Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt már valaki úgy, hogy egy...

Volt már valaki úgy, hogy egy élőhalottnak érezte magát?

Figyelt kérdés

Nem vagyok depressziós, nem erről szól a kérdés. Mindig is motivált voltam és küzdöttem a céljaimért, de túl sok rossz dolog történt velem és a családommal, ezért az évek alatt kiábrándult lettem és eltűnt belőlem minden lelkesedés. Gyerekkoromtól kezdve szenvedtem apám alkoholizmusa miatt, sokat bántott, de egy idő után szerencsére leállt és már ott tartunk, hogy egymáshoz se szólunk, hogy ne legyen vita. Szabályokat állítottunk fel itthon, amik miatt béke van ugyan, vagyis nincs minden áldott nap lelki terror és üvöltözés, viszont senki sem érzi jól magát. Anyám depressziós, semmi életkedve, egész nap csak a tévé előtt gubbaszt és sokszor összeveszünk. Én 22 éves koromra se tudtam eljutni odáig, hogy önálló legyek, ciki, nem ciki, de ez van. Alig van társas életem. De mindig is tanultam és dolgoztam mellette, ez értelmet ad az életemnek. Eddigi életemben nagyon sokat csalódtam az emberekben. Mint mindenkinek, úgy nekem is rá kellett jönnöm arra, hogy az emberek önzőek és képesek másokon átgázolni, de ez a lecke nagyon sok fájdalommal és sírással járt, amit úgy érzem, csak mostanra sikerült feldolgoznom. Sok olyan embert veszítettem el, akiket a barátaimnak hittem és a mai napig hiányoznak, mert nagyon egymáshoz nőttünk, olyanok voltak nekem, mint a testvérek. De átvertek, nagyon csúnyán kihasználtak, ezért már nem tartom velük a kapcsolatot. Az utóbbi évek is problémásan teltek, megpróbáltatás jött megpróbáltatás hátán, meghalt a nagymamám, aki a legközelebb állt hozzám, magányos voltam, sokat csalódtam, sokat veszekedtem a családommal, viszont a családomnak se könnyű a helyzete...nekik is csak a problémák halmozódnak fel, amiért látom rajtuk, hogy szenvednek...úgy érzem, ebben a családban minden haldoklik, mindenkit elnyomnak a terhek és senki se boldog.

Bennem mindig is volt motiváció, sose voltam depressziós, mindig is küzdöttem, már gyerekkoromtól kezdve ilyen vagyok. Sosem adtam fel a reményt. Viszont így huszonéves koromra eljutottam odáig, hogy semmi nem érdekel, nincs bennem egy szemernyi lelkesedés sem. Pedig sose voltam ilyen. És ez nagyon ijesztő:( Nem egy ember észrevétele volt már, hogy nincs bennem semmi élet, hogy nincs kisugárzásom, hogy amikor megölelnek, az olyan, mintha egy élettelen bábut ölelnének...és valószínű, hogy nem beszéltek össze, mivel ezt olyan emberek mondták, akik nem is ismerik egymást. Tehát ha mindenkinek ugyanaz a véleménye, akkor valószínű, nekik van igazuk.

Az én hibám is az, hogy így alakult, mivel a régi baráti köröm nagyon önsajnáltató volt, így én is átvettem ezt a buta szokást és éveket vesztegettem el az önsajnálattal ahelyett, hogy csináltam volna valamit. Ez egy pár éves időszak. Ez is megárthatott, biztos ezért is lettem ilyen kiábrándult.

Nagyon ijesztő ez az egész, mert tudom, hogy ez a fásult ember nem én vagyok...

Van még valaki, aki átélt ilyesmit?



2013. dec. 28. 11:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Pfff...hát ez is egy elég elveszett kategória, biztos tömegek fognak válaszolni.
2013. dec. 28. 12:13
 2/4 anonim válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben járok,írtam neked privát üzenetet,gondoltam ide is írok,hátha nem jelzi vagy ilyesmi.

2013. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 niltwill ***** válasza:

Én is itt vagyok még valahogy hasonlóan (ha érdekel), írni a miértjéről nem igazán van kedvem, nem is tudom hogy meg tudnám-e fogalmazni...Már csak úgy kallódok az élet folyásában, de nem igazán érdekel hogy hová, hogy meghalok e a következő pillanatban vagy sem.


Mondjuk ez a Pató Pálos magatartás az egykedvűségnek vagy fásultságnak a legvégsőbb foka, amely semmit sem tart érdemesnek arra, hogy megmozduljon érte. Ez a fáradt érzéketlenség, szellemi összeesés, a hanyag tétlenségnek összecsukló sorozata.


Kiutat még nem találtam belőle, így azt hiszem életkedv nélkül csinálok mindent már elég régóta. De időnként újra felülemelkedik valamiféle szándék, hajlandóság, ami cselekvésre ösztönöz és meglendít. Nekem a művészet és tudomány jelenti a szándék felé való hajlamot, a visszavonult kis hajlékban, de nem akarok már aktívan részt venni az életben.

2013. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megoldást nem tudok mondani de én is majdnem hasonló helyzetben vagyok mint te. . . A lényeg a lényeg, ugyanolyan fásult vagyok és kedvtelen , már szinte csak halványa vagyok régi önmagamnak. Sajnos. Én is elvesztettem egy nagyon jó baráti kört, és családom sem olyan amilyennek lennie kéne.

A többiről meg nem is írok inkább. Mostanában nagyon sokat gondolkoztam a saját halálomon. Talán egy új tudat megmentene, de ezzel a tudattal nem bírok sokáig élni már.

Maradt még egy kis halvány fénysugár, de nem tudom meddig.

Sajnálom a helyzeted. Együtt tudok veled érezni nagyon is.

Remélem egyszer csak jön valami jó is az életünkbe, váratlanul. Ha lehetne minél hamarabb.Addig meg ha marad még annyi, kitartást kívánok Neked és sok sok türelmet.:S Sajnos ezek kellenek az életben maradáshoz.

2013. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!