Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyen önértékelésem?

Hogyan legyen önértékelésem?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy az alapszemélyiségem is olyan, hogy érdekel mások véleménye.

Kiskoromban nagyon meg akartam felelni másoknak stb.

A mostani környezetem(iskola) is csak rombolja, mert nem tudok úgy végig menni a folyosón, hogy ne halljam "Nézd már milyen feje van a gyereknek" stb. "De ronda vagy". Sokat belekötöttek a mozgásomba, beszédembe, mindenbe, kifiguráztak. Mindig azt hittem, hogy velem van a gond.

Vagy ha valamit bénábban csinálok, mint mások és kinevetnek, azt is érzékenyen reagálom le.

Annyira durva, hogyha sugdolóznak valahol, rögtön azt hiszem hogy rólam. Pánikolok mások előtt, nem merek megszólalni, nagyon visszahúzódó vagyok.

Mióta járok egy szakemberhez valamennyire javult, de úgy érzem sose lesz egészséges önértékelésem, mi az amitől biztosan nőne?. Egy barátnő jó lenne? Esetleg szerezzek valahogy rengeteg barátot?(iskolában nincsenek)

18/F


2014. márc. 27. 21:59
 1/1 anonim válasza:

Mik azok a dolgok, amiket szeretsz, jó vagy benne? Zene, művészet, sport, valami másmilyen hobbi? Mert ha például sportolsz, akkor az adott helyen is szerezhetsz barátokat, vagy ha van egy érdeklődési köröd, akkor keress egy olyan klubot, ahol hasonló emberek vannak:) szóval így például tudsz szerezni barátokat, nyiss mások felé, és jobb lesz. Hidd el, hogy ha vannak barátaid, akkor kevésbé érdekel mások véleménye, és az önbecsülésed is nő, hisz valakinek fontos vagy:) szóval szerintem próbálkozz ezzel.

Meg akár leírhatod a pozitív tulajdonságaidat, és rakd ki a faladra, hogy minél többet lásd, nem vagy értéktelen.

2014. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!