Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A véleményeteket szeretném...

A véleményeteket szeretném kérni. Esetleg néhány tanácsot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég duci vagyok. Edzek minden nap, nagyon odafigyelek az étkezésekre, a folyadékra, de alkatomból és egyéb okokból adódóan ez csak annyira elég, hogy ne hízzak tovább:/ Nagyon nem vagyok megelégedve magammal, de ezt próbálom titkolni, hiszen ha kimutatnám az önbizalomhiányom, az csak vágná a fát az egész alá. És akkor persze ott vannak a fiúk. Van egy srác, aki már elég régóta tetszik, de nem igazán beszélünk. Úgy érzem semmi esélyem nincs nála, hiszen ő iszonyat helyes én meg... Többször megkaptam már, hogy: "úúú neked sosem lesz barátod" Szerintetek mit tegyek, hogy változhassak a helyzeten? Vajon tényleg nem fogok találni olyan srácot, akinek tetszem? Tudom hogy korai még egész életes magányra következtetni, de néha így érzem és ez megrémiszt.


15/L



2014. máj. 18. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Tényleg eldramatizálod a dolgot ( az utolsó mondatokra értem ) , de az érthető , hogy változtatni akarsz magadon és változtatnod is kell.


Valószínűleg az étrenddel vagy a sporttal van a gond, avagy mindkettővel. A lányok/nők jellemzően azt hiszik, hogy a testük működik rosszul és ezért vannak súlyproblémáik, pedig az esetek 90%-ában arról van szó, hogy amit ők jó étrendnek gondolnak, az valójában nem olyan jó és a sport mennyisége, illetve minősége sem biztos, hogy megfelelő.

Én azt javaslom, hogy írd le miket szoktál enni egy nap és mennyit szoktál mozogni, illetve milyen fajta mozgást végzel és ezután biztos jobban átlátjuk a problémát.

2014. máj. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, az étrendnapló kiváló ötlet, és folyamatosan használom:) csak az a probléma, hogy hormonproblémák miatt van a súlyfelesleg és emiatt orvoshoz is kell járnom. Ő mondta, hogy az egyetlen amit tehetek az, hogy kibékülök magammal és elfogadom magam így ahogy vagyok. :/
2014. máj. 18. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:

A hormonproblémák specifikusabbak kellene legyenek.

Hormonproblémáid vannak, de milyenek ? Milyen funkciók nem működnek megfelelően ? Pajzsmirigy-alulműködés ?

Nagyon sok hormonprobléma kezelhető és egyáltalán nem kell úgy hozzáállni, hogy " ez van és kész ". Az orvos melyik században él ?


A hormonproblémák nem keverendőek össze az egyéni testtípussal. Amíg az természetes mondjuk, hogy széles a derekad vagy vastagabbak a lábaid, addig az már egyáltalán nem természetes, hogy vannak bizonyos hormonális problémák a szervezetedben, amiért ez nem működik úgy, ahogyan kellene. De ez egy olyan potenciál, amelyen lehet változtatni, mert alapvetően azoknak jól kellene működniük, érted ?

A test nem úgy lett megtervezve, hogy ne működjön jól. Persze vannak problémák, amelyeken jelenleg nem tud az orvostudomány sem segíteni, de a hormonális problémákra számos lehetséges megoldás van és kár nem próbálkozni, főleg hogy nő vagy és azért a nőknél nagyon sok hormoningadozás van, amelyek nem csak egy, hanem számos ponton megzavarják a szervezet működését.

Például azt kevesen tudják, hogy pajzsmirigy-alulműködésnek nem csak a testsúlyhoz van köze, hanem a növekedéshez is, a menstruációhoz és a meddőséghez is. Ezért kell időben foglalkozni ezzel, mert később már nehezebb lesz és egyéb komplikációkat is generálhat.


Kérjétek ki egy másik orvos véleményét is, ha a tiétek ilyen érdektelennek tűnik és semmiképpen se hagyjátok ezt ennyibe.

2014. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akinek kedvezőtlenek a testi adottságai, azok miért nem gondolkoznak másképpen? Mondjuk úgy, hogy igaz, hogy nem vagyok szép, de én leszek az az ember, aki kedves, aki tud szeretni, aki nyitott? Ugyanis ezek megtanulhatók, és meg fognak találni az emberek.
2014. máj. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, lehet tényleg fel kellene keresni egy másik orvost. :) A gondolkodás meg nehéz... próbálok pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, de sokszor nem sikerül. :/ De dolgozom rajta! Valóban fontos, ezzel én magam is tisztában vagyok:)
2014. máj. 22. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!