Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy fiú öngyilkos akar lenni,...

Egy fiú öngyilkos akar lenni, azt írta nekem chaten. Hogy mentsem meg?

Figyelt kérdés
Csak annyit tudok, hogy miskolci, 18 éves, és az ip címét tudom. Illetve írta, hogy nincsenek barátai, bántják a suliban, utálja egy lány, akit szeret, szülei alkoholisták, nem törődnek vele. Mit csináljak? Rendőrséget nem merem felhívni. :(

2013. jún. 1. 01:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd meg mindenképpen!Írd neki ,hogy nem érdemes van még lehetősége az életben!
2013. jún. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Pedig lehet, hogy az lenne a legbölcsebb...

Mindenesetre próbáld meg megnyugtatni, és rávilágítani, hogy vannak, akiknek fontos. Persze, a leglényegesebb ember (a szüleire gondolok) sz*rik rá, ez igaz. A csaj? Van annyi, mint égen a csillag. Ne pont azt hajtsa, aki nem is érdemli meg őt.

Barátok? Veled is chatel valahogy, nem? Akkor pedig vannak barátai. Lehet, hogy nem az a sülve-főve együtt barátok, de vannak, akiket bír, akikben megbízik.

Próbálj meg rávilágítani, hogy az életben bizony vannak jó dolgok, amiért érdemes élni.


Egyébként ide egy jó szakember kéne... csak ugye pont azok nem jutnak el mondjuk egy pszichológushoz, akiknek igazán kéne...

2013. jún. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Én a chaten híres rockzenész vagy jólmenő vállalkozó szoktam lenni, de ez sem rossz ötlet.
2013. jún. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egy kicsit nekem is kamuszagú ez a segítségkérés. Ha öngyilkosságot terveznék, biztos, hogy nem reklámoznám, ha segítség kellene, nem egy ismeretlentől kérnék chaten. Elképzelhető, hogy vannak gondjai, csak egy kicsit rájátszik, hogy valaki vigasztalja, babusgassa. Én megírnám neki, hogy rendben megmentelek, mond meg mit tehetek érted, rendőrt, hívjak, vagy orvost?
2013. jún. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy. Úgyse tudsz csinálni semmit. Ha valaki meg akarja ölni magát, az megöli. A gondjait te nem tudod megoldani, főleg messziről, a rendőrség meg mégis mit csinálna? Ha fent állna a szabadság hídon akkor kivonulna mindenki lebeszélni, de hogy valaki a neten azt mondta. Nem állhat minden depressziós mellé felügyelő. Attól nem lesz jobb neki amúgy sem és ha olyan nagyon akarja úgyis megteszi.


De most komolyan, aki a rendőrséget javasolná, hogy gondolja. Tegyük fel, hogy foglalkoznak vele. És? Odamennek és akkor mondják, hogy fiam ne legyél majd öngyilkos a neten mondták az akarsz lenni. Aztán elmennek, mert mást mit csináljanak ő meg megöli magát, ha akarja és kész. Addig amíg ténylegesen nem csinál magával valamit úgy se lehet mit kezdeni vele. Akkor fogják a mentők, összekanalazzák, aztán befektetik a pszichiátriára.

2013. jún. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ő döntése.

Te csak légy vele, ha valóban az akar lenni. Legtöbbször pont azok miatt nem teszik meg, akik sokat beszélgetnek velük, de nem próbálják meg lebeszélni.

2013. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
107!
2013. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na akkor csak a lényeget nem írtam le, mert azt hittem magától értetődő. Mikor próbáltam volna vígasztalni kilépett, és én nem tudom elérni őt sehogy, hacsak újra fel nem jön csetre.
2013. jún. 1. 20:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy kamu...

Ha chaten teljesen random embereknek beszél erről,akkor télleg nem sok barátja lehet...


Amúgy ilyen idősen még szinte végtelen lehetőség áll előtte,csak akarat meg kitartás kell hozzá hogy iéljen velük

Egy rossz korszak miatt ezt mind eldobni,ennél nagyobb hülyeséget nem követhet el ember

2013. jún. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

írj az oldal üzemeltetőinek, szólj, hogy ez van, és intézkedjenek. biztos nem ez az első eset, hogy ilyen van.

de nem lehet tudni, tesznek-e valamit, ezért emellett keress a neten valami szociális munkás csoportot, vagy lelki segélyt, hívd föl őket, és kérdezd meg tőlük, hogy ilyenkor mi a teendő.

2013. jún. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!