Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, hogy kilábaljak...

Mit tehetnék, hogy kilábaljak ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem leírom életem nagy problémáját.Egy átlagos 15éves gyerek vagyok szerencsés családommal akiket nagyon szeretek!7.osztályos voltam,amikor szóbahozott egy iskolát az unokatestvérem ajánlotta,hogy menjek oda!Ez az iskola Szegeden volt,messze a családomtól és az otthoni szép élettől.De végül addig mondták,hogy milyen jó lenne amíg én beleegyeztem a dologba,és elmentem felvételizni.Meg is írtam felvettek sikeresen,nagy volt az öröm!Elindult a szegedi életem nagyon hiányoztak a barátaim családom is!Bírtam a fájdalmat nagy nehezen,de ez iskola rápakolt még egy lapáttal,mert nehéz és épphogy sikerült feljöjjek 9.osztályig!Na most 9. osztályos vagyok 5tantárgyból bukok és hatalmas teher van rajtam nem bírom már azt elviselni l,hogy Vasárnap már jöjjek is vissza a kollégiumba amit nagyon utálok jobban mint az iskolát!Most ott tartok szüleimmel hogy ha nem bukok semmiből akkor vehetek konzolt meg kapok TV-t!(de úgy tünik nem sikerül).

A konzolról le is mondtam de azért könyörgök,hogy otthon járhassak iskolába!De szüleim abba se egyeznek bele szóval most itt tartok és teljesen elvesztem úgy tünik,hogy nem nekem való az élet.Sok öngyilkosságon gondolkodtam de nem tettem még meg!Assziszem elvesztem ebben az életben!

Buta,ügyetlen,semmire kellő,kuka hátulján lógó leszek!Köszönöm ha elolvastad és megértesz!Leírtam az én céltalan életem! :(



2014. jan. 5. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Az hogy 5 tantárgyból fogsz megbukni az a TE hibád, az hogy a világ végére mentél iskolába(gondolom azért hogy nagyfiúskodj) az is a TE hibád. Ismételsz majd egy évet a saját hülyeségeid miatt, de az élet megy tovább. Ez legyen a legnagyobb problémád, még csak nem is sejted, de ha majd kilépsz az életbe, akkor jössz rá hogy még csak nem is láttál igazi akadályt , de majd fogsz. Majd fogsz...
2014. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudsz és akarj is változtatni!Ne a szülőkkel,hanem valami családsegítővel vagy valaki olyannal beszélj erről,aki TUD SEGÍTENI abban,hogy a szüleidet meggyőzze,hogy neked otthon kell suliba járnod,mert túl sok neked a kollégiumba járkálás,meg ez a sok hajcihő,ami a szegedi sulival jár.

Szerintem,ha valami lakóhelyedbeli iskolában elmondod,hogy mi a problémád,akkor tuti átvesznek,akárhogy is állsz tantárgyilag.Bár szerintem egy szakiskolával többre mennél,nem kínlódnál és nem tennéd magad egy életre tönkre.

Vigyázz magadra,sok szerencsét és akarj változtatni!Te legyél az az ember,akire felnézhet más is!Te legyél,aki mer változtatni!


Én nem mertem..meg is lett az eredménye:egy rossz szakközépiskola 12.osztályába járok,idegi roncs vagyok,majdnem mindenki azt hiszi,hogy boldog vagyok,holott nem.. aki igazán ismer,az tudja,hogy miken mentem keresztül..és van,aki megért.

Viszont én már változtatni sem tudok.Ahhoz nagyon sok minden kellene,lehetetlen az egész!


18/L

2014. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1.válaszoló hát nem én akartam a világ végére járni suliba!

Abban igazad van hogy az én hibám mert a számítógép fokságban tart!

2.válaszoló nagyon köszi a választ hatalmas lelki erőt adtál!Nem értem azt mondod menjek szakközépiskolába,de az utolsó bekezdésnél azt mondod,hogy te megbántad!

Az a baj,hogyha szakközépbe járok akkor szüleim szemébe csökkenek mert csalódnak bennem meg mindig azt mondják,hogy azzal nem birom fenntartani majd a családom...

Pedig minden vágyam,hogy a koleszeltünjön az életemből de nem sikerült 3év alatt!

2014. jan. 5. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!