Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gáz az, hogy ha egy filmben...

Gáz az, hogy ha egy filmben (főleg tini főszereplőkkel) egy általam kedvelt (hát általában lány) szereplő meghal akkor kb 2 napig hiány érzetem van? Leginkább egy rokon elvesztéséhez hasonlítanám, persze enyhébb.

Figyelt kérdés
15/F
2009. dec. 25. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Velem ehhez hasonló akkor szokott történni, amikor olvasok egy regényt, és egyszercsak meghal az egyik kedvenc szereplőm. Olyankor úgy érzem magam, mintha kiszakítottak volna belőlem egy darabot, szóval elég nehezen tudom feldolgozni :(( Ilyesmire gondoltál? Szerintem ez normális, és bizonyára azt fejezheti ki, hogy van benned együttérzés.
2009. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2009. dec. 25. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:
én is nagyon kész voltam, amikor a Szökésben meghalt Michael!:(:(
2009. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Véleményem szerint nem természetes ez az érzelem. Arra enged következtetni, hogy lelkileg nem vagy stabil és , hogy a film történéseit, és a valóságot nem tudod elkülöníteni egymástól. Túlságosan beleéled magad a filmbe. Ennek a film készítői persze csak örülnek, többnyire erre törekszenek, de ha egy-egy ilyen tragikus jelenet (Pl.: haláleset) ennyire mélyen érint, és többször is látsz ilyet, az előbb utóbb befolyásolhat.


Engem személy szerint nem érintenek ilyen mélységben a filmbeli történések, és barátaimmal ellentétben nem is vált ki belőlem irtózást, ha egy horrorfilmben "kivégeznek" valakit.

2010. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!