Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sok a változás az életemen...

Sok a változás az életemen (munkanélküliség, új udvarló, eltávolodó barátok stb). Hogy viseljem jobban? Mik a tapasztalataitok? Ti hogy éltétek meg ezeket? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés

Pár hete lettem munkanélküli. Még szerencsére itthon élek a szüleimmel, így legalább a kaján, fűtésen nem kell aggódnom, de azért rossz érzés, hogy nem tudok segíteni itthon. Nem kirúgtak, hanem lejárt a szerződésem. Úgy volt hogy meghosszabbítják, de az utolsó nap szóltak, hogy nem tudják. Még pályakezdő vagyok. Ráadásul jött egy srác is, akivel elkezdtünk "ismerkedni" de ez is teljesen összezavar. Nem tudom mi legyen a dologgal. Nem vagyok szerelmes vagy ilyesmi, de lehet már túl régóta vagyok egyedülálló és ez is közrejátszik. Vagy nem illünk össze vele. Manapság teljesen depressziósnak érzem magam. Úgy érzem, minden halad, változik és én nem tudom merre tudok menni, nem látom a végét. Nincs már rendes napi ritmusom se, pedig csak pár hete nem járok dolgozni. Van hogy délben, vagy délután 2-kor kelek, van hogy hajnal 4-kor. Igyekszem eljárogatni itthonról boltba, vagy a régi munkahelyemre ha hívnak, de ez csak nem olyan, tornázom, takarítok stb.. A barátaim jó része az egyetem után hazaköltözött, más barátaim elköltöztek, leszakadoztak. Nem találom a helyem.

Leírnátok nekem, ti hogy kászálódtatok ki az ehhez hasonló helyzetekből? Mi rántott ki benneteket belőle? Mit csináltatok hogy könnyebb legyen? Hogy viseltétek? A családotok hogy viselte? Mit tettetek? Bármilyen tanács jó lenne most :) Előre is köszönöm a válaszokat. (Bocsánat, ha kicsit hosszú lett) 24l


2013. nov. 3. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én, amikor munkanélküli voltam, akkor elkezdtem (magamtól) nyelvet tanulni, főzni- meg sütni tanultam (előtte abszolút nem tudtam), takarítottam, kézműveskedtem... Pont így karácsony körüli időszak volt, úgyhogy készülődtem nagyon arra.

A lényeg, hogy hasznosan töltsd az idődet, hogy ne tunyulj el.

2013. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor munkát kerestem, akkor a délelőttöt azzal töltöttem, hogy minden lehetséges oldalt végignéztem naponta, és ha votl új jelentkeztem. Így napközben már nem voltlelkifurdim a munka miatt.

Ha sok a változás és a stressz én relaxálni szoktam, elképzelem, hogy milyen munkahelyen szeretnék dolgozni, milyenek a kollégák, a munkát imádom stb... csak pozitívan. Így megpróbálom az aggódást elkerülni.

Hát a napirendem az felborul, ha otthon vagyok. :)

A sráccal te tudod, mi a helyzet. :)

A tornázás jó, az is ha kimozdulsz sokat.

Próbáld a depit elkerülni. Nézz sorozatokat azon a nyelven amit tudsz. Ez kikapcsol és fejleszti a nyelvtudásod.

Nagyon jók:revenge, homeland

Én ne gondolkozz negatívan.

Sok sikert!

2013. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolj erre az időszakra úgy, mint egy új és jó korszak kezdetére, egy új lehetőségre. :)
2013. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nádszálkisasszony válasza:
81%

Pozitív szemlélet és próbálj odafigyelni tudatosan a napi ritmusodra. Kelj fel legalább 8 órakkor, délelőtt csináld meg a kötelező dolgokat (takarítás, mosás, vásárlás) délután pedig foglalkozz magaddal. Írj listát, hogy mi mindent szívesen megcsináltál volna korábban amire nem volt időd!


Olvass könyveket, nézz filmeket! Tanulj valami újat. Esetleg iratkozz be valamilyen tanfolyamra (tánc, nyelv, főzés). Kísérletezz a külsőddel is. Próbálj ki új frizurákat, lomtalaníts a szekrényedből stb!


A pasi-ügyre ne görcsölj rá! Ha nem tetszik, nem kell vele összejönni, jön más, aki megérdemel.:) Regisztrálj a Twoon, ott sok arcot meg lehet ismerni, barátkozás és kapcsolat céljából is. Levelezz és találkozz velük!:)

2013. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Veled egyidős vagyok, én is átéltem hasonlót tavaly nyáron. Amikor végeztem az egyetemen, 2 hónap bizonytalanság következett. Nem túlzok, közel 130 helyre adtam be önéletrajzot! Két hónapig csak csend volt, vagy jött esetleg egy-két visszautasító email. Időközben "összejöttem" a (mára) férjemmel! A kilátástalanság kellős közepén! :) Két hét után eljegyeztük egymást, a lagziszervezés egy kicsit lekötött.(Mielőtt elkezdtünk járni, előtte megfogadtam, hogy egy évig úgymond böjtölök, nem foglalkozok férfiakkal. Épp ekkor cseppent bele az életembe Ő!)


Hogyan viszonyultak a munkanélküliségemhez a szüleim, a tesóm? Próbáltak támogatni, de végül olyan mélyre süllyedtem az önsajnálatban, hogy már-már feladták a vígasztalást. Két hónap után (addigra már menyasszony voltam) jött a telefonhívás, hogy felvettek az álommelóra! Majd másnap még egy hívás, oda is kellenék. Egy héten belül 3 állásajánlatom volt, pedig nem egy keresett szakmában dolgozom(tanító). Hidd el, a jó dolgok akkor jönnek, amikor nem számítunk rá! Mit csinálj addig? Légy résen, és élvezd a szabadságod! Nem sok ilyen időszak van az ember életében, amikor nem kell munkahelyhez alkalmazkodnia! :) Kitartás!!!

2013. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2013. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 27 vagyok péntektöl vagyok munkanélküli a lehető legtöbb állás hirdetésre irok mert nagyon kell a pénz mert lagzit tervezünk :)
2013. nov. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!