért. Viszont ha valami olyan filmet nézek, akkor könnyezek rajta, esetleg visszafogottan, de sírok rajta. Na jó, valószínűleg ez nem jó, de mit csináljak, hogy legalább elkezdjek hasonlítani egy normális emberre? Mármint hogy úgy is érezzem magam, mint egy normális ember, ne adj Isten, kiegyensúlyozott legyek.

Igazából már tököm ki van magammal, asszem ilyen csendes önpusztítást végzek, de le kéne ezzel állnom, és valamiért nagyon nehéz. Nem tudom, milyen lehet leszokni a cigiről, de kb. szerintem ez olyan lehet. Tudom, tudom, csak én tudom a megoldást, bennem van a megoldás, csak én tudok magamnak segíteni, de azért tippeket várok, hátha lesznek. Köszi. Ja, még annyi, hogy kicsivel kontrasztosabb legyen a kép, hogy nem vagyok már tizenéves /bár érzelmileg, meg szellemileg valószínűleg elég alacsonyan lehetek/. Szóval jöhetnek a bevált, nem bevált, közhelyes, nem közhelyes tippek.

/Meg esetleg alvás elősegítésére is jöhetnek mindenféle megoldások./ Tudom, ki is guglizhatnám ezeket a dolgokat, de hátha lesz olyan, amit ott se találnék meg /hogy ennek mennyi lehet az esélye, nem menjünk bele/.


2013. dec. 27. 04:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül.Fogalmam sincs mitől lehet,de semmi sem tud lázba hozni.Egyszerűen nem érdekelnek a dolgok amik megtörténtek,éppen zajlanak vagy a jövőben történni fognak.Engem is érdekelne bármiféle megoldás ezért kiváncsian várom,hogy kapsz e valami jó tanácsot.Sajnálom,hogy nem segíthettem,de azért sok sikert kívánok.
2013. dec. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozok a "klubhoz". És előre is bocsi hogy semmi érdemleges választ nem tudok adni, de engem is nagyon érdekelne bárminemű segítség...
2013. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én csak azt tudom,hogy én is voltam iylen helyzetben és tudom milyen rossz,ezt hívják kiégésnek,na most én is kezdek visszaesni ebbe de nagyon sok minden fáj ,ezért mégsem vagyok érzéketlen teljesen...ha érzel,élsz...én tudom hogy nem vagyok érzéketlen..ezért apró célokat tüztem ki aminek értelme nem sok van,de ahogy egyre többet és komolyabbakat tűzöl ki elindul egy lelkesedés,egy érzelmi fordulópont,ha közben olyannal is találkozol aki fontossá válik,vagy magadnak tudsz bizonyítani,és még többre vágysz...elkezdeni valamit ami már rég érdekelt,vagy régóta beakarod fejezni,elkezdeni...nem szabad várni az élettől semmit,csak csinálni,hogy ki ne égj!!
2013. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok még valami,a lelki béke a legfontosabb!
2013. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet. Agyaltam már az okokon eleget.

Nem könnyű beismerni, de valószínűleg szeretethiány a legfőbb ok.

2013. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A szeretethiány nálam egyértelmű. Csakhogy már valahogy szinte érzéketlen lettem a szeretetre. /Lehet át kell állnom a sötét oldalra. :D/
2013. dec. 28. 03:36
 7/7 niltwill ***** válasza:

Nem tudom milyen életed van, de...Az egyedüllét okozhatja ezt, mert ugye ha nincs olyan ember akivel szeretsz megosztani dolgokat, akkor jő a közömbösség, mivel minek mozdulnál meg bármiért is? Vannak érzéseid, csak nem tudod/akarod megosztani nagyon senkivel? Egyébként én sem. Én se tudok beszélni szinte senkivel, és talán ez itt eme probléma forrása.


Talán olyan emberekkel kéne ismerkedni vagy beszélgetni, akik képesek feldobni, ösztönözni, inspirálni, és intellektuálisan is hozzád passzolnak. Ha a mai generációban nem is nagyon találok inspirációt, a régiek közül már sok adott nekem energiát a cselekvéshez...Ha ez nem megy, akkor pedig ott a művészet által kínált önkifejezés lehetősége, próbálj csinálni valami kreatívat, gondolj a múltadra és idézd fel, hogy milyen volt. Aztán fejezd ki valahogy, hátha ez segít...ahogy látható, itt is sokat számít ha van valaki akivel megoszthatod...

2013. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!