Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjak önmagamra?

Hogyan találjak önmagamra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmiben sem vagyok tehetséges. Elég sok mindenben kipróbáltam már magam (tánc, éneklés, furulya, rajz, lovaglás) és semmi. Mihez értek? Semmihez? Úgy szeretnék én is valami elfoglaltságot magamnak, mert sokszor unatkozom, hogyan tudnám kideríteni miben vagyok jó?

2014. máj. 4. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nem értem ezt a maximalizmust. Ha valaki nem egy Picasso, de jól érzi magát, ha festegethet, Ha nem egy Liszt Ferenc, de elzenélget a maga szórakoztatására, azzal mi a baj? Igaz, hogy ez a világ eltorzult, de azért nem kell a csorda után menni feltétlen. Ha nem vagy semmiben kiemelkedő, akkor csináld egyszerűen azt, amit szeretsz. Ha nincs olyan amit szeretsz, akkor azzal van baj, nem azzal, hogy tehetséges vagy-e vagy sem. Vagy az a gond, hogy te nem is azért csinálnál valamit, mert jó neked, hanem hogy ezzel felvághass mások előtt.
2014. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Mennyi idős vagy? Ha a felsoroltakat tényleg mindet kipróbáltad, akkor 10-15 éve ezekkel kell foglalkoznod, hogy megalapozottan kimondhasd, hogy nem vagy bennük tehetséges. Ha az első kudarc után hátrafordulsz, akkor semmiben sem leszel tehetséges. Ha találsz valamit, ami érdekel, akkor az eleje egészen biztosan küzdelmes és kemény lesz, mire megérzed az igazi ízét, és ki tudsz bontakozni, hosszú idő telik el. Kezdj olyannal, ami a leginkább tetszik, amiben már apró sikereid voltak, és fektess bele energiát. Légy kitartó, és próbáld megtalálni mindig a jó oldalát a történteknek, mit tanultál, miben érezted jól magad, és lépj tovább.

Én foglalkozom jópár dologgal, és néha bármit odaadnék, hogy egy kicsit unatkozhassak...

2014. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!