Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan állhatok hozzá én is...

Hogyan állhatok hozzá én is lazán a tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Egyetemről van szó.

Úgy irigylem azokat, akik utolsó egy, maximum két délután állnak neki tanulni, akkor is, ha nehéz tárgy, akkor is, ha "számolós" (azaz feladatmegoldós, "megértős").

Ők is ugyanúgy átmennek (ha pótzh-n, akkor ott, de átmennek!), ők is ugyanúgy lediplomáznak, ők is ugyanannyira fognak emlékezni és semmivel se leszek okosabb náluk.

Viszont több szabadidőm lenne és nyugalmasabb életem. Plusz egyéb előnyök...


2014. ápr. 25. 15:04
 1/2 anonim válasza:

Hidd el a kemény munka meghozza a gyümölcsét. Amikor el akarnak majd helyezkedni, kiderül az inkompetenciájuk.

Amit megtanulsz, azt senki nem veheti el tőled.

Te sokkal többre fogsz emlékezni, tanulj folyamatosan, és amit átvettél, 3 napon belül ismételd át, így kb. 70-80%-al többre fogsz emlékezni hosszú távon. Ráadásul egy rövid átismétléssel évek után is tudod majd hasznosítani a tanultakat, még ha közben el is halványult.

Mivel az említett csoporttársaid csak a rövid távú memóriájukba próbálják beégetni a tanulnivalót, ez nekik nem fog sikerülni.

Hidd el, az ő taktikájuk a rossz :)

Senki sem egyforma, de ezzel előrébb jutsz, a lényeg, hogy legyen lelkesedésed, akkor sokkal gyorsabban haladsz. Találd meg minden tárgyban az érdekességet, a motivációt és falni fogod a tudást.

2014. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezek majdnem mind felesleges ismeretek.

És ugyanúgy elfelejtem én is, tapasztalom magamon!

2014. ápr. 26. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!