Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez valami kényszerbetegség?...

Ez valami kényszerbetegség? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat kell "leellenőröznöm", aminek az ellenkezőjétől nagyon félek. Pl. nincs-e a cigis doboz elöl, hogy anyukám meglássa-megnézem a "rejtekhelyet egymás után sokszor. Vagy egy idegen profilját megnézem, és utána meg kell néznem még sokszor, hogy nem jelöltem-e be véletlenül, a barátnak jelölések oldalát is százszor frissítem, mi van ha véletlenül "félrekattintottam" és bejelöltem. Vagy ha elküldök egy sms-t megnézem sokszor, hogy nem rossz embernek küldtem-e el véletlenül. Képes vagyok tényleg nagyon sokszor ismételgetni ezeket, ugyanakkor tudom, hogy az előző "lecsekkolásnál" minden rendben volt, újra és újra el kell játszanom. Kezd elég idegesítő lenni.
2014. jún. 9. 23:16
 1/3 A kérdező kommentje:
utánanéztem és "ellenőrzési kényszer" a neve. mit csináljak?
2014. jún. 9. 23:19
 2/3 A kérdező kommentje:

illetve kényszergondolataim is szoktak lenni, nagyon valószínűtlen történésekre görcsölök rá, elővetítem, hogy meg fog velem történni.


az ellenőrzéses kényszerhez kapcsolódóan, kiskoromban ötpercenként pisilni jártam lefekvés előtt tényleg ötször hatszor is kimentem, mert féltem, hogy ha éjszaka kelleni fog, azzal felébresztem anyukámat, és kiabálni fog velem, amiért nem hagyom aludni.


mostanában pedig a fenti leírt dolgok szoktak előjönni... ezeken kívül.. biztos jó buszra szálltam-e, jó irányba megy-e a metró, megvan-e a bankkártya, illetve a fentiek, de nagyon sokszor le szoktam ellenőrizgetni ezeket. ezek mind felerősödnek, ha pl. nagyon stresszes vagyok, nem cigiztem, ilyenek.

2014. jún. 9. 23:27
 3/3 anonim ***** válasza:

hasonló dolgok vannak velem is, ez egy mentális betegség, az OCD.

Mivel nekem egyéb tünetei is vannak, és más mentális betegségem is pszichológushoz mentem, és ő állapította meg ezt.

[link] szerintem ezt olvasd el, lehet, hogy megéri.

2014. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!