Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem csinálhatja az...

Miért nem csinálhatja az ember azt amit akar?

Figyelt kérdés
Gátol valaki, valami minket, hogy azt tegyük, ami nekünk a legjobb? A törvények (e-világi, vallási, természeti) azért vannak, hogy megszegjük azokat? Ha nem lennének, akkor nem lenne mit megsérteni. Feleslegesek?

2014. máj. 21. 05:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem feleslegesek. Részben... De vannak nagyon hasznosak is.
2014. máj. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt olvasd végig!


Nem gátol senki téged, de gondolj bele, akkor mindenki kinyírhatná a másikat, mert azt hiszi, neki az a legjobb. Ha mindenki a saját maga érdekeit nézné, akkor már rég kipusztultunk volna, mert nem törődtünk volna egymással, és összefogás nélkül az ember nem annyira életképes, hogy levadássza az oroszlánt és megegye. Társadalom sem jött volna létre, képzeld milyen unalmas lenne folyton egyedül, mert a másikat semmibe veszed.


Azonkívül nagy butaság azt állítani, hogy ami nekünk a legjobb, az másnak rossz. Én mindenkivel azért vagyok kedves, mert akkor cserébe velem is kedvesek lesznek, és az jó neked. Nem akarom, hogy elmeneküljenek előlem, sem azt, hogy ki akarjanak nyírni, vagy kiutáljanak. Őszintén, mi az, ami meggátol abban, hogy kedves legyél? Nem te magad? Nem az, hogy félsz, hogy a környezetednek nem tudsz majd megfelelni? Hiába lennél jó, ha a többiek lehurrognak, és azt mondják (hazudják) neked, hogy nincs miért jónak lenni.

Valójában nincs miért bántanom mást, mert akkor az rossz lenne nekem, mert van lelkiismeretem, és tudom, hogy neki rosszat okoztam, a semmiért.


De vajon te miért akarsz megfelelni olyanoknak, akik hozzád nem jók? Mert ha megfelelsz nekik, akkor az neked a legjobb? Na az ilyen vesztes gondolkodás miatt kerülnek a gonosz emberek hatalomra, és csesztetik a többieket. Csak abba nem gondol bele, hogy az egész élete arról szólt, hogy másokat tegyen tönkre, és semmivel sem lett neki jobb? Nem jobb egymással békességben lenni? Nem gondolod, hogy a másokat minden különösebb ok nélkül való bántás egy abnormális magatartás, ami életképtelenné teszi az embert, és csak másokon tud uralkodni, de nélkülük semmire sem menne?


És ki gátol téged miben? Tedd meg hát amit akarsz, de cserébe, vissza kapsz valamit. Lehet nem azt amit megérdemelnél, lehet rosszabbat, de akkor is vissza kapsz valamit. Hiába gonosz az ember, ha egy cseppnyi esze is van, akkor tudja, hogy a jó embereket nem szabad bántani, mert akkor leveszíti őket. A rosszakat meg meg kell változtatni, ha meg nem sikerül, akkor ennyit erről, mert aki nem tud a másikkal együtt élni, az életképtelen, és az meghal.


A törvényeket azért hozták, hogy ezzel bizonyos mértékben meggátolják az olyanok tevékenységét, akik olyan bután gondolkoznak, mint te kérdező, és az, amit most itt írok, nem esik le nekik fejből, nem is gondolnak rá. Mert ha nekik rossz, akkor legyen másoknak is. Csakhogy pont az ilyeneket lehet mindenre rávenni, és lesznek irányíthatók, az igazán gonosz, de ravasz emberek által.


Remélem volt időd és energiád végigolvasni.

2014. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Srapnel ***** válasza:

"Miért nem csinálhatja az ember azt amit akar?"


Mert nem csak te vagy egyedül a világon, ráadásul másoktól függesz.

2014. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kikérem magamnak minden az előző hozzászólásban megvalósuló személyeskedést. Ne ítélj, hogy ne ítéltessél! Főleg ha az eredeti szándékot nem ismered. Ne skatulyázz be senkit. Legyél empatikus. Mondd el a véleményed, de csak ennyi, semmivel se több, se kevesebb.


Mivel nem írtam meg (szántszándékkal), hogy miért tettem fel a kérdést, most megírom: felmérés! A hozzászólók csak részben feleltek meg. Az okot megírtam. Indokom: katolikus vagyok!

2014. máj. 22. 05:54
 5/14 anonim ***** válasza:

"Indokom: katolikus vagyok!"


És bolond, sértődékeny, éretlen.

Soroljam tovább?

2014. máj. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem az szennyezi be az embert ami bemegy (fülén), hanem az ami kijön (száján, gondolatán) belőle!
2014. máj. 22. 07:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálhatja az ember azt amit akar?


Nos ha ezeket írtad:

Ne ítélj, hogy ne ítéltessél! ... Ne skatulyázz be senkit. Legyél empatikus.


Oké, akkor te mondd meg, hogy ezeket az előző kérdezők miért tartsák be. Miért ne tegyék (írják) inkább úgy, ahogy akarják? Törvényeket szabsz nekik, hogy mit és hogy írjanak? És mi lesz, he ezeket az előírásaidat megszegik? Talán gátolja őket valami abban, hogy azt írják, ami nekik a legjobb?


Na? Na? Pedzi már, kolléga?

Ha ezekre van válaszod, akkor alighanem máris megvan a válasz a te kérdésedre is.

2014. máj. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudja, hogy mi a különbség véleménynyilvánítás, a vita, valamint a személyeskedés között, és tiszteletben tartja a másikat, akkor nem kérdőjeleződik meg, hogy végül is a kérdésről beszélünk, vagy egymást szapuljuk!
2014. máj. 22. 08:15
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindenki aki válaszol a kérdésre, szavaival saját magáról állít ki bizonyítványt. Aki mást minősít, magát minősíti szavaival. Ha támad és minősíthetetlen szavakat használ az saját magára száll vissza, hiszen a szavak amelyeket használ, megmutatják annak jellemét aki alkalmazza.
2014. máj. 22. 08:24
 10/14 anonim ***** válasza:

<< Mindenki aki válaszol a kérdésre, szavaival saját magáról állít ki bizonyítványt. Aki mást minősít, magát minősíti szavaival. Ha támad és minősíthetetlen szavakat használ az saját magára száll vissza, hiszen a szavak amelyeket használ, megmutatják annak jellemét aki alkalmazza. >>



Bingó.

Na látod, hát ezért.

2014. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!