Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Teljesen tanácstalan vagyok (Drog probléma is)

Figyelt kérdés

Lassan betöltöm a 30-at. Nagyon fiatal korom óta drogfüggő vagyok. A legtöbb drogot már kipróbáltam/fogyasztottam egy ideig, voltak kisebb leállások, de folyton visszapattanok. Heroint soha életemben nem próbáltam, és nem is fogom. Aminél leragadtam az a fű és 1-2 szintetikus (speed, bogyó), emellett alkoholproblémáim is vannak. Gondolom vannak páran akik most próbálnak elképzelni, külsőre senki

nem mondaná meg, hogy a fél életem azzal telt, hogy narkóztam. Az érettségit megcsináltam, egyetemre viszont már nem mentem. Munkahelyem is volt szinte mindig, pár hónap kihagyás volt az elmúlt 10-12 évben. Talán így leírva nem is tűnik annyira vészesnek a helyzet, de a fő problémák most jönnek: nem tudok kapcsolatot kialakítani senkivel, barátnőm is nagyon régen volt, és megmondom őszintén ez hiányzik a legjobb az életemből. Egy lány akit szerethetek és én viszont szerethetem őt. Rondának sem mondanám magam, sőt sokszor érzem, hogy megnézegetnek maguknak a nők :), szóval nem a külsőmmel van a probléma. 2 éve megismertem egy lányt, pár hónap után bele is szerettem, de kiderült, hogy van valakije. Azóta is találkozgatunk néha, de úgy érzem ő inkább csak barátként tekint rám, ha nem lenne a palija akkor talán lehetne több is, de erről nem nagyon témáztunk. Én teljesen belezúgtam, el tudnám vele képzelni az életemet, de egyelőre úgy érzem esélytelen, és hozzáteszem, hogy ő is szívogat ezt-azt (bulikban), szóval alkalmi cuccos. A másik a barátok. Mindenkit elvesztettem akit igaz barátnak/havernak tekintettem, csak a drogos ismerősök maradtak, velük is szinte csak akkor találkozok mikor iszunk/szívunk valamit. Úgy érzem elég volt ebből, normális életet szeretnék élni, mindig is nagy álmom volt, hogy családot alapítok, szeretnék gyerekeket is, de ugye ezt ilyen állapotban nem lehet vállalni, valamint egy biztos anyagi háttér is szükséges egy család fenntartásához, és ez sincs meg. Mit tudnátok ajánlani? Ti milyen úton indulnátok el? Sajnos az akaraterőm ilyen szempontból egyenlő a 0-val. Az olyan válaszokra, hogy a fű könnyű drognak számít stb., egyáltalán nem vagyok kíváncsi, aki ebben benne van/volt, az tudja miről beszélek.



2014. febr. 18. 00:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az már jó pont, hogy felismered, hogy ez így nem mehet örökké.


Legjobban tennéd, ha besétálnál a területileg illetékes kórház pszichiátriai/addiktológiai osztályára, vagy pedig több kerületben van Támaszgondozó, ahol drog és alkoholfüggőkkel foglalkoznak.

2014. febr. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olvastál a témában valamit?

Bármilyen függősége van az embernek, az megakadályozza az intim kapcsolatok kialakításában.

Az érzelmi partner ugyanis a függőség tárgya.

Mit próbáltál tenni ellene?

2014. febr. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!