Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen életfilozófiát vallotok...

Milyen életfilozófiát vallotok? Mennyire igazodtok ahhoz? Miben szeretnétek változni? 20L

Figyelt kérdés

2014. jún. 23. 11:42
 1/8 anonim válasza:

Hát ez nagyon összetett dolog és rengeteget lehetne erröl beszélni de én most itt nem akarok sokat irni a lènyeg az hogy szerintem és ezt hangsulyozom hogy szerintem mostanság nem igazán könnyü az embernek olyan élethelyzetet kialakitania ami hozzásegiti

az álmai megvalositásáho. Szerintem most csak csapongani lehet

nincs egy biztos pont sem ezért mindenféle lehetöséget ki kell használni amit csak hoz az élet mindenféle üzleti lehetöséget vagy

munkát én igy vagyok ezzel. Persze nekem is van egy tervem amit majd szeretnék megvalositani de ha azt nézem hogy most hol tartok

ahoz képest akkor elég rossz a helyzet de akkor is muszáj valamit csinálni.

2014. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos kamasz koromban carpe diem volt a filozófia,ez egy picit mostanra is igaz,mert egyszerűen nem tudok jövőt tervezni.Semmire sincs idő,pénz ,folyamatosan próbálok változtatni valamin,hogy jobb munkahelyem legyen,hogy legyek valaki,és hogy jobb ember lehessek,és picit próbálok alapozni is hogy jövőre is gondoljak néha.

Én a Te korodban,nem tudtam hogy mihez kezdjek az életemmel,23-24 voltam mikor minden világossá vált,mikor elkezdtek születni igazi céljaim.

Tudod az az igazság hogy a Te korodban jobban kellett volna gondolnom a jövőmre és nem csak lesz majd valahogy módban éldegélni és csak bulizni,tivornyázni stb :)

2014. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egzisztencializmus, buddhizmus. Nagyon. Szabadabb, felelősségteljesebb, értelmesebb, segítőkészebb, szeretetteljesebb, teremtő tevékenységekkel foglalkozó.
2014. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tömören azt, hogy mindenre képes vagyok. És ez minden emberre igaz. Ha akarunk valamit, akkor tenni kell érte és kész. Az élet nem bonyolultabb ennél. Kell valami, akkor teszel érte és meglesz, semmi több. Én igazodom ehhez, teszem ami kitelik tőlem és haladok a célom felé, változtatni nem áll szándékomban, szeretem az életemet így, ahogy van. Lehetne jobb is, de nekem így is tetszik és megfelel. Na és neked kedves kérdező?
2014. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Remélem még lesznek emberkék, akik írnak. :) Nekem röviden az, hogy hiszek abban, hogy kellenek a jó és rossz élmények, mert a jó nem tud arra tanítani, amire a rossz és vica versa. Fontos, hogy szánjunk időt a jó és a rossz hatás megértésére is, mert csak így fog belénk épülni, és majd a végén tapasztalatként kivirágozni. Továbbá hiszek abban, hogy állandóan tanulni kell, mindegy, hogy mit, de ráerőltetni az agyat, hogy fogadjon be új információt. Hiszek a színes életben, hogy ha már a környezet szürke hétköznapi sokszor, legalább Te teremts magadnak egy olyan légkört, ami távol áll a világtól, valami egyedit, amit óvsz. :)Amúgy nagyon összetett a kérdésem valóban, erről oldalakat tudnék írni, de legalább mások is elgondolkodnak, és ne csak a Vb-ről szóljon az este. :D
2014. jún. 24. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:

VB ? Vinnyogó búzák? :)

Jó a meglátásod,tudod Én is ebben hiszek ,hogy azért történnek velünk rossz dolgok hogy a jókat tudjuk értékelni.Az az ha elzárod magadtól a külvilágtól akkor az égvilágon semmi nem fog történni veled és nem is élsz.

Én is ha elmegyek túrázni akkor azt vallom hogy az a jó ha egy túra változatos,néha kell egy kis küzdelem,de legyen benne egy kis lötyögés is .A nem jó élmény is élmény ,de ilyenkor is érzed hogy legalább csinálsz valamit,hogy legalább élsz.

Na meg gondoljunk bele,milyen lenne ha csak jó dolgok történnének velünk.Azokat természetesnek vennénk és nem tudnánk értékelni az igazi értékeket,és itt jön szóba a budhizmus,mert erről szól ez is.(JIN JANG) Én irigylem a szerzeteseket,a mai világ problémával nem kell küzdeniük,életük maga a kiegyensúlyozottság!

De őrülnék ha egy lakatlan szigeten tudnék családot alapítani.Se közüzemi számlák,se romlott emberek,a saját jólétem csak magamtól függ és a természet kegyességétől.

Amin igazán változtatni kéne szerintem,az az hogy a világot kéne megváltani!

2014. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálom a Buddhizmust a hedonizmussal keverni! :D Nem vicc!
2014. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben az önző világban? Tenni valamit a hazámért, hogy jobb legyen. Ismeretet átadni, tanítani, felvilágosítani. Mert bármi, amit önmagunkért teszünk, azt úgyis elvisszük a sírba - "a halott ruháin nincsenek zsebek". Bármi, amit a közért teszünk, az beépül és az új generációk tovább viszik - jót és rosszat egyaránt. Mélyen elutasítom azt a mai harácsoló felfogást, ami a rendszer alapját képezi. Tönkreteszi a Földet, tönkreteszi a családokat, tönkreteszi az embert és ezáltal tönkreteszi a nemzeteket, ennek pedig mindig rabszolgasors, nyomor és pusztulás volt a vége... - A változás bennünk kezdődik: tudni kell nemet mondani a csábításnak és a többi békával nem ugrani bele a mérgezett kútba.
2014. jún. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!