Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tesztek, ha elveszítitek...

Mit tesztek, ha elveszítitek a motivációt?

Figyelt kérdés

Világ életemben könnyen ment az, hogy ha valamit akartam, meg is csináltam. Kűzdöttem, mint egy farkas.

Mindig találtam motivációt.


Lediplomáztam, férjhez mentem, szültem egy gyereket és egyszerűen elment a "kedvem" a további dolgoktól. Szakmérnöki diploma előtt állok és egyszerűen megijedtem. Be fogom tudni fejezni? Tudok majd dolgozni?stb. És ettől teljesen összesetem belül. Nem megy a tanulás, nincs kedvem semmihez. És ez nem mehet így tovább.


Szeretném visszaszerezni az "erőm"! Hogy csináljam?


2009. dec. 1. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok :S
2009. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát te lemerültél. Én középiskolánál tartok de ugyanez dettó, adj hálát annak h te eljutottál odáig, nekem soha nem fog menni.
2009. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Fel a bringára, ki a világból. Igen, ebben a hidegben. Csak visszajössz még ma :) De az jobb lesz, mint egy mázsa orgazmus, komolyan. Akkor visszatérhetünk a kérdésedre, ha megtalálod még :D
2009. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a bringás ötlet nagyon tetszik!!! Jó hűvös levegő kitisztítja a fejet és felkavarja a pangó vért!


Kérdező: nem lehet, hogy csak nem találtál megfelelő célt? Úgy értem, minden célod (diploma, férj, gyerek) eggyel "magasabban" van számodra az előzőnél. A szakmérnöki pedig nem illik a sorba, inkább visszalépés. Lehet, hogy mást kellene keresned. Vagy nem jól fogalmaztad meg magadnak a célt: azért szakmérnökizel, hogy több pénzt keress? Vagy azért, mert ennél jobb foglalkozást ki se lehetett volna találni a számodra??

Ha az előbbi, akkor kínkeservvel, de megcsinálod, ha az utóbbi, akkor csak pillanatnyi kétségbeesés és önbizalomvesztés jöhet szóba, egyszerűen csak tovább kell készülnöd elmélyülve a diplomára és újra megjön a kedved.

2009. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a vágyad? Otthon ülni és a gyereket pesztrálni? Akkor miért nem teszed azt? Nem engedik az anyagiak? Akkor muszáj erőt venned magadon. Ha engedik akkor csináld azt amihez kedved van. Persze vannak kötelességek is. Amúgy én is így vagyok érettségi előtt, de remélem hogy csak az iskola miatt van, mert túl sok nekem ez a nyomás, ahol mindenkinek egyformán kell bégetni, mint a nyájnak...
2009. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi viszi el az energiádat? Mi az, ami erőt ad? A válasz benned van. Írd le egymás alá, és gondold végig.

A drive, a hajtóerő. Hova tűnhetett? Mi a cél? A diploma? A munka? Esetleg fontosabb a család? Mi riaszt?

Szerintem most lehet, hogy nem érzed magad elég jónak.

Mármint a szakmádban. Vagyis kompetensnek nem érzed magad?

Létezik olyasmi is, hogy a program, amit otthonról hoztál (ami lehet, hogy kimondatlan) akadályoz téged, és most lépett érvényre. Pl.: a mama szerint nélküle úgysem megy, vagy a papa szerint egy nő inkább a fakanál mellett legyen, vagy a nagyi szerint mérnöknek férfiak mennek, vagy a nagypapi szerint ne légy túl jó, vagy ne légy túl okos, vagy a túl jó nőt elhagyja a férje. Lehet egy sorskönyv, ami működésbe lép, mielőtt elérted a célod. Vagy sok minden más.

Jó lenne tudnom, hogy dolgozol, vagy otthon vagy a gyerekkel. Teljesen más élethelyzetek.

2009. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
A bingás dolog tényleg jó.Nem utolsó sorban a futás.Csodákra képes,akárki akármit mond...Kitisztul a fejed,örömhormonok szabadulnak fel,és még egészséges is
2009. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
megkeresem
2009. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülés utáni depresszió (hormonzavar) - csak nálad nem olyan súlyos. Orvost kérdezz meg, ha a biciklizés nem jönne be.
2009. dec. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezen még nem gondolkodtam el. Mármint a depresszión. 8 hónapja szültem és azóta sem nagyon szeretem, ha emberekkel kell lennem. Lehet. Rákérdezek a dokinál.
2009. dec. 3. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!