Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy elfogadjam magam olyannak ahogy kinézek? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Utálom a génjeimet. Lehet csúnyán hangzik de rá kellett jönnöm 28 évesen..mondjuk mindíg is gátlásos voltam és nem volt önbizalmam mert nem mindig építő jellegű kritikát kaptam az életben.

180 cm magas vagyok, nem éppen egy vékony alkat. A családban nálunk a női vonal úgymond " nagydarab". Szerintem a fejem is nagyobb az átlagnál, vastag a vádlim, és mint írtam magas is vagyok. Ha elmegyek magamnak vasarolni, kicsi rám amit kinézek magamnak, pedig próbálnék divatosan oltozkodni

Sokáig úgyvoltam vele, az isten így teremtett így kell elfogadnom magam.


De nem tudok vele megbarátkozni. Kíméljenek az okoskodó " menj el sportolni" hozzászólások!


2014. jún. 14. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ellene? Nem inkább az érdekében?
2014. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értsd úgy ahogy szeretnéd! :)
2014. jún. 14. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy nem fogadod el magad. Ennek okául a súlyod és a testmagasságod tetted. Mivel a magasságodon nem tudsz változtatni ezért, ez nem is ronthatja az önbecsülésed. Így tehát a testsúly marad. Azon tudsz változtatni, ha nem érzed magad megfelelőnek. Sok sikert!
2014. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kötekedhetek? :)


"Mit tehetnék az ellen, hogy elfogadjam magam olyannak ahogy kinézek?"


Már semmit nem kell, hiszen "nem tudok vele megbarátkozni".


Ennyit a kötekedésről.


Ezen kívül: 180 centi magasan és nem nádszálként is nézhetsz ki normálisan. Nem fogsz jelentkezni szépségkiránynő választásra és nem leszel fürdőruhamodell legfeljebb. De attól ápolt és csinos lehetsz, öltözhetsz jól és nem kell depresszióba esned.


Habár én nem vagyok szakértője a fogyókúráknak meg a súlylefaragásnak, de van az a nőtípus, aki csinálhat bármit, úgysem lesz vékony.


Mégis, a 180 centihez hány kiló vagy? És "egyenletesen" oszlik el rajtad vagy "úszógumi(jai)d" van(nak)?


28F

2014. jún. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

90 kg vagyok. A hasamon látszik es a fenekemen.

A felsotestem " normális" a többihez képest.

2014. jún. 14. 22:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Aha. Én is 180 centi vagyok, és kb. 82 kiló.


Ha sport meg az egyebek kilőve, tehát tulajdonképpen nem eltünteni akarod magadról, csak elfogadni magadat így (mert ez eddig így tűnik abból amit leírtál), akkor ahhoz pozitív visszajelzések kellenének meg tényleg elhitetni magaddal hogy az jó helyen van ott, nem felesleg.

Biztos nem lenne egyszerű, de ha meg tudod csinálni, akkor megoldódott a kérdés.

Egyik pontja ennek a ruhaügy: egyszerűen ki kell lőni azokat, amik csak S meg M méretben árulnak dolgokat. Lehet ezzel inkább "menő" üzletek fognak kiesni a szórásból, dehát ez van.

2014. jún. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szépség és főleg az erotikus kisugárzás nem egyenlő a vékony alkattal és alacsonyabb testmagassággal. A két dolognak semmi köze egymáshoz. Ha rosszkedvűséget és elutasítást sugárzol a külvilág felé (ahogy az írásodból feltételezhető), akkor bele is kerülsz az érdektelen nagy darab nő kategóriába. De ha az ízlésesség határain belül "kiteszed, amid van", és legalább megpróbálsz magabiztos és kicsit kihívó lenni, sokkal több férfinak indítod be a fantáziáját, mint gondolnád. Nekem, mint férfinak nyugodtan elhiheted, hogy a dúsabb idomok (pl. a vastagabb vádli, vagy az általad nem kedvelt fenék) iránt is legalább akkora (ha nem nagyobb) a kereslet, mint a pálcikalányok iránt. Csak ki kell tenni a kirakatba, hogy észrevegyék. :D
2014. jún. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 jól írja, bár nem csak a testet lehet "kitenni".


"egyszerűen ki kell lőni azokat, amik csak S meg M méretben árulnak dolgokat"


Én meg nem tudok írni, régen volt 03:50... :D Szóval nem kell bemenni azokba a boltokba, ahol csak vékony alkatra szabott ruhákat árulnak. Mivel nem vagy egyedül a helyzeteddel, ezért biztosan vannak helyek, ahol normális, ízléses ruhák vannak az S-es méretnél nagyobb nőkre.

2014. jún. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!