Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek sem használ...

Szerintetek sem használ manapság, ha nyugalmat erőltettek magatokra? A környezet ezt már nem értékeli. Sőt nem hogy nem értékel, hanem nem ért.

Figyelt kérdés
Gondolkoztam a nyugalom kisugárzásáról, és arra jutottam, hogy sokan nem valóságosan értelmezik azt. Én is próbálok viselkedésemmel másokat megnyugtatni, bár ez nemigen hat rájuk. Világ életemben nyugodt gyermek voltam, aki ámul a világon. Mégis sokan aggódtak azon az akkori felnőttek, hogyan tartom meg a higgadtságomat. Egyik ilyen eset, jól emlékszem, mikor számomra ok nélkül megkötöztek egyik kórházi tartózkodásom alatt.. Egy ápolónő kötötte meg a csuklómat egy kendővel. Talán félt, hogy kárt teszek magamban vagy másban, pedig Isten, őrizz! Egy idő után mondtam, hogy nem teszek semmit, csak oldja ki a csomót, mert egyedül nem tudtam volna kioldozódni azóta sem. Nem tudom, jogosan voltam-e megkötözve, hogy volt-e joga megkötnie, ahogy azt sem, miért hisznek sokan a jóba rosszat... Ti hogy vagytok ezzel?

2013. ápr. 14. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 2 éve gondolkodok másképp mint azelőtt. E 2 év alatt nem tudott senki sem felhúzni, pedig voltak rossz napjaim. Magam is meglepődöm hogy azelőtt amin teljesen kiakadtam, azon manapság csak legyintek, és azt nézem hogy az adott helyzettel mit nyerek.


Vizsgabiztos is belém kötött, a tanárom már a haját tépkedte, én meg vigyorogva beszélgettem a vizsgabiztossal. Azelőtt érettségin meg könyékig lerágtam a körmöm szóbelinél.

2013. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dani900 ***** válasza:

Jaja, nem ért az biztos, de örülj neki, hogy ilyen vagy, én is sokszor csak csodálkozom, milyen könnyen ki tudnak akadni emberek apróságokon, de szerintem a belső feszültség is közrejátszik, hiszen, ha alapból is van bennük, akkor nem kell sok, hogy kihozza belőlük az idegességet.

Bár, más mindenki, mások a határaik, ez egy adottság is részben, és annál jobb nincs, mikor öt ember sík ideg melletted, és te csak mosolyogsz, mert tudod, hogy attól még nem lesz jobb, hogy felhúzod magad.

2013. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is elég higgadt lettem az utóbbi két évben. A gondolkodásom változott meg, nem idegeskedek semmin, nem látom értelmét. Sajnos néha túlzásba viszem. Suliban dolgozatnál vagy felelésnél régebben mindig izgultam, hogy milyen lesz. Most halál nyugodt vagyok mindig.
2013. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kívülről mindig is nyugodtnak tűntem, nem kell ezt magamra erőltetnem. Belül viszont gyakran dúl a háború.
2013. ápr. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!