Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik ezzel a problémával küzdenek (Úgy érzem használnak)?

Figyelt kérdés

Már elég régóta küzdök ezzel a problémával. A baj csak az, hogy csapatban sosem szerettem és sosem tudtam dolgozni másokkal. Rövid példa:


A suliban elég sok versenyen veszek részt, és általában 3-4 fős csapatokban kell versenyeznünk. A csapat miatt elveszítem az önértékelésem, nem tudok másokkal dolgozni. Ha a csapat 3 fős, akkor én csak csendben ülök és próbálok a problémára koncentrálni, de közben elveszi a fejem az, hogy úgyis megelőznek, és persze valóban meg is előznek, így semmit sem csinálok. Később a tanárok pedig dicsérik a csapatot, és ki-ki a tagokat is külön, ami fáj, hogy ez csak álldicséret, és nem tudok jobb lenni másoknál.


Lassabb a gondolkozásom a többieknél, ezért az önbizalmam is alacsony, így akármilyen társas feladatban elbukom, és nekem mossák a fejem, én persze csak hallgatok és eszem magam, hogy megint nem tudtam semmiben se segíteni, csak azokban a 10 éveseknek való feladatokban, amit a többiek lusták voltak megcsinálni.


Egy másik probléma, hogy állandóan jobb akarok leni a többieknél, szinte mindenben. Van egy zseni az osztályomban és olyan módszereket használ a tanulásra, amit én is alkalmazni tudok, de bánt a tudat, hogy mérföldekkel le vagyok maradva, és ez csak tovább ösztönöz arra, hogy első akarok lenni, de sosem sikerül.


Emiatt van, hogy több hónapra is bezárkózom a szobába és senkivel sincs kedvem beszélni. Ekkor elfog a lustaság, és az önsajnálat, de kitörni ebből az állapotból nem tudok. Néha-napján gyakorlok egy kicsit, de előrébb nem jutok, nem érzem, hogy jobb lennék/fejlődnék bármiben is.


Mit tehetnék? Az is elég lenne, ha beszélhetnék valakivel interneten keresztül, aki ugyanilyen problémával küzd.



2014. febr. 12. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Lazíts és fogadd el magad olyannak amilyen vagy. Ne legyen teljesítménykényszered.
2014. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ember, mit keresel? Vedd már észre, hogy akkor leszel az, aki lenni akarsz, ha rájössz, hogy már az vagy!
2014. febr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!