Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan igevers aminek...

Létezik olyan igevers aminek az a tartalma hogy világmindenség ura, (vagy más megnevezés szerepel) kopogtat a szívünk ajtaján, vagyis hogy várja hogy őt befogadjunk?

Figyelt kérdés
előre is köszönettel
2013. szept. 16. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenések 3:20

20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

2013. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:
42%

Szervusz


Óvakodnunk kell a a szívünkkel, mert becsaphat. Például az hihetjük, hogy befogadtuk Istent, közben csak saját lelki szükségletünket elégítjük ki.

Ezt írta Jeremiás:(17,9,10) "Csalárdabb a szív mindennél, és veszedelmes. Kicsoda ismerheti azt? Én, Jehova kutatom a szívet, vizsgálom a veséket, hogy mindenkinek útjai szerint fizessek, tetteinek gyümölcse szerint."


De az igaz, hogy Isten mindannyiunk szívén kopogtat, és alig várja, hogy boldogabbá, minőségesebbé jobbá tegye az életünket azáltal, hogy szót fogadunk neki. Erre kér:

Ézsaiás 48:17-19

17 Ezt mondja Jehova, a te Megváltód, Izrael Szentje+: „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai. Utódod annyi volna, mint a homok, és a belőled származók, mint a homokszemek. Nem vágatik ki és nem irtatik ki nevük előlem.”

Jézus is tanított ehhez hasonlót:

János 17:3" Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kései Sirató ***** válasza:
Igen, az első válaszolónál a pont!
2013. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,az elsőre gondoltam. De köszönöm a 2. válaszolónak is mert hasznos igeverseket írt:)
2013. szept. 17. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!