Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ismersz olyan weblapot, ami...

Ismersz olyan weblapot, ami tudatos önfejlesztéssel foglalkozik (ami sok bonyolult, kényes vagy tabu kérdéssel foglalkozik)?

Figyelt kérdés

Angolul rengeteget lehet olvasni ún. "self-help" és "personal development" oldalakat. Azt vettem észre, hogy magyar nyelven kicsi a felhozatal és amik vannak azok közül is gyakori a közhelyes, levegőbe beszélő, pénzedre hajtó, konkrétumok nélküli, megvalósíthatatlan, felszínes, idézet megosztós fajta.


Viszont a korrektebbeket szívesen felfedezném és felvenném velük a kapcsolatot, mert ugye én is vezetek egy önfejlesztési blogot, [link] néven.


Az én kedvenc ilyen honlapom Steve Pavlina (amerikai), és az ő cikkeit fordítom magyarra a weboldalamon.


Szeretnék megteremteni egy magyar "self-help" közösséget is, ahol lehetőség lenne egymáson segíteni, ami szerintem egyedülálló lenne Magyarországon. Ha érdeke téged a tudatos élet, nagy értéket fogsz találni a weboldalamban. :)



2014. jan. 10. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a te oldalad is a pénzre hajt, és nem sok jövőt jósolok a kérdésednek :) Egyébként én is önfejlesztás-fan vagyok, szívesen lennék egy ilyen közösség része, próbáltam is összehozni, de valahogy mindig eltűnnek az emberek. Azért még lehet nekem üzenetet írni, hátha.
2014. jan. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Idővel majd fog hozni pénzt is az oldal (ugyanis én ezt egy vállalkozásnak tekintem, így van pénzügyi vonzata is), viszont az archívumban ingyenesen tudod elolvasni a lényeget, ami az emberek 90%-ának bőven elég.


Aki meg akar venni, az értéket fog venni és nem lesz kényszerítve ha nem akar. Szemetet nem fogok ajánlani/eladni. :)

2014. jan. 11. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jó, lehet hogy én is foglalkoznék később ilyesmivel... csak valahogy, mintha azt látnám, hogy mindenki a könnyebb oldalát akarja megfogni, azért vág bele komolyabban hogy ebből legyenek bevételei. Szerintem, ha valaha is kialakul ennek az egésznek a kultúrája nálunk (ki kéne, elég ha szétnézünk itt a gyakorin, mennyi olyan kérdés van hogy "hogyan legyek beszédesebb/magabiztosabb/népszerűbb stb.", és igazából sötétben tapogatózik mind), akkor az vagy olyan közösségekből fog akik full önkéntes alapon foglalkoznak ezzel, vagy egy-egy olyan személyiség köré csoportosulva akik tényleg hitelesek, megvan a saját élettörténetük, fejlődésük a hátuk mögött. Mondjuk utóbbinak inkább látom jeleit, csak sajnos nem biztos hogy azokhoz jut el ebben a formában akihez kéne, vagyis, nem jut el a fiatalokhoz, akikhez nagyon kéne, mert ugye mégiscsak az lenne a jó ha a fiatalok jól éreznék magukat.
2014. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja ilyen személyiségek alatt, ezt kifelejtettem, de inkább értem a mindenki által ismer néhány embert aki előadásokat tart, könyveket ír (Csernus stb.) semmint önjelölt, arctalan, netes oldalakat összedobó egyéneket akikről nem tudunk semmit, csak hogy akciósan 9990 Ft-ért megtanítanak a helyes életre. De azért sok sikert kívánok neked, majd beleolvasok ezekbe az írásokba amiket fordítasz.

Erről jut eszembe, nekem is volt hasonló ötletem, még lehet meg is valósítom, kedvenc videóimat feliratoznám, lefordítanék 1-2 írást és fölpakolnám mondjuk egy facebook-csoportba. Aztán ki tudja mi lesz :)

Blogot is írok, azt is azért hogy hátha valakinek át tudok adni egy keveset azokból a fortélyokból amiket elsajátítottam.

2014. jan. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pavlinának jobbak az adottságai, de én is tervezek majd reflektálni a cikkekre és általánosságban is innoválni, hogy ne csak egy fordított cikk oldal legyek. Tökéletes nem vagyok, de remélem majd érdekelni fogja az embereket. Nem hiszem hogy Csernussal vagy Tibetbe elzarándokolt szenteknek jár ki csak az ilyen munka vagy hogy Csernusi szintű hírnevem lenne (és szerintem túl sok híres ember beszél levegőbe, közhelyesen). Remélem sokaknak fog majd segíteni a munkám. Legrosszab esetben is jobb hogy van lehetőség ilyet olvasni, mint nem.


De 1 hónap telt el a start óta, úgy hogy még bármi megtörténhet (és ahogy steve is mondta, "commit to your goals"). :)

2014. jan. 12. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, a te, vagy adott esetben az én munkámra is szükség van. Ha egy problémákkal küzdő ember napi 15 perccel kevesebbet netezik/tv-zik, és ahelyett ilyen írásokat olvas, mondjuk egy hónapig minden nap, már beljebb van. Sokáig ugye az volt az akadály hogy ezek szinte csak angolul elérhetőek, sokak pedig lusták, vagy nem is tudnak angolul.
2014. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!