Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Anyukám miért ítéli el a...

Anyukám miért ítéli el a szcientológiát? Ti miért szeretitek/utáljátok? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Teljesen sikítófrászt kapott, amikor haza hoztam egy ezzel kapcsolatos könyvet, de nem mondta el miért. Nektek mi a véleményetek a szcientológiáról?
2014. jún. 18. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Elitéli mert csak az is egy idetlen vallás a tobbi kozul. És mint minden vallás, nemcsak anyagilag hanem agyilag is kizsákmányol. Normális éppeszu emberekbol idiótákat csinál. Ha csak érdeklodés képpen olvasol róluk az oké csak ne csatlakozz se eme se más szektákhoz. Sok jóra nem fog vezetni.
2014. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2014. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Mert a legagymosottabb egyház. Csak a tagok pénzére hajt, kilépni lehetetlen belőle. Beszüntetnék a pszichiátriai intézeteket, mert szerintük a betegek otthon is meggyógyulnak maguktól.

Nekem volt egy ilyen betegem, Ha nem kapott kezelést, ön- és közveszélyes volt. Még is rá akartak erőszakosan beszélni, hogy ne vigyem kórházba és jelentsem fel az orvost, amiért gyógyszert ad neki.

Ne kezdj velük, még véletlenül sem.

2014. jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi, csak erre volt szükségem. :)
2014. jún. 18. 21:24
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy ismerősöm testvére belépett, és azt kérték tőle, hogy minden családtagja lépjen be, vagy ha nem, akkor szakítsa meg velük a kapcsolatot... hát beléptek. Én viszont, mint távolabbi ismerős megmenekültem ettől, de azóta sem hallottam felőle semmit.

Ja, és eszméletlen pénzeket nyúlnak le a híveiktől...

2014. jún. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 T. Zoltán ***** válasza:
9%

Kedves Kérdező!


Mindenkinek, csak arról lehet saját véleménye amit saját maga is ismer. Anyukád valószínű, hogy nem olvasott még semmit ebben a témában. Te elolvashatod, még ha csak érdeklődés szintjén is. Akkor te magad eldöntheted, hogy mi a Szcientológia, hisz első kézből lesz adatod róla. Anyukád valószínűleg azért kapott sikítófrászt, mert sok olyan névtelen hozzászólást olvasott mint amilyet te is kaptál itt a kérdésedre.

Javaslom, hogy azoknak a véleményére ne sokat adj, akik névtelenül írnak le valamit, mivel nem tudod a hitelességüket ellenőrizni. Olvasd el a könyvet nyugodtan, abból bajod nem sok lehet, aztán döntsd el magad, hogy érdemes volt e elolvasni, vagy sem.


Üdvözlettel, T. Zoltán

2014. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy vallás-ügyi fórum, ahol névvel, lakcímmel bejelentkezve kell véleményt nyilvánítani. Aki halálosan pontos információkat akar bármiről is, az ne itt kérdezzen, hanem keresse fel az adott témában legkimerítőbb válaszokat adó oldalt, embert. Ezt nyilván a kérdező is tudja, aki az oldalt látogatók véleményére volt kíváncsi, és meg is kapta néhánytól. Természetesen a kérdező egy önálló ember, aki azt olvas, amit szeretne, és ahhoz a társasághoz csatlakozik, akihez szeretne. Ebben senki sem fogja megakadályozni.


Mellesleg T. Zoltán, te is bárki lehetsz.


Puszi mindenkinek: Jávor Pál

2014. jún. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 T. Zoltán ***** válasza:
11%

Kedves Jávor Pál!


Teljesen igazad van. Azért írtam le amit leírtam, hogy a kérdezőnek megkönnyítsem a dolgát abban, hogy kik azok az emberek akiknek a véleményére érdemes adni. Az is teljesen igaz, hogy mindenki ahhoz a csoporthoz tartozik akihez akar és azt hisz el amit akar. Engem csak az zavar picit, hogy sok ember olyan dologról is "szakértő" véleményt ír, amiről semmit nem tud és mindezt még névtelenül is. Ettől függetlenül köszönöm a hozzászólásodat, mert sokat lehet belőle tanulni.


Üdv, T. Zoltán

2014. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Elég elvont, olyan, mint egy tudományos- fantasztikus vallás.
2014. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan modern vallás,amit egy scifi író talált ki,és beletalálta a vallásba írni Xenut,aki mint tudják a "kedves" Clear és OT szcientológusok,egy UFO.

Na,most.Minden ítéletet félretéve a szcientológiának is van rossz és jó oldala.Mindkettőt megpróbálom bemutatni röviden.


A szcientológia rossz oldala:

Aki belép,azt lelki terrorral bent is tartják,és soha nem is mer majd kilépni,és eszébe sem jut kilépni.Ezek a szcientológusok végül ugyanazt az erőszakos stílust veszik fel,mint T.Zoltán,aki szintén szcientológusnak vallja magát,ELLENBEN NEM OLVASHATNA ILYEN OLDALT,mivel a szcientológia egyház ellenzi a szcientológia ellenes oldalakat,és mi,mint NEM egyház tagok,elnyomók vagyunk számukra talán mindannyian,mert mi mg észnél vagyunk.Auditálnak,ki tudja mennyi pénzért,engrammokat pusztítanak ki belőled milliókért,ha kiakarnál lépni és esetleg engednék zsarolások nélkül,akkor minden tanfolyam pénzt be kellene fizess,és amúgyis lenne egy 1 milliárd éves szerződésed a szcientológiával,miszerint örök életedre benne maradsz az egyházba.Teletömik a fejed eszméletlen furcsa dolgokkal,amik vagy bejönnek,vagy nem.A kilépetteket és elnyomókat üldözik.Én itt elnyomónak számítok T.Zoltán szemszögéből,hiszen elég szcientológia ellenes dolgokat írtam itt le.


A szcientológia jó oldala:

A szcientológia alapelvei között találunk rengeteg félreértelmezett állítást,de ha helyesen értelmezzük őket,akkor sok dologra tényleg rájöhetünk,és hasznosíthatjuk őket anélkül,hogy bármi közünk lenne magához az egyházhoz,vagy a szcientológiához.

A SZCIENTOLÓGIA KIMONDJA(L.Ron Hubbard szerint):Az ember alapvetően jó.(nem pontos az idézet,sőt még folytatódik),

ÉS IGEN,ebben IGAZA VOLT L.RON HUBBARDNAK...na,de ...ehhez ő még hozzátett dolgokat,amiket mások félreértelmeztek,és mások alapítottak egy eszméletlenül rossz szektát.Szegény,most foroghat a sírjában!

Na,de..

A szcientológiában van még egy olyan állítás,miszerint a gyereknek engedni kell,hogy kibontakozzon,és úgy kell nevelni a gyereket,hogy ő önmaga lehessen,engedni kell,hogy ő hozhasson a saját élete felett bizonyos döntéseket meg(persze csak mértékkel).

Ezt hívják a szcientológusok "öndeterminizmusnak".


Tehát annak ellenére,hogy az egyház tevékenységét ellenzem,annak ellenére ez a két jó dolog tényleg jó megállapítás.


AZ A BAJ VISZONT,HOGY A GYÓGYSZER KELL...és a pszichiátria igen is részben jó.Persze a spzichiátriának is megvannak a hátrányai.Csak a szcientológiának több van.

2014. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!