Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyermekesek, nagycsaládoso...

Többgyermekesek, nagycsaládosok! Nálatok van napirend, vagy a gyerekek igényeihez igazodtok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az étkezésekre , alvásra stb..

Nálunk kész káosz avn néha , mindegyik akkor eszik , amikor éppen éhes , így szinte egész nap kaját adok valamelyiknek. Az egyik aludna , a mási kimenne , nem tudom összehangolni. Van egy 9 hónaposom egy 2,5 évesem ,5 és egy 8 évesem.


2011. dec. 22. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát nálunk még csak 4 és 2 évesek vannak (és egy pocakmanó), de az étkezések ideje fix, és ezen nem is tervezek változtatni. Persze az órához nincs "hozzászögezve", ha tovább alszunk később reggelizünk, az ebéd is fél egy és fél kettő között mozog, de a napi 5x-i étkezés az megvan, és azon kívül nem lehet eszegetni. Ebben az a nehéz, hogy én viszont néha eszegetnék közben is :o) És ha meglátják, jajj nekem...


Mondjuk azt elhiszem, hogy az alvásidő az necces, mert nyilván a nagy, vagy a két nagy már nem alszik délután. Én azt remélem, hogy még kisiskoláskorban is "pihenőidő" lesz ebéd után, és aki nem is alszik, az is csendben játszik/olvas/pihen.

No majd meglátjuk, hogy sikerül... :o)

Ja, és persze ha betegek, vagy vendégség van, akkor nálunk is van borulás rendesen. :o)

2011. dec. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekünk MEG nincs ennyi gyerekünk, de mar az elsö gyerekünk születese ota törekszem a napirendre. Mert azt irjak a szakkönyvek, hogy enelkül nem megy: 1. a szülönek is jobb, 2. a gyereknek is szüksege van keretekre, a tul engedekeny szülöt ö ugy eli meg, mint aki nem segit neki, a szabalyok azt az erzest adjak, törödnek vele, ha nincs szabaly, az ellenetete. (Ez most emlekezetböl összetömöritve).

Hozzateszem, igy, hogy törekedtem ra, se ment siman elerni, hogy legyen napirend... A szoptatas volt a kivetel: az az igenyei szerint.

2011. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" három van. Egy 3,5 éves egy 2 éves és egy 8 hónapos. Ugye eleinte csak szopi volt a kicsinek, így külön ettek. Most már össze sikerült hangolni. Egyszerre ülnek le reggelizni, ebédelni, uzsonnázni és vacsorázni csak este a legkisebb még kiszökik szopizni egyet. Sőt, annyira büszke vagyok rájuk mert már délután mind a három egy időben alszik. Hogy hogyan sikerült elérnem? Fogalmam sincs, így alakult, beleszoktunk. Amúgy nálunk is elég káoszos az élet. Az egyik velem szeretne játszani a másik éppen bombázza a lakást, a harmadik ölbe jönne. És mind-e közben vár a házimunka, a férj, stb... Pont most akadtam ki. Másfél héttel ezelőtt nagy takarítottam. Szépen kigondoltam az ünnepi menüt, az ajándékokat. Csak közben egy hete itthon van velem mind a három és elúsztam én is, meg a lakás is. Gyakorlatilag még a három gyerekkel ma is ajándékot mentem vásárolni a lakás romokban, semmi sincs még megsütve, főzve. Segítség semmi, férjecském dolgozik hajnaltól estig még holnap is. Bocsi, hogy elpanaszoltam, tudom megvan a magad gondja is. De hátha lelket ölt benned, hogy más sem ügyesebb.
2011. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as ne aggódj én is így vagyok hiába takarítottam romokban a lakás mivel 2 napja nincs ovi a nagyobbamnak (4.5 éves) és a kicsivel ha együtt vannak (2.5) akkor kő kövön nem marad...

Ha haladni akartam a főzéssel, közben ők szétkapták a nappalit...

Szóval én se állok sehogy kb.

Na de a kérdésre válaszolva. 3 gyerekem van, 4.5, 2.5 évesek és egy 4 hónapos.

Kötött időben van evés és alvás máskor nincs. Így megtanulták nagyon hamar hogy ha nem esznek mondjuk reggelit akkor bizony éhesek lesznek..

Másképp nem lehet bírni ha semmi kerete és rendszere a napnak! Reggel kelünk, tejivás, öltözés, reggeli. Délelőtt boltba megyünk vagy ki az udvarra 1-1.5 órát, délben ebédelünk aztán 13 órától leteszem aludni őket. A nagyobbam van hogy nem akar, akkor neki csendes pihi van.

15kor felkelnek, aztán közös játék ha olyan nap van akkor apával elmennek erre arra, vagy boltba vagy ha ovi van akkor később érnek haza ( a középsőm itthon van velem).

A pici az még 3 óránként szopik nyilván nála nincs ilyen napirend de ahogy elkezdjük a hozzátáplálást úgy igazítom a nagyokéhoz.

Így is sokszor nem érem utol magam takarításban egyéb dolgokban, magamra meg legtöbbször este fél órám van kb mikor bambán bámulok ki a fejemből vagy tévét nézek :D

2011. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem még csak egy háromévesem, egy 16 hónaposom és egy pocaklakóm van, de törekszem a rendszerre. Így mindenkinek könnyebb, a gyerekeknek is jó, ha számíthatnak egy napi rutinra, ami mindig megvan. Soha nem etetem őket külön, kajálás együtt van, sőt én is velük eszem és ha az apjuk itthon van, akkor ő is. A közös családi étkezések fontosak, ha tehetjük, mind együtt eszünk.

A háromévesem már egy éve nem hajlandó délután aludni, de amíg a kicsit altatom (szopin alszik el délután) addig neki megengedem a mesenézést, így csönd és nyugi van. Este együtt fürdenek, ugyanabban az időben, ez is kezdetektől így van, csak eleinte a nagyobbom a nagy kádban, a kicsi a kis kádban fürdött, de amint megtanult ülni a kisebb, együtt raktam be őket a nagy kádba. Esti mese és alvás is együtt van, a kicsit még szoptatom is, de általában nem azon alszik el, ott vagyok velük, amíg mindkettő elalszik.

Remélem, a harmadik babót is bele tudom majd szépen illeszteni a rendszerbe, mert sokkal könnyebb így, mintha mindig minden esetleges és alkalomszerű lenne.

2011. dec. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Napirendünk van kezdettől fogva, de muszáj, ha nem akarok bekattanni a káoszban 4 gyerek mellett. Így lehet, hogy nem vagyunk a spontaneitásunkról híresek, de legalább minden viszonylag flottul megy, és marad időm magamra és a páromra is, mert jól meg van szervezve. Nem mondom, hogy mindig tökéletesen bejön, elég pl. egy becsúszott betegség, és borulnak a dolgok, de általában nincs gond.
2011. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2011. dec. 23. 06:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Elnezest, hogy off megkerdezem: terveztetek ugy nagy csaladot, sok gyereket, hogy a ferjetekre par dologban nem szamithattatok? Pl. nalunk hivom enni, a valasz: varj, ezt meg megnezem (valamit a teveben), vagy egyaltalan, ha van ideje, egesz nap tevezik, es ezt nem talalom tul jonak, mert kimehetne a gyerekünkkel is, vagy lehetne egy fix idö, amig csak vele van a gyerek (nekem szabad, mert ilyen eddig nincs). Lehet igy nagy csaladot tervezni? Mert szivem szerint azt szeretnek...

2.

2011. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Igen , én így terveztem nagycsaládot , hogy mindent egyedül meg tudjak oldani ,mint írtam nem mindig sikerül, de alakítok majd rajta,csak annyira a gyerekekre hangológtam , magyarul nagyon elkényeztettem őket , hogy kicsúszott az irányítás a kezem közül.

Én úgy vagyok vele, hogy annyi gyereket vállaljon egy nő , amennyit saját maga fel tud nevelni , mind anyagilag(nem vagyok gazdag), mind idegileg , türelemmel, fizikai erővel stb...

Még a legjobb házasságokban is előfordulhat , hogy válásra kerül a sor , vagy betegség esetleg valami rosszabb is közbejöhet az apukával kapcsolatban erre is gondolni kell, hogy akkor egyedül marad az anyuka a gyerekkel. Tehát nagycsalád csak akkor ha egyedül is menni fog...

Egyébként az én férjem sem segít sokat , ő a neten lóg órákat minden nap , sőt a gyerekkel sem foglalkozik túl sokat , most karácsonykor egy kicsit megerőltette magát és játszott velük valamennyit. Tehát én csak magamnak szültem őket , ha lehet így modani.

2011. dec. 27. 07:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok. Az én férjem a gyerekek számával egyenes arányban változott pozitív irányban. Ma már természetes neki, hogy vannak dolgok, amiben neki is kell segítenie (pl. nem tudtam egyszerre három gyereket fürdetni az elején, most már megy), így addigra kötelezően itthon kell lennie. Vagy nem kérdés, hogy ha itthon van én amíg etetem a legkisebbet, felügyeli a nagyok étkezését. De nem volt ő mindig ilyen, sőt! Azért én azt nem tudom kijelenteni, hogy magamnak szültem őket, mert nekem nélküle nem menne! Úgy érzem rengeteg mindent felvállaltam sőt átvállaltam tőle, de nélküle akkor sem menne!
2011. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!