Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek motivált, lelkes?

Hogyan legyek motivált, lelkes?

Figyelt kérdés

Régebben, gimi végén még iszonyatos erőkkel mozgatott meg minden. Tényleg tanulni, dolgozni, élni akartam. Azóta végigrángattak egy csomó vackon, rájöttem, hogy a tanulás és a tudás nem feltétlenül egyenlő jó eredményekkel, a munka nem feltétlen jelent önnállóságot vagy pénzt.

Egyrészt örülök, hogy nem ringatom magam hamis illúziókba másrészt viszont ettől csak tessék-lássék módon veszek mindent.


Az életem teljesne más irányba halad mint szeretném, ha városban akarok élni, csak vidéken lehet, csak azokat a munkákat akapom meg, amiket végső kétségbeesésből kerestem de egyáltalán nem érzem bennük jól magam. Széllel szemben vizelés az egész.


A szabadidőmben alig csinálok valamit, mert görcsösen spórolok a jövőre-valószínűleg így sem lesz elég a pénz. A munka és a költözések miatt a barátaimtól eltávolodtam...


Hogyan lehetene ezt a tendenciát visszafordítani?


2014. ápr. 1. 12:27
 1/1 Muki1999 válasza:
Én még csak 15 vagyok de nekem ez kicsit úgy tűnik mintha belefásóltál volna a felnőtt létbe és rögtön nyugdíjas akarnál lenni.Gimiben még azt érezhetted hogy tied a világ, buli pia stb. Aztán leesett hogy egyre csak nősz fel és ebbe beletörődtél, ahelyett hogy úgy élnéd az életet ahogy mindig is akartad. Élhetnéd úgy ahogy. De te inkább stresszelsz, görcsölsz és önző életmodba kapcsolsz. Lehet a költözések elszakítottak a barátaidtól de a 21. században egy faacebook üzenet vagy akár egy e-mail is megteszi és máris közelebb vagy hozzájuk. NE ÉLJ ÚGY MINT EGY NYUGGER MERT NEM VAGY AZ! Ha valami elsőre nem jön össze majd sikerül másodjáára. Ne csüggedj. ÉLJ!
2015. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!