Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztétek már azt hogy alapvet...

Éreztétek már azt hogy alapvetően jó természetetek van, "jó" személyiségetek, csak egyszerűen a környezet nem hagyja, hogy ez érvényesüljön, nem hagyja, hogy önmagatok legyetek? 20/L

Figyelt kérdés

mert én nagyon ezt érzem, hogy alaból egy kedves, elnéző, konfliktuskerülő ember vagyok, aki soha senkit nem bántana, de egyre inkább úgy érzem, hogy ezt a természetemet kihasználják, semmibe vesznek, azt hiszik, hogy velem bármit meg lehet tenni, így egyre inkább tudat alatt "bunkóbbá" válok, mert ezzel védekezek az ellen, hogy bántsanak, kihasználjanak, viszont emiatt rosszul érzem magam, mert tudom, hogy nem ilyen vagyok..

más is érzi így?


2014. máj. 17. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A civilizációs karaktertől eltérsz, jó irányba. Ezért vissza akarnak tuszkolni a sorba. Ne hagyd magad, de nelegyél olyan, mint ők. Legyél határozott, és ne hagyd magad kihasználni, de senkitől se zárkózz el, mert mások megbántottak. Ne feledd, aki jó ember, attól még nem kell ostobának lennie!
2014. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Igen így vagyok. Nem mondom, hogy hibátlan vagyok, mert rohadtul nem. De alapvetően barátságos, nyitott, könnyed ugyanakkor komoly értékrendű vagyok és sok embernek segítettem már, akármilyen módon. Én is ezt tapasztalom, mint te kérdező. Sokaknak természetes az, ha velük jól bánnak, segítenek nekik, de amikor nekem lenne szükségem segítségre, baráti szavakra a másiktól, akkor nem mindig kapom meg. Szóval eléggé tartózkodó lettem én is az utóbbi időkben.
2014. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor ajánlanék figyelmetekbe egy nagyszerű könyvet és belőle egy idézetet:

Életünkben a legemberibb dolog, amit tehetünk, hogy megtanuljuk kifejezni legőszintébb érzéseinket és meggyőződéseinket, és vállaljuk értük a következményeket. Ez a szeretet első követelménye, mely egyben sebezhetővé is tesz minket a többiekkel szemben, akik talán kinevetnek. Mégis, sebezhetőségünk az egyetlen, amit az embereknek adhatunk.

(William Du Bay)


163. oldal A szeretet nem szabadkozik

Leo F. Buscaglia: A szeretet Tűnődések az emberi élet legnagyobb élményéről

Szóvalj sohase adjátok fel a szeretetet, hanem keressetek olyan embereket, akik képesek is azt viszonozni. Mert az, hogy olyanokkal találkoztok, akikben csalódtok, az is a ti választásotok, csalhatatlanul kiválasztjátok akit nem kellene. Hogy miért? Azt csak ti tudhatjátok!

2014. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól mert olyan vagy, amilyennek leírod magad, még nem kell hagynod, hogy mások hasznot húzzanak belőled.


Nem az a probléma, hogy jó ember vagy, hanem az, hogy kihasználható vagy és a kettőt sokan keverik.


Igaz ugyan, hogy a rossz embert nem lehet kihasználni és ezért sokan átállnak erre az oldalra, de nem ez az egyetlen megoldása annak, hogy ne használjanak ki.

Megmaradhatsz jónak, csak meg kell tanulnod azt, hogy ne engedd azt, hogy mások hasznot húzzanak belőled. Ez az elején nehéz, mert azt gondolod, hogy ha nem segítesz mindenkinek, akkor már nem vagy jó és bonyolultnak tűnik megkapni azt a képletet, amely meghatározza mitől leszel te jó ember, de legyél mindig azon, hogy az igazság és a józan ész útján maradj és aszerint dönts.


Ezenkívül pedig legyen benned tartás; a tartás nagyon fontos dolog és időt igényel, hogy kifejlesszed azt, de ha tudatosan figyelsz rá, hogy kinek, mikor és mit engedsz, akkor rá fogsz te is jönni arra, hogy mennyire van tartásod. Ez pont ugyanolyan, mint a férfiak esetében mondjuk: van egy férfi, aki elhív téged egy vacsorára és azután követeli tőled, hogy együtt töltsd vele az éjszakát; a viselkedéséből érzed azt, hogyha nem maradsz vele éjszakára, akkor dühös lesz rád, de mégis a józan eszed azt diktálja, hogy kettőtök közül nem te vagy a rossz, hanem ő az, aki tiszteletlen.

Ez csak egy példa volt, de szemlélteti azt, hogy az életben mindent az ítélőképességnek kell alávetni és ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy valaki jó vagy rossz, egyszerűen meg kell tanulni gondolkozni.

2014. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Igen.


Nos, ennek a helyzetnek az alapvető megoldása az, hogy kialakítasz magadban egy értékrendet, egy empatikus sorrendet, átértékeled például a segítségnyújtásról alkotott fogalmad és megtanulsz mindezek mellett határozottan kiállni.


Mivel én is olyan voltam mint te, mások nem nem hagyják, hogy jó legyél, a gond az, hogy a nem kezelt konfliktus tovább gördül és megöröklik mások, a segítségnyújtásra felhasznált erőforrás pedig sokszor másokkal közös. A konfliktusokkal és a véges erőforrásokkal pedig majd azokat szembesíted akikről azt gondolod, jobban el tudják azt viselni és akiket ezzel mersz szembesíteni.


Mások egészen egyszerűen azt szeretnék, hogy megetesd őket, ám az igazi segítség az, ha nem az ételed adod oda, ami esetleg másokkal közös, hanem megtanítod a másikat halászni.


Valóban jó ember vagy, ha a szomszédod minden reggel beviszed a munkába és valóban elkerülöd a konfliktust vele, ha erre nem mondasz nemet és arról sem szólsz neki, hogy rettenet büdös szegény. – Ám ugyanebbe az autóba bepakolod a családod, akik megfizetik a nem kezelt konfliktus árát sokszorosan. Akikkel így összeveszel, mert nem hagyják, hogy jó legyél. Miközben önszázadból soha nem zárnád be a családod néhány négyzetméter területen egy büdös valamivel és erre a cselekedetre csak az vesz rá, hogy „kerülöd” a konfliktust.

Ugye ha a szomszédnak valami módon megtanítanád, hogy ne legyen büdös elég nagy szolgálatot tennél vele a környezetének. – A jóságról alkotott fogalmunk sajnos elég szubjektív.



Akkor is jó ember vagy, ha a szomszéd, arra hivatkozik, hogy akkor mit mondjon a gyerekének, miért nincs pénz, mert ugye elitta, miközben a dolog afelé halad, hogy a családodnak szánt kaja pénzt fogod az ő problémájára költeni. – Neki nem kell mondania a családjának semmit, mert megoldotta(d) a gondját, de neked igen, mert az erőforrást elhasználtad és tovább gördítetted a konfliktust.

Ha a szomszédnak „segítesz”, legközelebb is ezt teszi. Ha nem „segítesz” kénytelen lesz megoldani a problémáját, netán leszokni az ivásról, ugyan lehet, hogy haragudni fog ezért, ám ebben az esetben úgy segítettél neki, hogy esetleg rávetted hogy „halászon”. – De így nem azokkal kerülsz konfliktusba akikkel közös erőforrásokat használsz és akikre hatással van az, ha mások téged az empátiádon keresztül manipulálnak.


Lehetsz jó ember akkor is, ha megtudod védeni az értékrended.


Ha nem, akkor ezt rengeteg ember fel fogja használni, hogy a konfliktus érzésével vagy a bűntudat érzésével „fenyeget”, hogy megszerezze az erőforrásaid, ami ismét jelzem sokszor másokkal közös. Így olyan emberek, hoznak nagyon sok embert nehéz helyzetbe, akik nem tudják megoldani a problémáikat és veled oldatják meg, azért mert te egyszerűen nem tudsz nemet mondani. Az a baj, hogy sokszor ilyenkor azokról gondoljuk, hogy nem engedik, hogy jók legyünk akikkel közös erőforráson osztozunk, akikre mások konfliktusát, problémáját átvisszük.


Ez az egész egy folyamat, aminek a végén, te semmiképpen nem tudsz jó lenni, mert a szeretteiden csattanó konfliktusok és az elfogyó erőforrások miatt mindig rosszul érzed majd magad. –Valaki mindig bűntudatot kelt, valaki mindig hibáztat, miközben úgy érzed, te végig jó voltál.


Persze az is határozott értékrend, ha a pénztáros több pénzt ad vissza és neked meggyőződésed, hogy azt vissza kell adnod és nem hagyod, hogy mások erről lebeszéljenek a saját értékrendjük alapján, hanem teljesen lazán és természetesen megvéded az értékrended és beviszed a pénzt.


- Lehetsz jó akkor is, ha megvéded az értékrended, ha nem úgy nyújtasz segítséget ahogy mások várják és ha különbséget teszel, hogy kinek kéne önhibáján vagy a saját hibájából a segítséged, jó szándékod, stb.

2014. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. máj. 18. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Schrödinger macskáját nem lehet nem felpontozni :D Amúgy jól beszélsz.
2014. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!