Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rá fogok jönni, hogy hogyan...

Rá fogok jönni, hogy hogyan érdemes élnem?

Figyelt kérdés

Annyi lenne az egész, hogy elmegyek dolgozni, hazajövök, ledőlök, esetleg a ház körül csinálok valamit? Ez az élet? Ez a monoton, unalmas, manipulatív munkatársakkal teletűzdelt; értelmetlen, pénzhajhász, könyöklős taposómalom?


Nem tudom, hogy hogyan kell élni az életet.


Nekem senki sem tanította meg, hogy hogyan kell élni.


2014. márc. 25. 03:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Rá fogsz-e jönni? Nem tudom. Ahogy leírtad az egészet, eléggé depresszívnek tűnik, de igazából nem csak ennyiből áll.


Ha középkori lovag lennél, aki sárkányokkal harcol, és a nap végén megmenti a gyönyörű szűz lányt, az is unalmas lenne egy idő után, viszont ha kisautókat szerelsz össze egy gyárban, még abban is találhatsz "kihívást"(ok, itt még gondolkodok egy ideillőbb szón).


Amit mondani akarok az az, hogy az élet tényleg ennyi, de vannak olyan pillanatok, apró élmények, amiért érdemes élni.


Lehet, hogy holnap megmentesz egy kiscicát, akinek beszorult a lába, és néhány másodpercen belül kettévágta volna egy körfűrész, aztán pont beledobsz egy papírdarabot a kukába 10 méterről. Amikor egy ilyen dolog sikerül, az egy pici jó érzés, ami szebbé teszi az életet.


Ez időnként mindenkivel megtörténik, de nem kell erre várnod. Csinálj valamit amit szeretsz a munka mellett. Például én 2 évig játékokat csináltam, és amikor kész volt egy animáció, (ami annyira nem is volt jó) nagyon örültem. Láttam, hogy haladok valamivel, és ha kész lesz, akkor super awesome lesz az egész. Persze sokat kellett tanulnom és gyakorolnom, de voltak jó pillanataim.


Túl sokat beszélek magamról a válaszaimban. Ok, a lényeg, hogy nem csak ennyi az élet. Találd meg, amit szeretsz, és akár hagyj valamit magad után. Barkácsolj össze egy padot, amit kiteszel a helyi parkba. Rá is írhatod a neved. Vigyél oda csajokat, és amikor megtudják, hogy az a te padod, azonnal szexelni akarnak majd veled :D


Annyi lehetőség van, csak csinálj valamit azonkívül, amit leírtál. Előbb-utóbb rájössz, hogy mit akarsz. gl with it

2014. márc. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Isten hozott a klubban, nekunk se tanitotta senki, h kell elni. Ugyhogy kivizsgaltuk/kikiserleteztuk magunk a kerdest es a szoba joheto valaszokat.


Elni ugy kell, h boldog legy. Hogyan kell boldog lenni? Na, ezt nem tanitja senki, de nem is akadalyozza semmi.


Te csupa olyasmirol irsz, ami kivulrol nezve tok uncsi. Tan igazad is van, de van, akinek a gyep (az a szep zold gyep!) novese okoz fergeteges oromot. Neked nem? Nekem sem. De attol meg ertekes lehet, ha 60 evesek leszunk. Ki tudja? De az addig levo idot hasznaljuk ki!


Amire az elso valaszolo hivja fel a figyelmed, a hetkoznapok szepsege, ill. a flow lehetosege. A flow Csikszentmihalyi M. pszichologus muszava arra, amikor egybeolvad a mukodo ember, es a mukodes maga, a konyvet olvasd el. Ez az elmeny elerheto autogyarban, probaltam. nem tudtam allandositani, de mint csucselmeny szoba johet.


Ja, h meg mindig keves ez az opcio szamodra? Se a gyep se a flow nem elegit ki? Hm. Megertelek. Nekem se eleg jo, ugyhogy probalgatassal (meddig kell a kenyeret piritani?) es gondolatkiserletekkel (ha ennyit keresek, mikor lesz eleg a pnezem vonatjegyre Reykjavikba?) elkezdtem tagitani a vilagkepem, megtuzdeltem szemelyisegfejleszto es stressztol megszabadito modszerekkel, es most mar tudom, h nekem h erdmes elnem. Igaz, kb 20 ev munkaja van benne, persze kozben jutott mokabol is! Soknak tunik, de ha hozza se fogtam volna, nem tartanek itt. Ez az egy utazas, amire erdemes elindulni. Szerintem.


Egyes valaszolo a korfuresz vs kiscicas sztorija nagyon kepszeru volt. Koszi. Ja, en orultem, h magadrol beszeltel, a Te verziod az elet ertelmerol, a kreativkodassal es celkijelolessel es celmegvalositassal szimpatikus. Tamogatom!


Meg egy aprosag. Aki odamegy Hozzad es jooool megmondja Neked, h kell elned, az erdekelt a megteritesedben. Csak ovatosan veluk.


"Indulj az utnak es vissza se nezz...!" Helyetted nem lehet boldog senki, csak Te. Nos? Bele mersz vagni a nagy felfedezo utba?


Udv R.

2014. márc. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szeresd a munkád és a munkatársaidat (ha ez most nem megy, akkor tanulj mást, válts munkahelyet, kezdj vállalkozásba) és máris nem lesz monoton.
2014. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvasd Frankl könyveit, segít életcélokat találni.

Nagy problémája ez az embereknek, nem szabad félvállról venni.

2014. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!