Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csendes emberek: kinek örültök...

Csendes emberek: kinek örültök jobban? Egy beszédes valakinek vagy egy hozzátok hasonlóan visszahúzódónak?

Figyelt kérdés
Persze, ez nyilván emberfüggő, de mégis: általánosságban kik mellett érzitek magatokat jobban?

2014. jún. 14. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam ez nem oszt, nem szoroz.
2014. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De párbeszéd szempontjából sem? Úgy értem, én inkább a beszédes embereket szeretem, mert szóval tartanak, felold a társaságuk. Ezzel szemben pedig más talán pont egy csendesebb személyiséget preferálna.
2014. jún. 14. 20:05
 3/10 anonim válasza:
100%
Nálam változó, bár azt hiszem egy beszédessel hamarabb feloldódok én is. Én általában csak először vagyok csendes, ha összebarátkozunk, megbízok az adott személyben v szimpi, van közös témánk, érdeklődésünk, akkor utána már nem. Akkor már túl sokat is beszélek :D
2014. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy beszédes valakinek jobban örülök,mert akkor nekem is hamarabb megjön a kedvem a beszédhez:)
2014. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy tudja vinni a beszélgetést, vegyen rá a megszólalásra, legyenek hatékony témaátvezetései. Ha be nem áll a szája fél másodpercre sem, nem kezdhetek bele a monológjaimba mellette vagy a kérdezgetésétől úgy érzem, mintha interjúvolni akana, az már régen rossz.
2014. jún. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Én elfáradok az olyan embertől, aki sokat beszél. Egy idő után azt veszem észre magamon, hogy már nem tudok rá figyelni, bezárkózom, és már szinte nem is hallom, hogy mit mond.


Egy csendes, keveset beszélő emberrel sokkal jobban érzem magam. Van tere a gondolatoknak, szavaknak, át lehet gondolni a másik mondatait, a válaszokat. Az sem baj, ha néha csak csönd van köztünk – bár a gondolatok közben ott lebegnek.

2014. jún. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszédes embernek jobban örülök.

Akiből úgy kell kihúzni a szavakat, témát önállóan nem hoz fel, ha nem kérdezem, nem válaszol típusú embereket nem kedvelem. Viszont azt sem, ha nem tudja mikor van csend, mikor hagyjon békén, nem veszi észre magát, csak mondja a magáét.

2014. jún. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csendes ember nem egyenlő a visszahúzódóval.
2014. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5 jól leírta. :)

Csendes vagyok és visszahúzódó is.

Beszédes valakinek jobban örülök, de a túl beszédest nem szeretem, ha csak löki a saját szövegét és nem is érdekli, hogy mit gondolok / érdekel-e stb.

Túl csendes emberrel még nem beszélgettem. Lehet, hogy jó lenne egy olyan beszélgetés, amiben sok lenne a csönd, de a gondolatok mégis ott lebegnének. Talán tudnék úgy gondolkodni, mint amikor egyedül vagyok és elkap a gondolatgörgeteg. Ki tudja. :) Ilyenhez még nem volt szerencsém.

2014. jún. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 200025 válasza:
Ez szituáció függő, ha az ember megfog akkor mindkettőt preferálom. Van mikor a csendes a rossz , mert akkor lehet , hogy percekig nem szólunk semmit. De lehet, hogy a beszédes megszól, hogy mért nem beszélek, úgyhogy az is lehet rossz.
2014. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!