Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Régen - értsd itt 50-60 éve,...

Régen - értsd itt 50-60 éve, de akár 20-30 éve - is "ciki" volt tanulni?

Figyelt kérdés

Engem eléggé bánt, hogy egyetemen az az ember, aki utolsó egy, maximum két nap átnézi az anyagot - de csak annyira, hogy éppen megértse, mert aki már meg is tanulja, arra minimum azt fogják rá, hogy magol -, a telefonról puskázás is "kötelező" - v. legalább az egész anyag legyen kinyomtatva.

Folyton megy a nyavalygás, hogy jaj tanulni kell. Kvázi hogy képzeli a tanár, hogy számon mer kérni.

Aki tanul, keveset puskázik, azt kinézik, kibeszélik, annak kvázi már ezért nehéz beilleszkednie. Ha emellett is kicsit fura ember, akkor pedig szinte lehetetlen. (holott ha fura lenne de nem tanulna, sima ügy lenne a beilleszkedés)


Van az a szint, amikor az ember otthon ül állandóan és magol - tényleg magol, nem is érti -, az se jó.

De manapság már azt is kicikizik, aki egyáltalán előveszi a jegyzeteket!


2014. máj. 19. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos sok idióta jár időtöltésből egyetemre, meg rengeteg csaj, csak kitölti ezzel az időt, amíg férjet fog majd magának.

Addig csak a buli megy.


A sógornőmnek is doktori végzettsége van, de ha beteg van a családjában, rögtön orvost hív!!

Napközben meg az Sztk-ban rendel...

2014. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen origóból közelítjük a dolgot.


Van az is, amit az első ír, de nem csak erről van szó. Az a gond manapság, hogy az egész oktatási rendszer egy káosz. Az iskolában a diákok nem értik miért kell annyi felesleget tanulniuk, a tanárok nem tudják elmagyarázni miért kell annyi felesleges tanítsanak, az egyetemen pedig sokan még mindig nem tudják miért tanulnak vagy egyáltalán hogyan fognak tudni majd elhelyezkedni, ha elvégezték az egyetemet.


Régen korrektebben tanultak az emberek, de az is igaz, hogy legalább tudták azt, hogy miért tanulnak. A szülők azt mondták a gyerekeiknek, hogy " Menj, fiam és tanuljál, hogy legyen belőled valami az életben. " - De ma már mit lát mindenki ? Fiókokba dobott diplomákat és biztosnak vélt munkahelyekről kidobott emberek millióit. Persze hogyha nincs meg már az a rend és az a bizonyosság, ami régen volt, akkor maga a fegyelem sem a régi.


Azért ma sem menő dolog vizsgákon megbukni vagy egyetemet félbehagyni. És igen, annyi szórakozás, amennyi most van, annyi volt régen is , csak attól függ, hogy épp ki mesél a régi időkről. Különböző felnőttek különböző dolgokat fognak mondani, mert régen sem volt mindenki egyforma: akkor is voltak stréberek, illetve bulizósak, pont úgy, mint most, ilyen szempontból semmi nem változott. Az arányok nem egyformák, de ez a feljebb írtak alapján nem is csoda, mert egy olyan rendszerben, ahol teljesen bizonytalan, hogy évek múlva mi lesz valakiből és hogyan fog megélni, ott normális, hogy a fiatalok azon lesznek, hogy minél többet szórakozzanak legalább addig, amíg megtehetik.

2014. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én pl. nemcsak azért tanulok, hogy használjam valamire - sőt, az én szakom az egyik legbizonytalanabb... -, hanem mert jó érzés új dolgokat megtudni a világ működéséről, új dolgokat, folyamatokat megérteni, rájuk látni.


Jelenleg alig látok olyat, aki tanul.

Maximum utolsó két nap szoktak tanulni, de baromi nehéz anyagokat is. Jó, a nehezebb mérnökiken és az orvosin biztos nemcsak ez a bűvös 2-es szám létezik, ott egy hetet is tanulhatnak.

De a többi szakon két nap...


A lényeg az, hogy átmenjenek, ezért rövid távú memóriába tanulás, pofátlan puskázás, stb megy.


Számomra úgy tűnik, az emberek 95%-át nem érdekli semmi.


Nekem is sok tárgy van, amit nem szeretek, ami nem érdekel, amit nem öröm tudni. Ott én is a lehető legtöbbet puskázom, ott már az agyam alapból úgy van kialakítva, hogy zh után talán már azt se tudom, MIBŐL írtam.

Tehát NEM érzem magam szélsőségnek és nem is tartom jónak a szélsőséget.


De az emberek gyűlölete, rosszindulata, lenézése, az, hogy pletyka tárgya vagyok, mert tanulok; egyedül kell éreznem magam, mert tanulok, ciki, hogy tanulok...

2014. máj. 19. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem szimpatikus amit csinálnak, akkor miért baj, hogy nem tudsz beilleszkedni? Légy büszke, hogy nem tartozol közéjük.
2014. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!