Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy terhesség közben vagy...

Ha egy terhesség közben vagy utánna kiderülne hogy a gyerek súlyosan fogyatékos, vagy képtelen normális életet élni majd a jövőben, akkor folyamodnátok abortuszhoz vagy ha már megszületett elvetetnétek az életét?

Figyelt kérdés
2008. júl. 21. 06:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha már megszületett, hogy lehetne elvetetni az életét?????? Megölni????? Vagy hooogy????

Ha terhesség közben derülne ki, akkor persze, elvetetném. Az vetheti rám az első követ, aki ennek tudatában megszült és nevel egy súlyosan beteg gyermeket.

2008. júl. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megszületett, felnevelném. Ha a terhesség alatt kiderülne, akkor elvetetném. Lehet szidni, de gondoljatok bele, neki is jobb így, szenvedne egész életében, és másokra lenne utalva...
2008. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is elvetetném. Osztom a véleményeket. Ha terhesség után derülne ki, akkor felnevelném.
2008. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Sztem minden ép eszű ember igy cselekedne ahogyan az előttem szólók.

Én is felnevelném ha már megszületett,még ha kínszenvedés lenne akkor is mivel az én gyerekem.

Ha pedig a terhesség alatt kiderülne hogy baj van vele,persze hogy elvetetném,ne kelljen neki szenvedni.

2008. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
emlekszik meg valaki tajgetosz hegyere? innen dobtak le a spartaiak a sulyosan deformalt gyermekeket. lehet, hogy most ganenak tunok, de nem volt rossz megoldas. a modszernek koszonhetoen hihetetlen sokra vittek!
2008. júl. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
Utolsó válaszoló véleményét osztom..
2008. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én ilyen területen dolgozom, halmozottan fogyatékos gyerekeket ápolok.Már több éve, és ha esetleg nekem is ilyen születne, akkor tuti egy szoc intézménybe adnám, nagyon jó helyük van, mindenük megvan, bármikor látogathatóak hiszen nem börtönben van, és a leges legjobb ellátást kapják.Sok szülő aki halmozottan sérült gyermeket nevel otthon nem is tudja milyen valójában egy ilyen intézmény.A közhiedelemmel ellentétben mindenből a legjobbat kapják,állandó felügyelettel.Vissza a kérdésre , ha még abortálható akkor nem tartanám meg.
2008. júl. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

ha elvetethetem, én sem tartom meg, de nem hiszem, hogy ez az ő érdekük, inkább magunkat szabadítjuk meg a plusz terhelésektől. Az sem igaz, hogy ők csak szenvednek, ha tényleg súlyosan fogyatékos, és nem azt látja, hogy anyuci, meg apuci ránéz, és sírógörcsöt kap (ezt mindenki megérti), igenis boldog emberek. Nem fogják fel, ami körülöttük történik, nem érzik az élet bajait, nem fogják fel azt a gonoszságot, ami az emberekben van.

Ja és már csak azért is felnevelném, mert sokkal, de sokkal több szeretet van bennük, mint bárki másban.

2008. júl. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Szerencsére ez csak egy sima feltett kérdés volt, ahol megtudtam az emberek véleményét. Remélem hogy ilyen helyzetbe senki se kerül. Mindenkinek a válaszát hasznosnak találtam mert erről mindenkinek megvan a maga véleménye amit nem szabad figyelmen kívül hagyni és elitélni.
2008. júl. 23. 05:08
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Elvetetném...és abban reménykednék,hogy a következő gyerek egészséges lesz.
2008. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!