Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek magammal?

Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Voltam már pályaválasztási tanácsadónál, de semmit sem segített, csak az időm ment el rá.


Hogy milyen foglalkozás illene hozzám, arra nem tudok rájönni. Nagyon sok minden érdekel, de csak felületesen, aztán hamar lemondok róla, ha túl nehéz(úgy gondolom, hogy nem sikerülne), vagy más emberek szerint lenézendő, esetleg nem lehetne belőle jól megélni.


Van értelme ilyen céltalanul éldegélni? Vagy várjak,

hátha kialakul ez az egész magától?


Már 18 vagyok, lassan elkések ezzel az egésszel.



2014. máj. 6. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem késel el vele!

Rengetegen még 26-7 évesen kezdik el azt tanulni, amivel valóban foglalkozni szeretnének.


Annyit tudok mondani, hogy amíg nem próbálod ki, addig nem tudod, hogy tetszene-e!

Szóval amelyik munkának nem iszonyodsz a gondolatától, abba ásd bele magad jobban, beszélgess az abban dolgozókkal, érdeklődj utána, milyen lehetőségek vannak.


Én például orvosira járok, és szeretem, de nincs senki orvos ismerősöm, így először fel kellett, hogy vegyenek, és csak utána lett jobb rálátásom erre az egészre, és itt kellett rájönnöm, hogy nem is olyan leányálom, mint amilyennek gondoltam. Rengetegszer elbizonytalanodtam/elbizonytalanodok még mindig.

Viszont elmentem például egy sminktanfolyamra modellnek, és ott nagyon megtetszett a sminkelés is. Nagyon jónak kell benne lenni, hogy megérje, de tök jó a közeg, meg a szemlélet, ami ott van az embereknek.

Akkor szívesen lennék például ápolónő is, persze csak küldöldön, hiszen ott jól keresnek.


Ha külföldben is tudsz gondolkozni, hajlandó vagy idegen nyelvet tanulni, akkor rengeteg lehetőség van. Ne félj őket kihasználni.

2014. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Angol eléggé jól megy, külföldön, Kanadában(Toronto) lenne lehetőségen, nővérem kanadai állampolgár, valamilyen szinten támogatna is, de egy nyomorult érettségivel nem fogok elindulni, szerencsét próbálni.


Megfogadom a tanácsod, megpróbálok olyanokkal beszélni, akik azon a területen dolgoznak, ami engem egy kicsit is érdekel. Na meg persze összeszedni magam, és tenni is valamit, hogy ne maradjak egy senki.

2014. máj. 6. 20:50
 3/3 anonim válasza:
Jógázz :)aztán taníts jógát :)
2014. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!