Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem alkoholista el akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem alkoholista el akarok tőle válni. A válás beadása elött, vagy után költözzek el a közös házból, mivel Ö onnan nem fog kiköltözni, és hogy tudok hozzájutni a fele házrészemhez?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem előtt.
2013. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

-meghirdetitek a lakást aztán eladjátok, összeget felezitek.

- ő kifizet téged vagy te őt

- kéritek a kényszer értékesítést és elárverezik a lakást valamennyiért.

2013. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy van-e kiskorú gyereketek.

Ha van, és őt magadnak "akarod", akkor nem viheted szabadon, mert az hátrányos lesz rád nézve a gyerekelhelyezésnél. Előbb az ideiglenes gyermekelhelyezésről kell gondoskodnod.


Ha nincs gyerek, mehetsz amerre látsz.

2013. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
De hagyj ott cuccot, mert ha TELJESEN kiköltözöl, azzal lemondasz a házrészedről.
2013. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4


Melyik álomvilágban működik ez a "szabály"?

Áruld el, mi történik akkor, ha én hagyok cuccot, de a másik kidobja vagy elégeti? :) Akkor is oda a tulajdonjogom?


Ilyen baromságot se hallottam.

2013. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előtte javasolt, nehogy mérgében még kárt tegyen benned.


A házrészhez vagy közös megegyezés útján tudsz hozzájutni a vagyonmegosztás során (pl. úgy egyeztek meg, hogy övé a ház, tied a 10M-s bankbetét és a kocsi - csak hasamra ütöttem) vagy a bíróság 50-50 fogja bejegyeztetni a tulajdonjogokat. Ez esetben vagy ismét megegyeztek az eladásba vagy ha ő nem megy bele akkor kényszerértékesíttetni lehet a bírósággal az ingatlant. Ez esetben arra számítsd, hogy jóval piaci ár alatt kel majd el - de legalább a pénzedhez jutsz.

2013. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
3-as, ez baromság. A gyereket minden esetben az anyának ítélik, amennyiben nem drogos, nem prosti, nem veszélyezteti a gyereket. Ha arra gondolsz, hogy az anyának meg kell küzdenie a gyerekért, mivel ő kezdeményezte a válást, tévedsz.
2013. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es szerencsére már nagyon régóta nem így van.
2013. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

4-es vagyok


Akkor vigyél el minden cuccot, aztán ha az alkesz férjednek lesz pénze normális ügyvédre, lehet, ráfaragsz. Tulajdonképpen leszarom.

2013. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es


Nem, nem arra gondoltam.

Hanem arra, hogy kiskorú gyereket NEM lehet elköltöztetni az állandó lakhelyéről, csak mindkét szülő beleegyezésével.

Ha anyuka fogja, és felpakolja a gyereket is, az apuka minden további nélkül visszahozathatja.


4-es/9-es


Szard le, de ha a joghoz nem értesz, ne dumálj bele.

2013. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!