Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is utáljátok mikor nincs...

Ti is utáljátok mikor nincs más megoldás és hazudnotok kell?

Figyelt kérdés
Ráadásul tőletek független dolgoktól kialakult helyzetben. És nincs semmi más megoldás. Én annyira utálom!
2014. máj. 16. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos az élet tele van hazugsággal, és bizony, néha kénytelenek vagyunk hazudni, ilyenkor ezt úgy hívjuk, hogy kegyes hazugság. Tehát nem fondorlatos módon megtéveszteni akarunk valakit, hanem az élet, vagy egy helyzet erre kényszerít. Ebből nem kell lelki ügyet csinálni.
2014. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,én is.De ezt kell fogadni,mert ez ilyen visszás világ,és teljesen őszintén nem tudsz létezni.Elvárják tőled az emberek az őszinteséget,de ha mindenben őszinte vagy,akkor ellehetetlenítenek.
2014. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig a hazugság csak rövid távon kifizetődő, hosszú távon rongálja a személyiségedet és folyamatosan eszedben kell tartani a hazugságaidat is. Nem önmagadat adod, hanem egy maszkot tartasz magad elé, ami szeretnél, hogy lássanak rólad. Ehelyett sokkal jobb felvállalni önmagadat, és ha valami nem működik, megváltozni.

Ugyan miért kellene hazudni? Mert ez a normális? Inkább nem leszek normális inkább éhen halok, de nem hazudok.

2014. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz. Van olyan hazugság is, de ez most más.

Egy olyan dolgot erőltettek rám, amit nem tudta elvállalni, mert lehetetlenség a részemről.

Először ezt elmondtam így őszintén, de akkor is csak erőltették és rábeszéltek. Mivel nagyon győzködtek és még hónapok voltak vissza, végül rábólintottam, de hozzátettem, hogy nem szívesen és nem biztos hogy meg tudom csinálni. Mivel sok idő volt még, arra gondoltam, hogy majd csak lesz valahogy addig...

Most viszont hogy eljött a határidő, valamit muszáj volt kitalálnom, hogy mért nem tudom megcsinálni a feladatot. Sajnos a szép szóból nem értettek, gyakorlatilag rákényszerítettek a hazugságra. Emiatt nagyon sok embernek kellett és kelleni is fog még hazudnom, ami miatt elég vacakul érzem magam, de nem hagytak más választást.

Majd idővel biztos elmúlik ez is.

2014. máj. 17. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában ez a vége, ha az ember nem akar konfliktusba keveredni, és enged. Meg kell tanulnod nemet mondani. Nem kifogásokat keresni, nem magyarázkodni, nem hárítani, nem mellébeszélni, hanem annyit mondani, hogy NEM. A legjobb magyarázat meg annyi, hogy "MERT NEM AKAROM". Erre nincs apelláta. Amíg mindenféle kifogással jössz, az emberek cserébe mindig előjönnek majd valami megoldással rá. Ha közlöd, hogy NEM AKAROD megcsinálni, amit kérnek, azzal viszont nem tudnak semmit kezdeni, kénytelenek elfogadni.
2014. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!