Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vélekedtek a világminde...

Hogyan vélekedtek a világmindenség nagy kérdéseiről?

Figyelt kérdés

- Hogyan jött létre a világmindenség?

- Mi­ért élünk?

- Mi lesz ve­lünk a ha­lál után?

- Mi az ér­tel­me az élet­nek, a szen­ve­dés­nek?

- Ér­de­mes-e be­csü­le­tes­nek len­ni (ak­kor is, ha nem jár ér­te ju­ta­lom)?

- Van-e ér­tel­me a sze­re­tet­nek (ak­kor is, ha nem há­lál­ják meg)? - stb.



2014. jan. 11. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

- csak úgy

- mert anyánk megszült

- semmi

- semmi, ez egy esély arra legyél

- igen (nem feltétlen az írott mai törvények szerinti értelemben)

-

2014. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

elküldte közben valamiért

- van hát, de ha hála kéne érte ("cserébe") az nem igazi szeretet

2014. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

- Egy ősrobbanásban

- Hogy jól érezzük magunkat, amíg lehet

- Jó esetben az égvilágon semmi

- Nincs értelme, legfeljebb annyi, h minél kevesebb szenvedés érjen (már ha nem kifejezetten ezt élvezed)

- Szerintem nem, legfeljebb akkor, ha neked örömet okoz, h te becsületes vagy

- Van, de csak ha nem vársz érte semmit

2014. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- a Világ VAN, és csak ez számít. ezt érezni kell, nem tudni

- az Élet értelme élni és túlélni, mindent ezért teszünk, jobb esetben

- jó lenne valamilyen formában tovább fennmaradni. végülis, mások emlékeiben, az utódokban így is van... kérdés ezen kívül van-e valami...

- az élet értelmét már egyszer kérdezted :) a szenvedések közül meg, ki-ki találja meg a sajátjainak értelmét, ha van. ha nincs, akkor nincs

- jutalom mindig jár, ha más nem az hogy nem csuknak le

- a szeretet nem vár viszontszeretetet. ha háláról beszélgetünk, akkor nem a szeretetről beszélgetünk

2014. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogyan jött létre a világmindenség?-Isten megteremtette.(ősrobbanás)

Mi­ért élünk?- hogy rájöjj mi a célod, ha ez már megvan szívvel lélekkel tedd.

Mi lesz ve­lünk a ha­lál után?-A tested lebomlik. A lelked visszakerül oda ahol születésed előtt volt.

Mi az ér­tel­me az élet­nek, a szen­ve­dés­nek?- Ha örökké csak egyhangúan élnél és soha sem gondod semmi szenvedés, az semmit nem formál a személyiségeden, jellemeden. A szenvedések, csalódások visszarántanak a valóéletbe, megerősítenek.

Ér­de­mes-e be­csü­le­tes­nek len­ni (ak­kor is, ha nem jár ér­te ju­ta­lom)?-Persze. Van jutalom. A lelki béke.

Van-e ér­tel­me a sze­re­tet­nek (ak­kor is, ha nem há­lál­ják meg)?-Igen, van. A lelki béke olyan érték amit gyűlölet nem hozhatna.

2014. jan. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Negyvenkettőőőőőő :)

- ez a tudósok dolga

- hogy tanuljunk

- jövünk vissza egy újabb körre- nem vagyunk valami jó tanulók ugyanis

- tanulás, tanulás, tanulás. Elég sok szenvedést a hülyeségünk és a makacsságunk meg a dolgokra való nem objektív rálátás okoz. Csak könnyebb másokat okolni :) Ezt kéne megtanulni: nem a könnyebb,kényelmesebb irányba mozdulni. Többek között. És bízni. vagy valami hasonló.

- Érdemes. Az életben kevés dologért jár jutalom, Pavlov kutyájaként hozzáállni a dolgokhoz enyhén szólva is egyszerű hozzáállás :D ezért vagyunk többek, mert jól esik jót tenni. Tegyél jót olyannal akinek esélye sincs visszaadni: állati jó érzés. Szoktam itt a hajléktalanoknak hambit meg kávét venni, nagyon kulturáltan fogadják, mikor bejönnek a sörösüveggyűjteménnyel a Teszkóba. Jó érzés, pedig a kutya se veregeti meg a vállam, sehova nem írja fel senki. És nem azért mert király vagyok, adtam valamit, hanem mert kellett neki és én adtam valamit. Nem tudom, érthetően fogalmaztam-e, nem tudom leírni az érzést. Mintha jobbá tettem volna a világot egy kicsit. Ezért szoktam közterületen szemetet szedni is, ugyanez. Formálok ilyenkor valamit.

- Hááát... az a kérdés hogy nem akarják vagy nem tudják meghálálni. Van különbség. Az elutasított szeretet a semmibe küldött energia, azt nem támogatom... de egy kómában levő embert pl. lehet szeretni. Nem is tudok más példát, mert szinte mindenki visszaadja :D

2014. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1.)Egyenlőre kérdőjelesek a részletek,de az ősrobbanás a legmegfelelőbb a modellek szerint.

2.)Mert a kémiai folyamatok így hozták.Ha mondjuk a Föld nem rendelkezett volna elegendő folyékony vízzel kezdetekben,akkor nem történt volna fehérjeszintézis,nem lett volna élet keletkezés,tehát nem létezhetnénk mi sem hogy ezen a kérdésen agyaljunk.

Az hogy te miért létezel és élsz?Az pedig már inkább az ivaros szaporodás sztorijához tartozik.


3.)Jobb esetben temetés,ha úgy rendelkezel akkor hamvasztás,de sok féle képen meg lehet halni,ami nagyban befolyásolja mi lesz veled azután.Ha magadra gyújtasz egy benzinkutat,akkor igen gyorsan a légkör része leszel füst és CO2 formájában.Ha megeteted magadat egy cápával akkor a cápa izomépítéséhez szükséges kaja leszel.


4.)Semmi.Ha mi azt a célt tűzzük ki hogy jellemfejlődéseken essünk át,esetleg még lehet valami célja,de csak úgy magában semmi.


5.)Ha értelmet keresünk benne akkor nem.Azt csinálsz amit akarsz.

Ha viszont kitűzöd célul hogy te civilizációban,elektromos energiát használva,kényelmes házban élve,friss ételeket fogyasztva magas életszínvonalon akarsz élni,akkor érdemes.

Ha mindenki anarchiába csapna át,akkor ezeket nem tudnánk elérni.Így már van értelme,de az univerzum,a katicabogár,vagy a Gellérthegy szempontjából tökmindegy hogy mi becsületesek vagyunk-e vagy sem.


6.)A kiegészítéseddel számba véve egyénfüggő.Én például nem vagyok olyan úriember hogy pusztán elvi elhatározásból szeressek valakit,viszonzás nélkül.Ennél én mohóbb vagyok,nekem a szeretet viszonzása is kell.

2014. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

- isten teremtette

- hogy az eletunk maradando emleket hagyjon ( segitdunk embertardainknak

- halalalvasba merulunk amig el nem jon armageddon es fel nem tamadunk

- igen mert a becsulet nyomot hagy az emberekben

- meg kell valogatni kit szeretunk

2014. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!