Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha valaki TDK-zik (akár...

Ha valaki TDK-zik (akár többször), kutat, szakkollégiumi munkában vesz részt, az normális?

Figyelt kérdés
Nem rossz, ha valaki fiatalon ilyen céltudatos?
2014. máj. 28. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem rossz, ha valaki fiatalon ilyen céltudatos?"


- Ezt ugye csak viccnek szántad? Mert akkor rossz kategóriába írtál.

2014. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi a "pszichológiai" funkciója annak, hogy egy fiatal a mának él, lusta, a kötelességeit tessék-lássék végzi el, de bárhova megyek, azt látom, hogy a jófej, segítőkész, kellemes emberek ilyen fiatalok (voltak)!

A törtetők pedig mogorvák, undokok...

2014. máj. 28. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bocs, de szűklátókörő vagy. Nem egy embert ismerek, aki TDK-zott többször is, mégis nem kevés társasági életet él. Ilyen idősen céltudatosnak lenni? Már, bocs, de egy felnőtt ember vagy. Mi a francnak mentél volna egyetemre, ha nem volt vele célod? Persze sokan cél nélkl mennek egyetemre; ők rendszerint nem is nagyon tudnak aztán elhelyezkedni, vagy egyáltalán elvégezni az egyetemet.
2014. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valamilyen szinten szakfüggő is. Más egy kommunikáció és médiatudomány meg más egy fizika TDK. Lehet mindezek mellett társasági életet is élni, mint az előttem szóló írta. NEM rossz. Egyáltalán nem az. Csak azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy akarsz-e valamit az élettől és azt-e amit most tanulsz. Ha igen, akkor nyomasd ezerrel, ne állj meg csak csináld amíg a végére nem érsz. Majd ha lesz munkahelyed jóval több szabadidőd is lesz más dolgokra. Egyébként az ilyen emberek azért mogorvák, már ha azok, mert ha valamit jól csinál egyszer, akkor utána már elvárják tőle, hogy tartsa a színvonalat, az pedig minden csak nem könnyű. Rengeteg stresszel járnak ezek a dolgok..
2014. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyrészt aki törtet, azt lenézik, piszkálják, csodabogárként tekintenek rá. Másrészt mindig az az érzése lesz, hogy kimaradt valamiből - ha igen, ha nem. Ezért is lehet mogorva.

No meg talán más miatt...

Mi más miatt még?

Meg az elvárásokon kívül, persze...



Nem tudom, hogy ezt akarom-e, amit tanulok.

A törtetésem célja többek között, hogy rájöjjek, tényleg tetszik-e. Hogy kipróbáljam magam benne. Hogy tudjam azt mondani, igen, ez tetszik, vagy nem, nem tetszik mégse.

2014. máj. 28. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor törtess és jöjj rá, amire rá kell jönnöd. Valamilyen szinten érezned kell, hogy szereted-e. Amikor tanulod, csinálod érzel benne örömöt? Érzed azt, hogy ezt megérte megtanulni a vizsgáktól függetlenül?

Egyébként mi tanulsz?

Talán még úgy válaszolnék a legelső kérdésedre, hogy nem normálisnak kell lenni, hanem jónak.

2014. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Érzek valamit.

Azt, hogy szeretem.


Változatos, nem egyhangú nem unalmas és nem száraz, amit tanulok.


Már TDK-ztam is, ott jó érzés volt csinálni valamit az iskolapadban való ülésen kívül.


Ami szakmai tárgy, azt nemcsak az ösztöndíjért tanulom, hanem szívesen is.

2014. máj. 28. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!