Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elpazarlom a fiatalságom?

Elpazarlom a fiatalságom?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és nem járok sehova, folyton a gép előtt ülök. Megnézem az origot utána meg céltalanul szörfölök a neten. Barátnőm még nem volt de még csak barátaim sincsenek.

2014. máj. 27. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
hááát , nagy kár!! Pedig itt is szert tehetsz! Mikor akar barátnőt???
2014. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én amúgy sosem értettem ezeket a korhatár besorolásokat 30 évesen már nem illendő bulizni,csajozni
2014. máj. 27. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:

A korhatári besorolásokat én se értem.

Én úgy élek, mint egy nyugdíjas vagy talán egy 40-50-es is így élhet ha nem túl megterhelő a munkája. :D



Én kocogok, bringázok, fotózom.

Haverjaim mindenféle társaságokba járnak, én is próbálkoztam, de eddig nem találtam nekem megfelelőt. A haverjaim járnak gyülekezetekbe, egyetemi gyülekezetekbe (egyházi), társasjátékozni, túrázni, görkorizni, különböző anime műfajok/adott animesorozatok fanjainak találkozója.

Próbáld ki magad sokmindenben, én azt mondom.

Legyen legalább hobbid, és legalább fórumot olvass azzal kapcsolatban. Hátha például össze is ülnek néha a fórum olvasói, topiktalálkozókat tartanak.

2014. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kortól független, 2-es megadta a választ ! Gratula! Fogadd + a tanácsát.
2014. máj. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

El.

Egy gép előtt töltött nap nem egy olyan nap, amire később szívesen, vagy egyáltalán visszaemlékezel. Ha éveket töltesz el így, azt később nagyon meg fogod bánni.


A legfontosabb, hogy tűzz ki magad elé rövid-, közép- és hosszútávú célokat. Minden területen. Karrier, pénz, tudás, tárgyak, hobbik, magánélet, batárok, életvitel, amire csak gondolni tudsz. Írj le 10-20 ilyen kisebb-nagyobb célt, ami ha most beteljesülne, örülnél neki. Amiket ha együtt elképzelsz, boldognak vagy boldogabbnak képzeled magad. Lehetnek ezek apróságok is, nem számít, csak legyen, minél több. Írd le, tűzz ki egy reális határidőt, dolgozd ki egy word file-ban vagy papíron, és kezdj el szisztematikusan dolgozni rajtuk minden nap. Meglátod, sokkal motiváltabb leszel már csak attól, hogy leírtad hogy mit szeretnél. Én kísérlet gyanánt kinyomtattam az idei céljaimat és kiragasztottam a falra, hogy minden nap szem előtt legyen. És lám, nagyon úgy tűnik, hogy a nagyja idén teljesülni is fog. Persze pont ezért fontos, hogy reális célok legyenek, amiket belátható időn belül teljesíteni tudsz. Nagyobb célokat érdemes részfeladatokra bontani és lépcsőzetesen haladni.


Másik technika, amit én az egysíkú élet kiiktatására használok, hogy minden évnek adok egy nevet. Itt persze nem keresztnévre gondolok, hanem pl. 2014 - A teljesítmény éve nekem. Ez már csak azért is jó, mert minden évnek amit leélsz, ad egy irányvonalat, később pedig jobban vissza tudsz emlékezni arra, hogy MIÉRT éltél adott évben.


Motivációra, életviteli tanácsokra ajánlom Brian Tracy Phoenix szemináriumát. Ncore-on megtalálod.

Ha jobban akarod érteni az emberi kapcsolatok természetét, jobban akarsz kommunikálni, és tudsz angolul, ajánlom Dale Carnegie - How To Win Friends And Influence People című könyvét. Azt hiszem magyarul is megjelent, a Sikerkalauz 1. kötete, nézz utána. (Vaterán valamikor láttam használtat olcsón, angolul hangoskönyvként is fellelhető)

Ha szorongsz társaságban, nem mersz megszólalni, úgy érzed kinéznek, lenéznek, és tudsz angolul, ajánlom Dr. Thomas A. Richards "Overcoming Social Anxiety Step by Step" című audioterápiáját. Ha nem tudsz angolul, érdemes felkeresned egy pszichológust, akár egyetemi, akár sztk, akár magán, mert az, hogy szorongsz emberek között nem egy tulajdonság, hanem egy változtatható állapot.


Minden csak akarat kérdése. Dönthetsz úgy, megmaradsz a komfortzónádban és unalmas, egysíkú életet élsz, de dönthetsz úgy is, hogy cselekszel és befekteted a szükséges energiát abba, hogy később olyan életed legyen, amiről most álmodozol.

2014. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ne gépezz annyit.
2014. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5-ös válaszoló: Jó lenne, ha több ilyen céltudatos ember lenne körülötten, mint Te. Inspiráló lenne. :)


Kérdezőnek: csak Te változtathatsz az életeden. Sok erő és munka kell hozzá, de ha valamit nagyon akar az ember, azt eléri. Tapasztalat. :)

Egy kis környezetváltozás is csodát tud művelni.

2014. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akarsz beszélni? Ugyana abban a cipőben járok. Ha részletesebben érdekel írj...
2017. szept. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!