Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem bírom elviselni a szabálys...

Nem bírom elviselni a szabályszerűség és az alárendeltség legcsekélyebb formáját sem. Miért van ez, mit tegyek? Hogy lehet problémám ezzel még ennyi idősen, egyetemistaként? Olyan, mintha most élném a lázadó tinikoromat, csak . 22/L

Figyelt kérdés
Már több éve észrevettem, hogy képtelen vagyok elviselni, ha valaki más, akit én külön nem hatalmazok fel erre, meg akarja mondani, mit csináljak és még akkor sem teszem meg és lázadok, ha eredetileg én is azt tenném, amit javasolnak. Régebbi példa: indulok tanulni (amit amúgy gyűlölök csinálni...) és erre Anyum szól, hogy menjek tanulni. Annyira felhúzom magam ezen, hogy már csak azért sem megyek tanulni! Mostani példa: Párom mondogatja, hogy kezdjek el készülni a vizsgámra, mert nem lesz elég időm rá. Felhúzom magam és üvöltök vele, hogy nekem ő ne mondja meg, hogy mikor mit csináljak, majd amikor ÉN úgy gondolom, nekiállok, semmi köze hozzá, semmi joga, hogy megmondja, nem az apám meg ilyenek. Anyumnál se éreztem anno jogosnak, hogy az én életem, minek szól bele... pedig tudom, hogy ez a dolga, de akkor se bírom elviselni!! És eszméletlen feszítő érzésem van belül, mintha meg lennék kötözve és tehetetlen lennék, hogy nekem mindig meg akarja valaki mondani, mit csináljak meg hogy hagyjanak már békén semmi köze senkinek hozzá!... És persze csak azért SEM vagyok hajlandó inkább üvöltök még 2 sort... Tiszta ideg vagyok az ilyentől és nem értem, miért. Semmi jóra nem vezet de képtelen vagyok elviselni!! És nem csak a tanulással, mindennel az ég világon így van... mit tegyek?...

2014. jan. 5. 19:11
 1/5 anonim válasza:

Nem vagy egyedül, én se szerettem mikor anyám mondogatta, hogy menjek tanulni. Viszont megtanultam kontrollálni az érzelmeim, tehát nem szánok energiát az idegeskedésre. Meg is mondom, hogy nem tetszik az utasítás nyugodt hangnemben, amit ált. többször is meg kell csinálni, mert egy alkalomból nem tanulnak. :)


Szerintem nincs ezzel semmi gond, 20. életkor után függetlensége vágyik az ember, és ezt bizony be is kell tartatni, de nem erőszakos kirohanásokkal (mint ahogy csinálod).


Egyébként ebben a cikkben pont arról van szó hogyan bánjunk a bonyolult emberekkel (ami jelen esetben te vagy), de szerintem vannak hasznos infók benne, amik segíthetnének a mostani és majd elkövetkező szituációkban.


[link]


Sok szeretettel, Ádám. :)

2014. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most őszintén szólva: ez nem jogos???


Nálunk az van, hogy a családban túl alap dolgokat mondanak el. Sértő ez valahol, és biztos vagyok benne, hogy ők is megsértődnének rajta. Például, hogy ugye a hűtőből vetted elő a tejet, nem bontottál újat a kamrából? Nem, 21 évesen nincs annyi eszem, hogy megnézzem, bontva van-e, hanem amikor kávézom, mindig újat bontok.... basszus... És igen, lehet az ember figyelmetlen, ekkor nem árt neki szólni, de a családom túlzásba viszi.


A barátaim meg mindig jobban akarják tudni, mik az én érzéseim, az én vágyaim és ezt-azt hogyan tudnék jobban csinálni.


És igen, engem is zavar és szerintem jogos is.



Főleg...

Utálsz tanulni, mégis jól tudod, hogy vizsgád van és rászántad magad.

Erre anyud szól, hogy tanulj.

Számomra ez olyan érzés lenne, mintha nem bízna bennem és nem értékelné, hogy magamtól is rá tudom magam venni az utált tevékenységre.

Esetleg próbáld neki megmondani, hogy ha nem is így gondolja, de neked így esik! (Már ha így van...)



Szóval megértelek!


21/L

2014. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Anno "lázadó tinikoromban" énis felhúztam magam ilyesmin, de mostmár tudatosult bennem hogy ezt megszokásból mondják, és már fel se veszem, hozzászoktam én is :D


Mást neked sem tudok javasolni, egyszerűen próbáld tudatosítani magadban, hogy az embernek vannak ilyen berögzült mondatai egyes szituációkra. Illetve úgyis felfoghatod hogy egyszerűen csak törődnek veled az emberek a maguk módján, ennek pedig csak örülni lehet :) Néha ugyan már túlzásba viszik, de nem rosszindulatból... legalábbis a szüleid és a barátod biztosan nem

Hidd el, az sokkal rosszabb ha az ember le van tojva. :D

2014. jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legyél minél kevesebbet otthon, és ne ossz meg mindent a szüleiddel. A barátoddal meg nem biztos hogy együtt kell lenned ha ilyenbe beledumál.
2014. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Így legalább érzem, hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel és hogy nem feltétlenül én gondolom rosszul. Köszönöm a hasznos tippeket is, igyekszem megfogadni! :) Minden jót kívánok Mindannyiótoknak!

Tincus

2014. jan. 15. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!