Ti visszaadnátok?

Figyelt kérdés

Én nem kerültem ilyen helyzetbe, csak kíváncsiságból tettem fel.

Tegyük fel valaki elveszíti az ötös lottó szelvényét, és tudjátok hogy a nyertes számok vannak rajta. És a nyeremény több, mint 5 milliárd. Ti visszaadnátok a szelvényt, vagy megtartanátok?



2014. febr. 20. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg úgy gondolnám (meggyőzném magam), hogy nálam jobb helyen van az a pénz.

Szerintem megtartanám.

2014. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
persze hogy megtartanám
2014. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudom kié, akkor max felesbe, de inkább megtatranám. Ha pedig nem tudom kié, akkor biztosan megtartanám, hisz hogyan is találhatnám meg a gazdáját? Ha föladnék egy hirdetést bizonyára több millió jelentkező lenne... :)
2014. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Természetesen visszaadnám.

Ha adna belőle a becsületes megtalálónak, úgy is jó, ha nem, attól se törnék le.

2014. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Visszaadnám mert a lelkiismeret meg kutyaf**a. -mondom ezt most.

Valós helyzetbe biztos, hogy már váltanám is ki. És ezzel mindenki így van, akármit is mondanak.

"A pénz nem boldogít". Üdvözöllek meseországban, ahol mindenki szeret és a pacik is aranyat kakilnak.

2014. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tudjuk hogy a legtöbb lottófőnyeremény gazdája tönkremegy előbb-utóbb, így nem adnám vissza, hiszen rosszat tennék vele neki. Ezért úgy bánnék a nyereménnyel, mint egy olyan tőkével amit rám bíztak, hogy tegyek vele amit jónak látok, bár nem az enyém.

Természetesen megtalálnám a módját, hogy az eredeti gazdát anyagilag támogassam, szóval gazdag embert csinálnék belőle. Saját vágyaim sem maradnának kielégítetlenül. Jótékonykodásra és alapítványokra is futná.

Valahogy így képzelem.

Hol hagytad el? :D

2014. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hagynék egy levelet letétben, hogy halálom után megtudja a valóságot.
2014. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek

csak kíváncsi vagyok más ilyen helyzetben mit csinálna

nem vesztettem el semmit :)

2014. febr. 20. 18:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt gondolnám nem véletlenül került hozzám a szelvény.De ha eltenném magamnak lelkiismeretem megszólalna h elvettem más nyereményét.Ha megtalálnám az igazi tulajdonosát odaadnám neki talán jutalomként adna belőle.:-)\\
2014. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szelvényt, milyen szelvényt? Nem szoktam én ilyen butaságokkal foglalkozni, különben is, tudja mennyi az esélye annak, hogy kihúzzák az ember számait? Kisebb, mint annak, hogy belecsap az emberbe a villám, vagy randizik egy szupermodellel. Na viszlát!"

Aztán később persze rohannék beváltani aztán miután itthon órákig sikítozva fetrengtem a pénzben írnék egy listát, hogy mire fogom költeni.


De az is nagy arc lehet, aki írta, hogy letétbe helyezne egy levelet! ;D


Egyébként ez engem is érdekelne, hogy Magyarországon honnan tudhatjuk meg, hogy kié a szelvény? Vagyis az az elismervény kell, nem is a szelvény, mert azt bárki beikszelheti utólag, nem? Mi szerepel azon? (Tényleg nem tudom, mert nem szoktam lottózni.) Talán az igen, hogy hol adták fel és mikor, de egyebek szerintem nem. Tehát még ha sikerülne is leszűkíteni, akkor is egy egész kerület, vagy falu jelentkezne, nem beszélve azokról, akik azt mondanák épp ott jártak akkor átutazóban.

Állítólag(!) Angliában rá kell írni a nevet is, meg ott teljesen másképp van, tehát ott esélyes, hogy nem tudnád felvenni a pénzt (és mindketten szívnátok, muszáj lenne megegyezni a valódi nyertessel), de nem tudom...

2014. febr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!