Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Alkoholizmus gyógyítása...

Alkoholizmus gyógyítása hallucinogénekkel?

Figyelt kérdés
Elvileg hatásos. És el is hiszem :D Komolyan legalizálni kéne ezeket a szereket, komoly önismereti segítséget tudnak nyújtani az ember számára. Remek terápiás eszközök is lehetnének.

2014. máj. 10. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Kigyógyítod magad az alkoholizmusból, majd drogfüggő leszel tőle :) Logikus lépés lenne :D Akaraterő kell hozzá nem hallucinogén
2014. máj. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 hallucinogénektől szinte biztos, hogy nem leszel függő.


Én nem tartom hülyeségnek. Ha azért alakult ki az alkoholfüggőséged, mert nincs konkrét célod az életben, akkor talán nem lenne rossz ötlet kipróbálni, hiszen ezekkel a szerekkel előjön az ember igazi énje, és meg tudja, milyen is valójában, mit is akar.


Egyébként abszolút egyetértek, legalizálni kellene a hallucinogéneket, főleg a természeteseket (lásd, pl. DMT legalizálását én is ellenezném, viszont az LSD legalizálásán elgondolkodnék...).


Mielőtt belevágnál az egészbe hűbelebalázs módjára, olvass utána a témának, ajánlom a következő oldalakat.

[link]

[link]

2014. máj. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"főleg a természeteseket (lásd, pl. DMT legalizálását én is ellenezném, viszont az LSD legalizálásán elgondolkodnék...)"

Hát ezzel most pont ellent mondtál magadnak, mert a DMT természetes (rengeteg növényben megtalálható, az ayahuasca is ezt tartalmazzua és mellesleg az emberi agy is termeli), az LSD pedig mesterséges. szerintem azzal önmagában nincs gond, hogyha egy szer szintetikus.

1-es válaszoló: a hallucinogének valóban nem alakítanak ki függőséget, de még csak lekit sem, sőt toleranciát váltanak ki a használóból ideiglenesen. Erről ennyit.

2014. máj. 10. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Az alkoholizmusra NINCS MENTSÉG. Az hogy miért alakul ki tökmindegy. Az egy gyenge ember aki az alkoholba menekül. Akármilyen tényekkel támasztjátok alá, én akkor is azt mondom, hogy nem hallucinogénnel kéne kezelni az alkoholizmust. Bár könnyebb ilyenekhez menekülni, mint összeszedni magunkat és letenni a piát. Bocsi, de én már csak ilyen ódivatú vagyok :D
2014. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem probléma, de azért még egy utolsó érv-csokrot had dobjak utánad: a hallucinogének pont nem az a fajta drogok, amikhez menekül az ember. Igazából eléggé meg tudja viselni az embert, ezért is fontos nyugodt, jól ellenőrzött közegben csinálni, olyan kísérő társaságában, aki tudja kezelni a dolgot. Egy felmérés szerint, az ilyen szereket kipróbáló emberek többsége életük egyik legjelentősebb élményének tartják az első alkalmat, van olyan szinten mint mondjuk a szülők halála, halálközeli élmény, vagy ilyesmi. Épp ez a jelentősége a dolognak. Az emberek alábecsülik és félnek tőle. Pedig baromira hasznos lehet.
2014. máj. 11. 00:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mondjuk kipróbálnám az ibogain-t az alkoholfüggőségem ellen.
2014. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!