Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan látszódjak műveltnek...

Hogyan látszódjak műveltnek ha valakivel beszélgetek?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnyán hadarok és ezt is szeretném leküzdeni, és nincsen szókincsem.szeretnék mindenhez hozzászólni egy beszélgetés alatt.mit kell tennem? olvassak sokat?
2009. dec. 8. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
olvass sokat, beszélj sokat, magazinokat és könyveket egyránt, tv-n dokumentumfilmeket nézz. és a hadarás meg a műveltség köszönőviszonyban sincs:D
2009. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, az olvasás segít! Nagyjából akármit olvashatsz, nem kell rögtön a legvastagabb regénnyel kezdeni. :) A hadarás ellen nehéz tenni, én pl. nem hadarok nagyon de ha lassan akarok beszélni elfelejtem amit mondani akarok. Szóval picit lassabban beszélj. :)
2009. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

+ még az előttem válaszolóhoz: ha nem tartod cikinek, menj el logopédushoz

vagy próbálj hangosan olvasni, baromi lassan

2009. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézz mindig tudálékosan, emeld fel a fejed, lassan, megfontoltan beszélj! Próbálj meg minél több idegen szót, kifejezést csempészni a mondataidba, amiket biztosan nem ismer az illető. (Esetleg te magad is kitalálhatsz kamuidegen szavakat, azokat garantáltan nem ismeri és tuti a siker!)
2009. dec. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez butaság. Egy jó szónok, jó beszélgetőpartner szánt szándékkal kerüli az ilyet. Lehet, hogy okosnak fogsz tünni, amiért ismersz rengeteg idegen kifejezést, de nem fognak szeretni veled beszélgetni.
2009. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: dehát éppen ez a cél. A kérdező nem azt kérdezte, "hogyan legyek művelt", hanem hogy "hogyan LÁTSZÓDJAK műveltnek".
2009. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem kell. Sokkal értékesebb a "mindenhez hozzá tud szólni" rémségesen nyomasztó képe helyett az eredetit hordani: végighallgat, amikor kell, és nem hülye: kérdez, amikor valamit nem ért. Talán én látom rosszul, talán nem, de szerintem a legértékesebb embereknek nincs szükségük erőlködésre, amikor kiejtik a szájukon, hogy "fogalmam sincs" vagy "ehhez tényleg nem értek", és érdekli őket a tudás, amit a beszélgetőpartnerük ingyér' megoszt velük kellő tisztelet tapasztalása esetén... Megalázkodás, önfeladás, alárendelt szerep? Ahogy vesszük. Más témáknál fordul a szélirány, és kitudódik, kivel érdemes akkor is beszélgetni, amikor szívesen jártatnád a szádat te is :)
2009. dec. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a hadaráson úgy is lehetne segíteni, hogy felveszed, ahogy beszélsz és próbálsz egyre javítani rajta. Vissza-vissza hallgatod magad, amíg megszokod a normál tempót. Ha pedig sokat olvasol (nem feltétlenül csak könyveket), ragad rád majd új szókincs.
2009. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!