Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki stréber (de nem az eredeti...

Aki stréber (de nem az eredeti értelmében) az sose tud érvényesülni?

Figyelt kérdés
Tehát aki majdnem mindig mindent megtanul, mert érdekli is, lelkes, nem lázad minden tananyag ellen, keveset puskázik?
2014. jan. 8. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan veszed ezt a baromságot? :D
2014. jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
TAPASZTALOM!!!! És látom az ÖSSZES ismerősömön...
2014. jan. 8. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem látom értelmét amit mondasz, ha akarsz valamit, akkor teszel érte, ha törik ha szakad. Nagyjából ennyi, ehhez nem kell puskázni stb, ezek csak leegyszerűsítik az utat a célig, de az, hogy te hogy éred el, rajtad múlik...
2014. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az tud mondjuk kutatni, az kerül olyan helyre, aki mindig utolsó pillanatban nézte át (azaz csak a jegyért magáért tanult!), esetleg sokat puskázott, nem érdekelte a tanulmányai 80%-a, azt el is felejtette. És csak azon a területen van otthon, amelyben kutat.

Nem akarom őket bántani, DE

akit sok tantárgy érdekelt, nem puskázott sokat (nyilván nem minden tárgy érdekelte, nyilván nem mindenre tanult és nyilván néha puskázott is, NE szélsőségekben gondolkozzunk), rendesen tanult, utána is nézett dolgoknak, az nincs sehol. Illetve de, a lenézettek körében benne van.

2014. jan. 8. 19:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Na így már érthető :) Hát igazából nem tudom, hogy mitől függ az "szerencsétlenségük", de ha feltételezzük azt, amit írtál, és tényleg semmilyen területbe nem ásták bele magukat jobban, akkor nyilván azokhoz képest akik csak azt tanulták, hátrányban lesz. De az ilyen (saját példát mondok) elkerülhető már maga a rendszer miatt is, ugye pl. egyetemen mindenki választ magának egy fő ágat, pl. Elméleti fizika, majd azon belül mint szakdoga: Húrelmélet ilyen olyan közelítésben és így tovább egyre jobban ki az ágakra. Szóval lehetséges egyetlenegy vagy nem túl ellepett területet találnia bárkinek, csak nyitott szemmel kell járnia. Szelektálnia tudni kell mindenkinek, illetve energiáit a jövőnek megfelelően beosztania. A saját célodra kell összpontosítani, nem a tanárok elvárásainak megfelelően.
2014. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Miért nem a tanárok elvárásainak megfelelően?

Tudom, égetni való gonosz boszorka vagyok, mert szeretek megfelelni a követelményeknek... :'(

2014. jan. 8. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok de megkérdezhetem mi a stréber "eredeti értelme"?
2014. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a nyalizós. Aki pont, hogy nem is tanul esetleg, de tanár úr, letörölhetem a táblát? hozhatok én krétát?
2014. jan. 8. 23:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Van neten valami ilyesmi, hogy "Régen strébernek hívtad, most főnöknek" ;)
2014. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!