Mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom már mit csináljak. Utálok mindent. Sokszor volt már ilyen, úgy gondoltam, hogy kamaszos hangulatingadozás.. majd elmúlik. De most már amióta nincs suli, minden nap folyamatosan ezt érzem. Eddig úgy ahogy lekötött a suli, de most egész nap itthon vagyok, nincs kedvem semmit se csinálni. Anya mondja, hogy menjek barátnőimmel, csináljak programot, de nincs kedvem, hozzájuk sincs kedvem, mert nem is igazi barátnőim, sokszor átvertek már. Utálom magamat is, nem vagyok magammal megelégedve, se kívülről, se belülről. Akarok valahogyan tenni érte, de erőm és akaratom sincs elkezdeni. Azt vettem észre, hogy eddig mindig elvoltam azzal, hogy sokan irkáltak a neten saját történeteket és azt olvasgattam, vagy fanfictionokat. De most már azt is unom. TV-ben sincs semmi, ahhoz sincs kedvem. A zenét is csak kapcsolgatom, pedig az mindig megnyugtat. Mindig ideges vagyok és szomorú. Nem tudok kivel beszélni, senki sem ért meg, bár mondjuk én sem magamat. Mit csináljak, hogy kigyógyuljak valahogy ebből az állapotból? 14/L

2014. jún. 20. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet most ilyen időszakod van. Valószínűleg, hogy ha már nagyon unod a semmitevést, vagy nagyon szeretnél majd valamit csinálni, akkor rá fogod venni magadat.


Pontosan miért nem vagy elégedett magaddal? Mi az, amivel nem vagy elégedett?


Azt írtad a suli lekötött eddig, van olyan tantárgy vagy valami ami konkrétan lekötött? Foglalkozhatnál akkor esetleg azzal egy kicsit.

2014. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Természetesen a külsőmmel van gondom. Van rajtam felesleg és az engem nagyon zavar, hiába mondja mindenki, hogy vékony vagyok, mert tudom hogy nem vagyok az.

Úgy értettem, hogy a suli lekötött, hogy be kellett mennem, csinálnom kellett a feladatokat. Csináltam valamit. Utáltam bejárni, utáltam ott lenni, de ott kellett lennem. És a házi feladatokat is meg kellett csinálnom, tehát valahogy végűlis lekötött.

2014. jún. 20. 21:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Értem. Megint azt tudom csak írni, hogy szerintem egy idő után ráfogsz unni arra, hogy semmi se érdekel és akkor valami, ha minimálisan is, de el kezd vonzani.

Próbálhatnál esetleg te is keresgélni valamit. Sport, akármilyen hobbi.


Vagy elmehetnél tudatosan úgy a barátnőiddel, hogy ők nem igazi barátnők, csak elütöd velük az időt, szórakozol egy kicsit, de biztosan nem fogod tűzbe tenni a kezedet értük, hiszen ők se tennék.

2014. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvass értelmes könyveket. Pl. a testképzavarról.
2014. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utálok sportolni, van itthon ilyen lépegető gép vagy nem tudom. Azt is elkezdtem, de sírva fakadtam rajta mondván ez nem használ..


Nincs testképzavarom. Tudom, hogy én látom jól. Mások csak azért mondják, hogy jól nézek ki, hogy jól érezzem magam. De a tükör nem hazudik.

2014. jún. 21. 15:21
 6/9 anonim válasza:

de, van, mikor hazudik! lehet, hogy teljesen máshogy látod magad, mint való életben...

én sem kedvelem az ilyen sporteszközöket... akkor inkább menj el futni egy kicsit, az uszodába reggelenként, vagy keress valami olyan edzés féleséget amit csapatban játszanak! lehet, hogy hülyén hangzik, de keress valami jó tábort. vagy csak rajzolj egyet, az nekem sokszor segít lenyugtatni magam, ha nem is vagyok Picasso.

2014. jún. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a sportot mondanám. Futni, meg ilyeneket én is utálok, de engem pl. azóta motivál valami amióta lovagolok. A suliban nincsenek nekem sem igazi barátnőim, de kimegyek a lovardába, szinte második otthonomként érzem, stb.. Írhatnám sokáig de lényegtelen... :)Sok olyan sport van, ami érdekes, élvezetes :)
2014. júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Most elkezdtem járni táncra, és azt eléggé élvezem, tetszik.:) Anya elvitt pszichológushoz, szóval most ahhoz is járok, de jót tesz.:)

2014. okt. 14. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Látod, csak eljöttek a jobb idők. :)

Lance Armstrong szavaival élve:

"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever."

Ezt akartam átadni neked, hogy ha most fájdalmat érzel is, akkor sem szabad, hogy feladd, lehet vissza kell venni egy kicsit, de feladni semmiképpen.


Örülök, hogy találtál valamit ami tetszik, a pszichológus pedig tényleg segíteni fog, ha te is úgy érzed!

Minden jót Neked!

2014. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!