Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kevesebb vagyok, mert nincs...

Kevesebb vagyok, mert nincs diplomám?

Figyelt kérdés

Butának érzem magam.Nem kicsit.Nem kizárt, hogy az önértékelésemmel van baj, mert diplomával is olyan lennék amilyen vagyok.

Kicsit olyan érzésem van, hogy akinek nincs diplomája az kevesebbet ér,butább,gyengébb.A diplomás a valaki.

Minden a diplomásokról szól!

És akinek nincs? Le van ...


Én meg (ettől függetlenül is) butának tartom magam.

Nem tudok tanulni.Nem tudom, hogy kell.

Úgy szeretnék jó példát látni arra, hogy diploma nélkül is lehet boldogulni az életben.

Aki sikeres annak nagy eséllyel diplomája is van.

Úgy érzem rosszabbak az esélyem diploma nélkül,de a megszerzéséhez meg buta vagyok.

Befolyásolja az életem ez az egész. Negatívan.


Szeretnék példát látni arra, hogy szarból is lehet várat építeni.Hogy reményt adjon.


Azt se tudom miért írom ezt ide.



2014. márc. 5. 23:49
 1/4 Grim13 ***** válasza:
Sz a rbol is lehet, büdös is lesz... a diploma max arra jó hogy alkalmazott legyél, anélkül is lehetsz főnök, én azóta érzem magam egyre butábbnak mióta járok egyetemre, rengeteg ismerősöm van aki diploma nélkül indított be egy pub-ot vagy nyitott boltot stb., a legtöbben csak azután diplomáztak miután már megvolt valósítva ez a bizonyos "vár". Azt sosem kérdeztem honnan volt rá pénz mert nem turkálok a zsebükben, de vagy örököltek vagy banki hitel volt. Nem diploma kellett ehhez hanem pénz, én azért tanulok mert a banki hitel és az örökség is kizárva, feltalálni meg fel lehet valamit de az csak egy dolog azt el is kell adni, ehhez megint pénz vagy befektető kell. Amúgy amíg nem jártam egyetemre rendszergazda voltam és ugyan jól kerestem, de boldog voltam szobafestőként .... Utolsó gondolat: ha butának érzed magad az nem a diploma hiánya, sokan azzal is azok, és anélkül is okosak!!
2014. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bill Gates, IKEA vezérigazgatója, a Dell létrehozója, valamilyen mexikói telefontársaság vezetője, Roman Abramovich...

Keress rá a világ leggazdagabb embereire. Egy páran otthagyták az egyetemet, nincs diplomájuk. Olyan is van köztük, aki a középiskolát sem fejezte be, sőt, olyan is, aki nem fejezte be az általánost se /bár ebben az utolsóban nem vagyok 100%-ig biztos/.

2014. márc. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincs diplomám, de van egy virágüzletem ahol alkalmazok 6 embert. Mindent a magam erejéből értem el.. A legtöbb sikeres embernek nem diplomája van hanem kurázsija..
2014. márc. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs diplomám, mivel max önköltségesre mehettem volna, 2+ millióm meg nincs arra a szakra amit én szeretnék.


Van 3 szakmám, de azokkal se érek sokat. Az 1iket szeretem, abban is dolgozom, ha van munka. De nem igen van rá kereslet.

2014. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!