Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem akarok alkoholista lenni, de?

Nem akarok alkoholista lenni, de?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam az az ivós típus, számomra az intellektuális fejlődés jelentette mindig az életem középpontját, viszont tény, hogy hosszú idő után ez is megterheli valamiért az embert.


Az a gond, hogy egy ideje észrevettem magamon azt, hogy ha iszom ( amit nem igazán szeretek, tehát alkoholok terén nincs is kedvenc italom vagy ilyesmi ), akkor másnap nekem nincsenek ilyen kellemetlen fejfájásaim vagy egyéb panaszaim, hanem épp ellenkezőleg: az egész testem elvan lazulva, " ki van kapcsolva " minden és már nem érzek semmit és semmilyen fájdalmat.

Fájdalmat, ezt nem úgy értem, hogy lelki fájdalmat, mert nem vagyok depressziós vagy ilyesmi, csak én egy ilyen összekötött fizikai és pszichikai feszültségben vagyok folyamatosan és szó szerint nálam az a megszokott, hogy nehéznek érzem magam testileg is és agyilag is, ezt már valamilyen szinten fájdalomnak nevezhetem, amennyiben engem megterhel.


Az alkoholt meg úgy nem szeretem, ahogyan mások, hogy na most leülünk és iszunk egy jót, hanem én kifejezetten undorodom az ízétől meg a szagától is, de sajnos észrevettem azt, hogy milyen hatással van rám és nekem ez a hatás ez kell. De nyilván szeretném elérni más módszerrel, mert hosszútávon nem szeretnék alkoholista lenni, csak tényleg nekem kell valamilyen módszer, amely így hasonlóan " kitud ütni " egy olyan ellazulásba, amely nálam azért fontos, mert tényleg mindig száz fokon égek és ha másnak az a problémája, hogy nem tudja összeszedni magát meg ilyesmi, akkor nekem meg épp az a problémám, hogy nem tudok lenyugodni. Soha. Aludni sem tudok rendesen, csak ha jól kiütöm magam. Ez a másik, amit nagyon szeretek az alkoholban, hogy én csak akkor tudom kipihenni magam, ha azt megiszom, különben az agyam állandóan pörög és soha nem tudom kikapcsolni.


Remélem érthető volt a kérdés , mert máshol tényleg nem igazán tudnám ezt elmagyarázni, az emberek egyszerűen nem hiszik el az ilyesmit, mert általában rákenik valakire, hogy ha iszik, akkor szereti a piát meg alkoholista hajlamú meg ilyesmi, de aki végigolvasta ezt a kérdést is például az láthatja, hogy vannak emberek, akik teljesen más okokból kényszerednek inni.


Előre is köszönöm a válaszokat !


2014. febr. 11. 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Vannak különféle módszerek arra, hogy kitudjuk kapcsolni az agyunkat és természetesen ezekhez nem szükséges az alkohol. Nekem is általában jártak a gondolatok a fejemben, bár ezek többnyire negatívak voltak, szerintem hasonló módon megkellet tanulnom ezeket nemcsak továbbengedni, de egyszerűen lenyugodni is.


A legnagyobb probléma azzal, hogy kikapcsoljuk az agyunkat ott van, hogy nem tudjuk, hogyan kell. Sokszor az ember úgy van vele, hogy elhatározza, most nem fog semmire sem gondolni, ami aztán csak ront a helyzeten. Kilehet próbálni esetleg saját módszerek, mint például berakni egy relaxáló zenét és végignyúlni az ágyon/széken, megpróbálni a zenére koncentrálni és arra, hogy minden porcikád lehetőleg teljes tömegével nyomja az ágyat (tehát teljes ellazulás). Ez egyfajta átmenet mondjuk a meditáció és egy relaxációs gyakorlat, de véleményem szerint akár ez képes kikapcsolni. Belinkelem a kedvenc zenémet hozzá:


http://www.youtube.com/watch?v=dOEvKulq2sY


Vannak természetesen konkrét relaxációs terápiák, gyakorlatok, de ezek közül most nem fogok leírni egyet sem, leginkább azért mert nem vagyok szakember. Van olyan módszer is a gondolatok elterelésére, vagy akár könnyedebbé tételére, hogy mondjuk amikor kint sétálsz, vagy bármi, akkor kitalálsz egy színt és elkezdesz a környezetedben olyan színeket keresgélni.


Összességében én azt tudnám tanácsolni, hogy keress fel egy pszichológust, mond el a problémádat és ő megfog tudni tanítani Neked módszereket, amikkel elérheted a kívánt állapotot alkohol nélkül is (erre elképzelhetően elég akár pár alkalom is, vagy annyi se).

2014. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!